ĮDOMYBĖS » PASAULIO REKORDAI » Pasaulio ir Lietuvos rekordai ir ne tik..

  Pradžia »    

Seniausias žmogus pasaulyje Turkijoje, žinybų duomenimis, gyvena 125 metų moteris, kuri yra seniausias pasaulio žmogus, praneša agentūra AFP.

Halimė Solmaz (Halime Solmaz) gimė 1884 metų liepos 1-ąją, turkų laikraščiams sakė Besirio miestelio civilinės metrikacijos biuro vadovas.

Besiryje gyvena daugiausiai kurdai. H. Solmaz turi septynis vaikus, 54 vaikaičius ir maždaug 150 provaikaičių.

Tačiau, tai neoficialus rekordas.
Dabar seniausio žmogaus titulas atiteko Bessi Cooper iš Džordžijos valstijos, kuri pasaulio šviesą išvydo 1896 metų rugpjūčio 26 dieną.

2011-02 / JAV Teksaso valstijoje mirė seniausia pasaulio moteris - 115 metų Eunice Sanborn. 1895-aisiais gimusi moteris pirmadienį mirė savo namuose, pranešė jos globėjai, kuria remiasi agentūra AFP.

E. Sanborn, kuri praėjusių metų liepos 20-ąją atšventė savo 115 gimtadienį, seniausios pasaulyje moters titulu džiaugėsi tik tris mėnesius.

2010-09 / Seniausiu pasaulio žmogumi laikyta 115 metų JAV pilietė Gertruda Beins (Gertrude Baines) mirė Los Andžele.


Pasaulio ilgaamžiai:

Jeanne Calment - jos motina, tėvas ir brolis sulaukė atitinkamai 86, 93 ir 97 metų. Tačiau niekas dar nepranoko jos pačios - J.Calment mirė 1997 metais būdama 122 metų ir 164 dienų amžiaus. Ji gimė 1875 metais, buvo pažįstama su Vincentu van Goghu, 1885 metais dalyvavo Victoro Hugo laidotuvėse.
Tai seniausia iki šiol buvusi žemės gyventoja, kurios amžių patvirtino dokumentai.

Shigechiyo Izumi - jis ne tik laikomas ilgiausiai gyvenusiu visų laikų ir tautų vyru, bet ir ilgiausiai dirbusiu žmogumi. Japonijos Tokunosimos saloje gyvenęs valstietis dirbo nuo vaikystės iki 105 metų. Taigi jo darbo stažas - 98 metai. Jis turėjo vieną silpnybę - labai mėgo miežių degtinę, o 70 metų įjunko rūkyti, tačiau sulaukė 120 metų ir mirė 1986-aisiais.

Edna Parker - iš Indianos kilusi 114 metų moteris pergyveno visus savo vaikus, tačiau turi 13 provaikaičių. Šiuo metu ji laikoma seniausiu pasaulyje tebegyvenančiu žmogumi. Ji užaugo fermoje, o dabar gyvena senelių namuose, vis dar savarankiškai vaikšto, mėgsta skaityti ir deklamuoti eilėraščius.

Henry Allinghamas - jis garsus kaip seniausias Pirmojo pasaulinio karo veteranas, o jų gyvų liko vos saujelė. 1896 metais Londone gimusiam vyrui dar 111 metų ir jis yra seniausias Europoje, o pasaulyje amžiumi nusileidžia tik metais vyresniam japonui Tomoji Tanabe.


  Rodyklė Daugiau rekordų atrasit čia » PASAULIO REKORDAI

  Rodyklė Jei norite pataisyti, papildyti, atnaujinti ar pasidalinti savais rekordais - parašykite


    
PASKAITYKIM? »»»»
Anedotai apie blondines
Mintys apie optimizmą
Pasaka "Stebuklingas žiedas"
Kaip palengvinti pirmadienį?
Lietuvos internetinės radijo stotys
PASPOKSOKIM? »»»
Naujametinės eglutės
Kaip dingsta kalėdų seneliai?
Įspūdingiausi tiltai
Stalo žaidimai - vakarėliams
Šorena Džaniašvili
REKLAMA »»»
Scripteen
Kompiuteriai
Asmeniniai puslapiai
Paslaugos, prekės
Bendravimas internete


  Rodyklė AR ŽINAI - ĮDOMYBĖS

  • Įdomybės
  • Istorijos faktai
  • Taupymas
  • Faktai
  • Topai
  • Rekordai
  • Nuogirdos
  • Žmonės
 


  Rodyklė APKLAUSŲ rezultatai

  • Kaip kreipiatės į senelius?
  • Bučinys mokytojai?
  • Saugiausias transportas?

  • Visos apklausos