» Didžiausi biblioteka pasaulyje

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Rekordai » Temos

Miestų, pastatų rekordai • Didžiausi • JAV • Didžiausi biblioteka pasaulyje - biblioteka (gr.theke-saugykla)yra ta vieta, kur laikomos ir saugomos knygos bei kiti įvairūs dokumentai. Žmogus į biblioteką įžengė prieš 5000 metų Egipte. Ten jos steigtos prie faraono rūmų, šventyklų kitose vietose.

Visų geriausia antikos laikais buvo Aleksandrijos biblioteka, vadinama “Mūzų šventovė”.

Lietuvoje pirmosios bibliotekos įkurtos XV a. pabaigoje.

Tarp didžiausių ir seniausių mūsų krašto bibliotekų yra 1570 m. įsteigta Vilniaus universiteto biblioteka. Dabar joje yra 5,5 milijono spaudinių.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka turi sutelkusi kone tris kartus daugiau dokumentų nei Lietuvoje yra gyventojų - apie 10 milijonų vienetų.


DIDŽIAUSIA biblioteka pasaulyje yra laikoma - Kongreso biblioteka Vašingtone. Jos ilgis tarp lentynų toks, kad jei važiuotumėte automobiliu 110 km/h greičiu, visas lentynas pravažiuotumėte tik po 8 valandų. Tai biblioteka su daugiau kaip 126 milijonų įvairių laikmenų ir apie 530 mylių knygų lentynų. Turinti kolekcijose beveik 19 milijonų knygų, 2,6 milijonus Autorinių teisių registracijų, 12 milijonų fotografijų, 4,8 milijonus žemėlapių ir 56 milijonus rankraščių. Sukūrusi beveik tobulą skaitytojų aptarnavimo sistemą ir pasiekusi tokį automatizacijos lygį, kad ji tapo etalonu daugeliui pasaulio bibliotekų.

Biblioteka įkurta 1800 metais kaip informacinė biblioteka JAV kongreso reikmėms tenkinti, kuomet tuometinis JAV prezidentas Džonas Adamsas (John Adams) pasirašė įstatymą dėl vyriausybės perkėlimo iš Filadelfijos į naująją sostinę Vašingtoną.

Kongreso biblioteka Vašingtone
Kongreso biblioteka Vašingtone

• 2019 Rugsėjo 17 d. Antradienis.

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Hildegarda , Pranas , Pranciškus , Pranė , Pranius , Pranys , Robertas , Singailas , Singailė , Sinotas , Sinotė , Sintautas , Sintautė ,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Rumšiškių apžvalgos bokštas..Tai 15 metrų aukščio bokštas Kauno marių regioniniame parke, jo statyba atsiėjo maždaug 90 tūkst. litų ir yra mokamas, į jį įkopti galima tik nusipirkus Rumšiškių liaudies muziejaus bilietą.....

Lietuvos liaudies buities muziejus..... tai muziejus po atviru dangumi, atidarytas 1974 m. Rumšiškėse, prie Pravienos upelio žiočių, Kauno marių pakrantėje. Tai didžiausias ir žinomiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje, beto...

Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas..... Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas įkurtas istoriniame pastate – Nerijos forte arba dar vadinam Kopgalio tvirtovėje, Kuršių nerijos smaigalyje. Muziejus ir akvariumas forte atidarytas 1979 metais...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote paminėto rekordo pagerintus rezultatus, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Juokingos žmonių mimikos..... kitaip sakant... tiesiog fotografų užfiksuota juokinga veido išraiška
Kiaušinių virimo subtilybės..... Vidutinio dydžio kiaušinis, išverda minkštai ( trynys skystas ) per 4 min, pusiau kietai (trynys vidutinio kietumo) per 6 min, kietai (trynys kietas) - 11 min..
Sveikinimai Tėvo dienos proga.....Tėti mano tėti, Noriu pasakyti, kad tave labai myliu.. Ir tau dovanoti tortą ir ledų..