» Didžiausi biblioteka pasaulyje

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Rekordai » Temos

Miestų, pastatų rekordai • Didžiausi • JAV • Didžiausi biblioteka pasaulyje - biblioteka (gr.theke-saugykla)yra ta vieta, kur laikomos ir saugomos knygos bei kiti įvairūs dokumentai. Žmogus į biblioteką įžengė prieš 5000 metų Egipte. Ten jos steigtos prie faraono rūmų, šventyklų kitose vietose.

Visų geriausia antikos laikais buvo Aleksandrijos biblioteka, vadinama “Mūzų šventovė”.

Lietuvoje pirmosios bibliotekos įkurtos XV a. pabaigoje.

Tarp didžiausių ir seniausių mūsų krašto bibliotekų yra 1570 m. įsteigta Vilniaus universiteto biblioteka. Dabar joje yra 5,5 milijono spaudinių.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka turi sutelkusi kone tris kartus daugiau dokumentų nei Lietuvoje yra gyventojų - apie 10 milijonų vienetų.


DIDŽIAUSIA biblioteka pasaulyje yra laikoma - Kongreso biblioteka Vašingtone. Jos ilgis tarp lentynų toks, kad jei važiuotumėte automobiliu 110 km/h greičiu, visas lentynas pravažiuotumėte tik po 8 valandų. Tai biblioteka su daugiau kaip 126 milijonų įvairių laikmenų ir apie 530 mylių knygų lentynų. Turinti kolekcijose beveik 19 milijonų knygų, 2,6 milijonus Autorinių teisių registracijų, 12 milijonų fotografijų, 4,8 milijonus žemėlapių ir 56 milijonus rankraščių. Sukūrusi beveik tobulą skaitytojų aptarnavimo sistemą ir pasiekusi tokį automatizacijos lygį, kad ji tapo etalonu daugeliui pasaulio bibliotekų.

Biblioteka įkurta 1800 metais kaip informacinė biblioteka JAV kongreso reikmėms tenkinti, kuomet tuometinis JAV prezidentas Džonas Adamsas (John Adams) pasirašė įstatymą dėl vyriausybės perkėlimo iš Filadelfijos į naująją sostinę Vašingtoną.

Kongreso biblioteka Vašingtone
Kongreso biblioteka Vašingtone

• 2019 Liepos 19 d. Penktadienis.

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Auksė , Aura, Aurėja , Galiganta , Galigantas , Galigantė , Mantgailas , Mantgailė , Mantgirda , Mantgirdas , Mantgirdė , Mantigailė , Sakalas , Vincas , Vincentas ,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Faktai apie dviračius..... Teigiama, kad per savaitę dviračio pėdalus minant bent tris valandas, širdies ir kraujagyslių ligų rizika sumažėja perpus....

Eric Standley menas..... Eric Standley - amerikiečių menininkas, gimęs 1968 m. Masačusetse (Massachusetts), kuriantis įspūdingas bei sudėtingas daugiasluoksnias pjaustyto popieriaus...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote paminėto rekordo pagerintus rezultatus, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kiaušinio svajonė..... Yra sakoma: jei labai tiki savo Svajone, jinai būtinai išsipildys... Bet, dar yra sakoma: jei kažkam papasakosi savo svajones, jos deja - neišsipildys. Ar tikit jūs tuo? Aš net nežinau..
Video - triukai - fokusai..... įdomių video rinkinukas - fokusų, triukų mėgėjams. Domitės fokusais? pasidalinkite įdomiais video su fokusais, triukais :))
Mr.Bean gerbėjams..... iš ties tai gan unikalus aktorius, išraiškinga veido mimika. Ir jis man patinka