ĮDOMYBĖS » PASAULIO REKORDAI » Pasaulio ir Lietuvos rekordai ir ne tik..

  Pradžia »    

Brangiausia pasaulyje kava

... tai, Kopi Luwak - kava kilusi iš Pietryčių Azijos regiono, kilogramas šių pupelių gali kainuoti iki 1000 eurų. Kaina tokia didelė todėl, kad per metus šios kavos pupelių „surenkama“ vos 300-400 kg.

"Kopi" indonezietiškai reiškia "kava", o Luwak - tai katė, kuri vadinama vadinama „civet“ arba „luwak“. Jei paklausit prie ko čia tas gyvūnėlis, paskaitykit toliau ir sužinosite :)

Pagrindiniai šios kavos vartotojai – JAV ir Japonijos gyventojai, nors pamažu ši kava tampa pasiekiama ir kitų valstybių gyventojams, nors jos pasiūla yra ribota.

Viena maža kavinukė kalnuose už Townsville Queenslande, Australijoje, siūlo Kopi Luwak kavos. Vienas kavos puodelis kainuoja 50 dolerių. Norėdami jos paragauti, vietiniai išsirikiuoja eilėje. Ši kava tapo populiari australų tarpe. Tačiau tai yra vienintelė vieta Australijoje, kur galima jos paskanauti.

Lietuvoje taip pat, pasirodo galima įsigyti šios kavos - 100 g kainuoja 200 Lt.

Ekspertų nuomone, ši kava turi unikalų skonį ir pasižymi išskirtiniu aromatu. Tačiau ar įsivaizduojate kaip ji gaminama? nepatikėsit, nors aš tiesiogine prasme apstulbau kai sužinojau :)

Kopi Luwak kava gaminama iš kavos pupelių, kurios išgaunamos iš sulaukėjusios Indonezijos katės ekskrementų. Ši katė priklauso Paradoxurus hermaphroditus žinduolių šeimai ir paprastai yra vadinama „civet“ arba „luwak“. Luwakas labai noriai valgo kavos vaisius – kavos vaisių minkštimas yra suvirškinamas, o kavos pupelės, perėjusios luwako virškinimo traktą, po lengvo apdorojimo virškinimo enzimais ir fermentacijos pieno rūgštyje, yra pašalinamos su išmatomis.Šis gyvūnėlis valgo tik geriausius kavos vaisius, o perėjusios per luwako virškinimo traktą, kavos pupelės praranda kartų skonį. Kadangi kavos pupelės nėra vienodai sunokusios, po tokios „kelionės“ visų pupelių skonio savybės tampa panašios. Vėliau jos yra kruopščiai valomos ir garinamos, o tada kava ruošiama įprastais būdais.Šios kavos pupeles renka Sumatra, Java ir Sulavesi Indonezijos salų gyventojai, mažesniais kiekiais ji renkama Filipinuose ir Vietname. Surinktas kavos pupeles žmonės pristato į supirkimo punktus. Kadangi kavos pupelės superkamos gana brangiai, kai kurie gyventojai gaudo luwakus, juos maitina kavos vaisiais ir taip lengvesniu būdu išgauna didelį šių pupelių kiekį. Galima sakyti, jog šios pupelės yra aukso vertės. O nuosavą „pinigų gaminimo“ gyvūnėlį norėtų turėti kiekvienas.
  Rodyklė Daugiau rekordų atrasit čia » PASAULIO REKORDAI

  Rodyklė Jei norite pataisyti, papildyti, atnaujinti ar pasidalinti savais rekordais - parašykite


    
PASKAITYKIM? »»»»
Anedotai apie medžiotojus
Mintys iš mokinių rašinių
Pasaka "Gražioji Katrytė ir jaunikis"
Ar tikrai drambliai bijo pelių?
10 klausimų - European Hit Radio
PASPOKSOKIM? »»»
Juokingos mimikos
Juokingi video
Įspūdingi žmonių rekordai
Lauko žaidimai mažiesiems
Albert Camus
REKLAMA »»»
Scripteen
Kompiuteriai
Asmeniniai puslapiai
Paslaugos, prekės
Bendravimas internete


  Rodyklė AR ŽINAI - ĮDOMYBĖS

  • Įdomybės
  • Istorijos faktai
  • Taupymas
  • Faktai
  • Topai
  • Rekordai
  • Nuogirdos
  • Žmonės
 


  Rodyklė APKLAUSŲ rezultatai

  • Tinginio taisyklės
  • Mėgstamas metų laikas?
  • Saugiausias transportas?

  • Visos apklausos