» Kaip sukurti (nupiešti) mandalą?

 TOP meniu » Pradžia » Pomegiams » Pasidaryk Pats » Temos

• Piešimas »» Norint sukurti mandalą, didelių mokslų nereikia, kaip teigia specialistai reikia tiesiog leisti piešiniui kurtis savaime. Beje, tai puiki atsipalaidavimo priemonė.

Asmenines mandalas galima piešti vienam arba grupėje. Mandalų piešimas grupėje, nevertinančioje atmosferoje, suteikia galimybę stebėti daugelio mandalų gimimą, aptarimai padeda įžvelgti sąsajas tarp piešiančiojo ir jo darbo, tuo būdu leidžia giliau pažinti tieksave, tiek aplinkinius. Labai įdomi patirtis yra piešti poroje arba kurti grupės mandalą. Tokia mandala yra puikus šeimos, draugų, darbo partnerių ar net įmonės kolektyvo santykių atspindys, drauge - puikus būdas juos stiprinti.


Rekomendacijos būtų tokios:

1. visų pirma rami vieta, vertėtų pasirūpinti kad niekas netrukdytų. Kažko specialaus irgi nebūtina turėti - popieriaus lapas, skriestuvas, liniuotė bei labai labai daug įvairių spalvų pieštukų ar flomasterių, spalvas ar atspalvius rinkitės pagal nuotaiką arba tiesiog rinkitės užsimerkę.

2. Pradėkite per visą lapą nupiešdami apskritimą. Pasižymėkite apskritimo centrą. Liniuote padalinkite apskritimą į 4-24 dalis, brėždami susikertančias linijas per apskritimo centrą. Didžiojo apskritimo viduje skriestuvu nubrėžkite dar kelis mažesnius apskritimus. Tai - jūsų būsimos mandalos pamatas.

3. Atsipalaiduokite ir keletą minučių ramiai stebėkite mandalos erdvę. Leiskite sau pajausti, kokių spalvų, formų norite, tačiau galvoti nereikia, tai - intuityvus procesas. Jei nieko nejaučiate, tiesiog pradėkite nuo rato centro, nupiešdami bet kurią geometrinę figūrą, pvz., apskritimą, kvadratą, trikampį, spiralę, kryžių ar pan.

4. Stebėkite nupieštą formą. Jei ji jums patinka, pieškite toliau, iš esamos formos „išaugindami" kitą formą, kuri harmoningai pratęsia pirmąją. Neskubėkite, leiskite piešiniui kurtis tarsi savaime. Pieškite, kol užpildysite visą ratą. Jei norėsis „išeiti" už rato ribų, taip ir padarykite, tačiau išsaugokite matomą rato struktūrą ir pasikartojančių formų simetriškumą. Taip pat svarbu piešti nuosekliai nuo centro, nebent jausite stiprų vidinį poreikį daryti atvirkščiai. Tuomet pasikliaukite tuo poreikiu.

5. Baigę piešti formas, pereikite prie mandalos spalvinimo. Spalvas rinkitės taip pat daug negalvodami. Jei ypač sunku apsispręsti, spalvą išsirinkite užmerktomis akimis.

6. Baigę atsitraukite toliau ir kurį laiką stebėkite savo mandalą. Jei kuri nors forma ar spalva jus erzina, pabandykite ją pakeisti arba tai padarykite vėliau, piešdami kitą mandalą.

Neskubėkite savęs kritikuoti. Su kiekvienu piešiniu jūsų mandalos įgaus vis daugiau harmonijos ir spindesio...

Kaip sukurti (nupiešti) mandalą?

  Sukurtos mandalos - FOTO galerijoje
  Mandalos menas ir galia - puiki atsipalaidavimo priemonė
  Mandala gamtoje - FOTO galerijoje
  Kaip sukurti mandalą nemokant piešti

• 2019 Rugsėjo 22 d. .

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Digna , Eiganta , Eigantas , Eigantė , Mauricijus , Tamošius , Tarvina , Tarvinas , Tarvinė , Toma , Tomas , Tumas , Virmantė ,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Faktai apie vorus..... Lietuvoje gyvena irgi keletas vorų rūšių, kurios gali įkąsti ir žmogui, tačiau tai nėra mirtini įkandimai, prilygsta širšės įgėlimui....

Rumšiškių apžvalgos bokštas..Tai 15 metrų aukščio bokštas Kauno marių regioniniame parke, jo statyba atsiėjo maždaug 90 tūkst. litų ir yra mokamas, į jį įkopti galima tik nusipirkus Rumšiškių liaudies muziejaus bilietą.....

Lietuvos liaudies buities muziejus..... tai muziejus po atviru dangumi, atidarytas 1974 m. Rumšiškėse, prie Pravienos upelio žiočių, Kauno marių pakrantėje. Tai didžiausias ir žinomiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje, beto...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai tėčiui ir apie tėčius..... Kai iš darbo grįžta tėtis, Pasitinka jį mama. Jiedu pradeda kalbėtis, O aš laukiu nelinksma. -Tėti, imk mane ant kelių,- Aš prašau prieidama...
Linksmasis žodžių žodynėlis!..... tai linksmosios žodžių reikšmės ...
Spiralinis menas..... Nuostabus Chan Hwee Chong menas - tai gan įdomūs spiraliniai piešiniai..