» Kaip sukurti (nupiešti) mandalą?

 TOP meniu » Pradžia » Pomegiams » Pasidaryk Pats » Temos

• Piešimas »» Norint sukurti mandalą, didelių mokslų nereikia, kaip teigia specialistai reikia tiesiog leisti piešiniui kurtis savaime. Beje, tai puiki atsipalaidavimo priemonė.

Asmenines mandalas galima piešti vienam arba grupėje. Mandalų piešimas grupėje, nevertinančioje atmosferoje, suteikia galimybę stebėti daugelio mandalų gimimą, aptarimai padeda įžvelgti sąsajas tarp piešiančiojo ir jo darbo, tuo būdu leidžia giliau pažinti tieksave, tiek aplinkinius. Labai įdomi patirtis yra piešti poroje arba kurti grupės mandalą. Tokia mandala yra puikus šeimos, draugų, darbo partnerių ar net įmonės kolektyvo santykių atspindys, drauge - puikus būdas juos stiprinti.


Rekomendacijos būtų tokios:

1. visų pirma rami vieta, vertėtų pasirūpinti kad niekas netrukdytų. Kažko specialaus irgi nebūtina turėti - popieriaus lapas, skriestuvas, liniuotė bei labai labai daug įvairių spalvų pieštukų ar flomasterių, spalvas ar atspalvius rinkitės pagal nuotaiką arba tiesiog rinkitės užsimerkę.

2. Pradėkite per visą lapą nupiešdami apskritimą. Pasižymėkite apskritimo centrą. Liniuote padalinkite apskritimą į 4-24 dalis, brėždami susikertančias linijas per apskritimo centrą. Didžiojo apskritimo viduje skriestuvu nubrėžkite dar kelis mažesnius apskritimus. Tai - jūsų būsimos mandalos pamatas.

3. Atsipalaiduokite ir keletą minučių ramiai stebėkite mandalos erdvę. Leiskite sau pajausti, kokių spalvų, formų norite, tačiau galvoti nereikia, tai - intuityvus procesas. Jei nieko nejaučiate, tiesiog pradėkite nuo rato centro, nupiešdami bet kurią geometrinę figūrą, pvz., apskritimą, kvadratą, trikampį, spiralę, kryžių ar pan.

4. Stebėkite nupieštą formą. Jei ji jums patinka, pieškite toliau, iš esamos formos „išaugindami" kitą formą, kuri harmoningai pratęsia pirmąją. Neskubėkite, leiskite piešiniui kurtis tarsi savaime. Pieškite, kol užpildysite visą ratą. Jei norėsis „išeiti" už rato ribų, taip ir padarykite, tačiau išsaugokite matomą rato struktūrą ir pasikartojančių formų simetriškumą. Taip pat svarbu piešti nuosekliai nuo centro, nebent jausite stiprų vidinį poreikį daryti atvirkščiai. Tuomet pasikliaukite tuo poreikiu.

5. Baigę piešti formas, pereikite prie mandalos spalvinimo. Spalvas rinkitės taip pat daug negalvodami. Jei ypač sunku apsispręsti, spalvą išsirinkite užmerktomis akimis.

6. Baigę atsitraukite toliau ir kurį laiką stebėkite savo mandalą. Jei kuri nors forma ar spalva jus erzina, pabandykite ją pakeisti arba tai padarykite vėliau, piešdami kitą mandalą.

Neskubėkite savęs kritikuoti. Su kiekvienu piešiniu jūsų mandalos įgaus vis daugiau harmonijos ir spindesio...

Kaip sukurti (nupiešti) mandalą?

  Sukurtos mandalos - FOTO galerijoje
  Mandalos menas ir galia - puiki atsipalaidavimo priemonė
  Mandala gamtoje - FOTO galerijoje
  Kaip sukurti mandalą nemokant piešti

• 2021 Vasario 25 d. Ketvirtadienis.

• Baltojo Metalinio Jaučio metai (iki 2022-01-30).

• Pasveikink varduvininkus: Dabinta, Egilas, Ekvitas, Margiris, Notangas, Notangė, Rasa, Rasuolė, Regimanta, Regimantas, Regimantė, Viktas, Viktoras, Viktorinas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kalendoriai 2021-iesiems metams..... 2021-iesiems, baltojo metalinio jaučio metams ir šiemet paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per jaučio metus :))...

Ypatinga 2021-ųjų metų diena!..... pasirodo.. 2021-aisiais metais, turėsime vieną ypatingą dieną, kuri turbūt labiausiai apaugusi mitais ir prietarais, kai nieks nesiseka, viskas krenta iš rankų ir pan......

2021 m. nedarbo dienos..... tad, kiek laisvų dienų turėsime 2021-aisiais metais? Pasirodo, kad 2021-aisiais turėsime net 4 "ilguosius savaitgalius"... ...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Mintys apie tiesą ir melą..... gerai pagalvojus gerai, kai pasaulyje mūsų mintys gyvena ilgiau už mus. Įdomu būtų jei kažkas fiksuotų ir mano mintis
Galvosūkiai su degtukais..... gyvuoja galvosūkių rūšis, kuriems reikalingi būtent degtukai, nors aišku nebūtinai, galima puikiai išsiversti ir su dantų krapštukais ..
Faktai apie bibliją..... Ar žinote, kad iš visų knygų, išėjusių iš spausdinimo per pastaruosius 50 metų, Biblija lieka pati paklausiausia knyga rinkoje iki šiol.