» Žmogus ir makakos

 TOP meniu » Pradžia » Sielai » Pasakos » Pasakų kategorijos » Pasakų temos » Įgarsintos pasakos » Visos pasakos

Vienas žmogus apsėjo lauką kukurūzais. Bet kai atėjo pjūties metas, savo lauke nerado jokios burbuolė kuri tebuvo vieni graužai! Žmogus atsisukęs dirstelėjo į mišką pamatė daugybę makakų. Jos šokinėjo nuo šakos ant kaip įmanydamos vaipėsi.
- Tai jūs surijot mano kukurūzus? - paklausė žmogus.
- Nuo kada jie tavo? Juk tu mums pasėjai, ar ne? - sušuks kvatodamos ir dar labiau vaipėsi.- Ir toliau dirbki mūsų žemę, pasek kukurūzus, laistyk juos. O derlių nuimti mes turesime! Ačiū, kad mumis taip rūpiniesi!
- Na, palaukite, dar pažiūrėsim, kas juoksis paskutinis! - supykęs žmogus ir pamiškėje iškasė didelę gilią duobę. Sėjo kukurūzų ir rūpestingai juos prižiūrėjo. Kukurūzai užaugi tvirti, burbuolės didelės ir mėsingos, geresnės negu lauke, ir panoro kaip tik šitą plotą nusiaubti. Linksmai krykštaudamos, šoko duobėn ir prisišveitė lig soties. Tik paskui susigriebė: O čia išsigausi? Sienos stačios, nėra kur užsikabinti.
- Aha, pakliuvote!-šūktelėjo žmogus ir, pasiėmęs lazdą, užsivedėjo- Dabar aš jus visas išgalabysiu!
- Jis puolė makakas vaikyti, bet jos - viena po kitos - tik liuokt jam ant nugaros, ant galvos ir iššoko iš duobės. O laisvėje atsidūrusios, dar pikčiau ėmė iš žmogaus šaipytis, - Nieko tu nepadarysi! Visi tavo kukurūzai - mūsų! - šaukė beždžionės.
„Kaip apsaugoti lauką nuo šitų vagilių? - ilgai svarstė žmogus.- Juk dieną naktį su šaudykle po jį nevaikščiosi!"
Pagaliau žmogus sumetė, ką daryti. Lauke jis pastatė medinį kryžių, užmetė ant jo savo drabužį, o ant peties uždėjo šaudyklę, vamzdį nukreipęs miško linkui.
Makakos žiūri ir stebisi, kodėl taip keistai žmogus elgiasi: nevaikšto po lauką, nesibara, stovi daikte ir vis taikosi iš šaudyklės be jokie atokvėpio! Matyt, nei gert, nei valgyt neketina, kol visų neiššaudys!
Ir makakoms baisu pasidarė. Taip baisu nebuvo nė tada, kai jis iš tikrųjų šaudė ir ne vieną paklojo. Siaubo pagautos, beždžionės pasitraukė miško gilumon ir davė žmogui ramybę.
Nuo tol lauke ir statomos kaliausės.
- Nieko aš nežinau! - atsakė avinas.- Tu gyveni miške, o aš - avidėje. Iš kur galiu žinoti, koks tu ėjikas.
- Gerai, gerai, eikime lenkčių! - ėmė šaukti driežas, iš anksto tikras dėl savo pergalės.
Avinas nubėgo. Jam iš paskos driežas. O chameleonas vilkosi sau pamažėliais, į šalis pasidairydamas.
Driežas labai greitai dūmė, įsismaginęs net savo kaimą prabėgo. Ii pagalvojo: „Tikriausiai chameleonas dar tebeeina",- ir grįžo pasižiūrėti.
- Tu dar čia? - sušuko jis.- Kol namo parkrypuosi, aš spėsiu kokius tris keturis kartus ten ir atgal sulakstyti. Ir dar ne vieną kelia žinau.
- O aš tik vieną kelią žinau, ir tas pats tikrasis,- atsakė chameleonas.
Driežas nubėgo kitu keliu, vėlei prašoko savo kaimą, susikrimto ir grįžo ten, kur traukė chameleonas. Tasai stūmėsi sau neskubėdamas ir apie lenktynes, matyt, nė negalvojo.
- Ei!-prunkštelėjo driežas.- Aš jau du kartus buvau prie kaimo, o tu niekaip jo neprieini. Nebelauksiu tavęs daugiau!
Kiek įkabindamas jis leidosi į priekį ir vėl pro kaimą praniovė, paskui susigriebė ir puolė atgal, o tuo laiku chameleonas spėjo savo namus pasiekti. Ten jį ir pasitiko avinas.
- Vyras, chameleonai! O sakeisi pamažėliais vaikštąs! - pagyrė avinas ir padovanojo jam riebią vištą.
Tuo metu atbėgo suplukęs driežas ir šaukia:
- Višta man priklauso! Juk aš bėgau greičiau ir jau ne vieną sykį galėjau būti namie!
- Kas man rūpi,- atšovė avinas.- Pirmas namo parėjo chameleonas, jis ir gavo dovaną. Driežas suprato, kad ginčytis su juo tuščias dalykas. Jei skubėsi ir be reikalo lakstysi - naudos nebus. Kas darbą dirba pamažu ir apdairiai,- greičiau pasiekia tikslą.
G a i r ė s » Afrikos liaudies pasakos » Pasakos apie gyvūnus

 Rekomenduojami video..

• 2022 Sausio 26 d. Trečiadienis.

• Baltojo Metalinio Jaučio metai (iki 2022-01-30).

• Pasveikink varduvininkus: Eigėlas, Eigėlė, Eigenė, Eigenis, Eigilas, Eigilė, Eigydas, Eigydė, Justa, Justas, Justė, Justina, Justinas, Paulė, Rima, Rimantas, Rimantė, Rimas, Timotiejus, Titas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Iki leidinys: geriausios akcijos viename kataloge..... Iki leidinys – tai viena patogiausių priemonių, padedančių paprasčiau numatyti būsimus pirkinius, todėl jį visada palanku peržiūrėti dar prieš vykstant į prekybos centrą.....

2022 m. nedarbo dienos..... Tad, kiek laisvų dienų turėsime 2022-aisiais? Pasirodo, kad 2022-aisiais turėsime net 5 "ilguosius savaitgalius" o vieną SUPER trumpą... ...

Kalendorius atsispausdinimui 2022-iems..... galima juk puikiai gyventi ir be kalendoriaus, tačiau.. kam gyventi puikiai, jei galima super puikiai gyventi. Tad, kalendorius 2022-iesiems metams, tereiktų atsisiųsti.....

Pasakų autoriai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) pasakos kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos pasaka - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie pavasarį..... Oi mergytės, kas čia sprogo, Kad varlytės net pašoko? Ir atsakė vyturėliai: - Sprogo medžių pumpurėliai...
Faktai apie knygas..... Ar žinote, kad labiausia perkamos bei skaitomos knygos - Biblija ir Viljamo Šekspyro kūryba jau daugelį metų nepralenkiamos
Calvin Nicholls popierinės skulptūros..... Calvin Nicholls - menininkas kuriantis nuostabius paveikslus bei skulptūras iš popieriaus skiautelių.