» Žmogus ir makakos

 TOP meniu » Pradžia » Sielai » Pasakos » Pasakų kategorijos » Pasakų temos » Įgarsintos pasakos » Visos pasakos

Vienas žmogus apsėjo lauką kukurūzais. Bet kai atėjo pjūties metas, savo lauke nerado jokios burbuolė kuri tebuvo vieni graužai! Žmogus atsisukęs dirstelėjo į mišką pamatė daugybę makakų. Jos šokinėjo nuo šakos ant kaip įmanydamos vaipėsi.
- Tai jūs surijot mano kukurūzus? - paklausė žmogus.
- Nuo kada jie tavo? Juk tu mums pasėjai, ar ne? - sušuks kvatodamos ir dar labiau vaipėsi.- Ir toliau dirbki mūsų žemę, pasek kukurūzus, laistyk juos. O derlių nuimti mes turesime! Ačiū, kad mumis taip rūpiniesi!
- Na, palaukite, dar pažiūrėsim, kas juoksis paskutinis! - supykęs žmogus ir pamiškėje iškasė didelę gilią duobę. Sėjo kukurūzų ir rūpestingai juos prižiūrėjo. Kukurūzai užaugi tvirti, burbuolės didelės ir mėsingos, geresnės negu lauke, ir panoro kaip tik šitą plotą nusiaubti. Linksmai krykštaudamos, šoko duobėn ir prisišveitė lig soties. Tik paskui susigriebė: O čia išsigausi? Sienos stačios, nėra kur užsikabinti.
- Aha, pakliuvote!-šūktelėjo žmogus ir, pasiėmęs lazdą, užsivedėjo- Dabar aš jus visas išgalabysiu!
- Jis puolė makakas vaikyti, bet jos - viena po kitos - tik liuokt jam ant nugaros, ant galvos ir iššoko iš duobės. O laisvėje atsidūrusios, dar pikčiau ėmė iš žmogaus šaipytis, - Nieko tu nepadarysi! Visi tavo kukurūzai - mūsų! - šaukė beždžionės.
„Kaip apsaugoti lauką nuo šitų vagilių? - ilgai svarstė žmogus.- Juk dieną naktį su šaudykle po jį nevaikščiosi!"
Pagaliau žmogus sumetė, ką daryti. Lauke jis pastatė medinį kryžių, užmetė ant jo savo drabužį, o ant peties uždėjo šaudyklę, vamzdį nukreipęs miško linkui.
Makakos žiūri ir stebisi, kodėl taip keistai žmogus elgiasi: nevaikšto po lauką, nesibara, stovi daikte ir vis taikosi iš šaudyklės be jokie atokvėpio! Matyt, nei gert, nei valgyt neketina, kol visų neiššaudys!
Ir makakoms baisu pasidarė. Taip baisu nebuvo nė tada, kai jis iš tikrųjų šaudė ir ne vieną paklojo. Siaubo pagautos, beždžionės pasitraukė miško gilumon ir davė žmogui ramybę.
Nuo tol lauke ir statomos kaliausės.
- Nieko aš nežinau! - atsakė avinas.- Tu gyveni miške, o aš - avidėje. Iš kur galiu žinoti, koks tu ėjikas.
- Gerai, gerai, eikime lenkčių! - ėmė šaukti driežas, iš anksto tikras dėl savo pergalės.
Avinas nubėgo. Jam iš paskos driežas. O chameleonas vilkosi sau pamažėliais, į šalis pasidairydamas.
Driežas labai greitai dūmė, įsismaginęs net savo kaimą prabėgo. Ii pagalvojo: „Tikriausiai chameleonas dar tebeeina",- ir grįžo pasižiūrėti.
- Tu dar čia? - sušuko jis.- Kol namo parkrypuosi, aš spėsiu kokius tris keturis kartus ten ir atgal sulakstyti. Ir dar ne vieną kelia žinau.
- O aš tik vieną kelią žinau, ir tas pats tikrasis,- atsakė chameleonas.
Driežas nubėgo kitu keliu, vėlei prašoko savo kaimą, susikrimto ir grįžo ten, kur traukė chameleonas. Tasai stūmėsi sau neskubėdamas ir apie lenktynes, matyt, nė negalvojo.
- Ei!-prunkštelėjo driežas.- Aš jau du kartus buvau prie kaimo, o tu niekaip jo neprieini. Nebelauksiu tavęs daugiau!
Kiek įkabindamas jis leidosi į priekį ir vėl pro kaimą praniovė, paskui susigriebė ir puolė atgal, o tuo laiku chameleonas spėjo savo namus pasiekti. Ten jį ir pasitiko avinas.
- Vyras, chameleonai! O sakeisi pamažėliais vaikštąs! - pagyrė avinas ir padovanojo jam riebią vištą.
Tuo metu atbėgo suplukęs driežas ir šaukia:
- Višta man priklauso! Juk aš bėgau greičiau ir jau ne vieną sykį galėjau būti namie!
- Kas man rūpi,- atšovė avinas.- Pirmas namo parėjo chameleonas, jis ir gavo dovaną. Driežas suprato, kad ginčytis su juo tuščias dalykas. Jei skubėsi ir be reikalo lakstysi - naudos nebus. Kas darbą dirba pamažu ir apdairiai,- greičiau pasiekia tikslą.
G a i r ė s » Afrikos liaudies pasakos » Pasakos apie gyvūnus

• 2020 Liepos 4 d. Šeštadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Berta, Elžbieta, Gedenė, Gedenis, Gedgailas, Gedgailė, Malvina, Rigobertas, Skalvis, Teodoras, Ulrika, Ulrikas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Faktai apie bites..... Ar žinote, kad bitės medaus pūslėje telpa iki 60 mg nektaro.Per dieną ji gali atnešti iki 300-400 mg, per visą gyvenimą - 6-8 g nektaro....

Pasakų autoriai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) pasakos kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos pasaka - brūkštelkit mums :))

Atvirukai VYRŲ dienos proga..... gražūs e-atvirukai nacionalinės Vyrų dienos proga - šiltas e-atvirukas visuomet pradžiugins už jūrų marių gyvenantį draugą :)
Faktai apie velykas..... Ar žinote, kaip Velykos vadinamos kitose šalyse: Prancūzijoje – Paques, Ispanijoje – Pascua, Latvijoje – Lieldienas, Čekų – Velikonoce, Vokiečių – Ostern
Kas sakė, kad skyrybos turi būti liūdnos?..... taigi, linksmos vestuvės ir dar linksmesnės skyrybos