» Smauglys ir avinas

 TOP meniu » Pradžia » Sielai » Pasakos » Pasakų kategorijos » Pasakų temos » Įgarsintos pasakos » Visos pasakos

Smauglys ir avinas buvo geri draugai. Abu nevedę, abu kartu žemę dirbo, kartu ir maitinosi.
Bet va kas keista: vakare jiedu sočiai pavalgydavo, ir kas likdavo rūsin padėdavo, o naktį kartais kažkas viską lyg šluote iššluodavo. Vieną rytą smauglys neiškentė:
- Tu iškabinai... kas gi daugiau galėjo tai padaryti, juk mūsų durys užšautos, vidun niekas neįeina.
- Ką tu čia.. kodėl taip blogai apie mane galvoji! Aš miegu naktimis ir neprabundu. Gali pats įsitikinti: jei nors viena akis užmerkta, vadinas aš miegu.
Bet po kelių dienų smauglys vėl prisispyręs kaltina aviną. Įsižeidęs tasai nusprendė žūt būt vagį susekti. Ir ryžosi budėti. Pagrečiui užmerkia čia vieną akį, čia kitą, kad bent pailsėtų, o smauglys, tatai matydamas, galvoja, kad draugas miega..
Vieną naktį avinas žiūri - smauglys atsikėlė nuo demblio, įlindo rūsin, pasičiupo košę ir godžiai visą sušlamštė.
- Tai.. pasirodo, pats ir suvalgai o mane kaltini? - šūktelėjo avinas.- Dabar žinau, ko verta mūsų draugystė, einu sau kitos trobos pasiieškoti..
- Liaukis, brangus drauge! - paprašė jį smauglys.- Šitaip pirmą kartą juk pasielgiau... Užmigti negalėjau ir baisiai praalkau. Nepyk ant manęs..
- Na gerai, sutiko avinas. Tačiau po kelių dienų jis vėl sugavo smauglį nusikaltimo vietoje.
- Viskas... einu ieškoti sau kitos trobos! - ryžtingai tarė avinas.
Tačiau smauglys ir tuo metu netvėrė alkiu ir tyliai pagalvojo: „O gal man visgi aviną imti ir praryti? - Juk Jei ne aš jį, tai jis mane praris. Pasaulyje visi nuolatos vienas kitą ryja.. Kiekvienas juk tik savim rūpinasi."
Šitaip numaldęs sąžinę... smauglys ėmė ir prarijo savo draugą - aviną. Ir nuo tol vis smaugliai avinus medžioja...
G a i r ė s » Afrikos liaudies pasakos » Pasakos apie gyvūnus

 Rekomenduojami video..

• 2022 Sausio 26 d. Trečiadienis.

• Baltojo Metalinio Jaučio metai (iki 2022-01-30).

• Pasveikink varduvininkus: Eigėlas, Eigėlė, Eigenė, Eigenis, Eigilas, Eigilė, Eigydas, Eigydė, Justa, Justas, Justė, Justina, Justinas, Paulė, Rima, Rimantas, Rimantė, Rimas, Timotiejus, Titas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Iki leidinys: geriausios akcijos viename kataloge..... Iki leidinys – tai viena patogiausių priemonių, padedančių paprasčiau numatyti būsimus pirkinius, todėl jį visada palanku peržiūrėti dar prieš vykstant į prekybos centrą.....

2022 m. nedarbo dienos..... Tad, kiek laisvų dienų turėsime 2022-aisiais? Pasirodo, kad 2022-aisiais turėsime net 5 "ilguosius savaitgalius" o vieną SUPER trumpą... ...

Kalendorius atsispausdinimui 2022-iems..... galima juk puikiai gyventi ir be kalendoriaus, tačiau.. kam gyventi puikiai, jei galima super puikiai gyventi. Tad, kalendorius 2022-iesiems metams, tereiktų atsisiųsti.....

Pasakų autoriai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) pasakos kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos pasaka - brūkštelkit mums :))

Faktai apie telefonus..... Ar žinote, kad telefonu kalbantys žmonės nesugeba eiti tiesiai, nesuvokia aplinkos, praranda gebėjimą sutelkti dėmesį ir kelia pavojų sau bei aplinkiniams.
Aukščiausi kalnai pasaulyje..... ar žinote koks kalnas yra aukščiausias Lietuvoje? Pasirodo 2004 m. buvo nukarūnuota iki tol aukščiausia Lietuvos kalva - Juozapinės kalnas (292,90 m) ir aukščiausiu tapo
Vabalas raganosis..... įdomūs faktai iš gyvūnų pasaulio... taigi, ar žinote koks gyvūnas pasaulyje stipriausias, lyginant su jų pačių svoriu... ar bandote spėti?