» Senuko linkėjimai

 TOP meniu » Pradžia » Sielai » Pasakos » Pasakų kategorijos » Pasakų temos » Įgarsintos pasakos » Visos pasakos

Kartą gyveno šalimais du broliai. Vienas buvo turtingas, o antras vargšas. Vieną vakarą pas turtingąjį atėjo žilas senukas ir prašosi naktigulto. Šeimininkas sakosi nieko neturįs, tegul einąs pas kaimyną. Gerai. Senukas nuėjo pas vargetą ir prašosi naktigulto.
-Mielai! - atsakė vargeta.- Ką dievas davė, tuo pasidalinsim.
Senukas pavalgė ir atgulė miegoti, o iš ryto išeidamas padėkojo ir sako:
- Ką pradėsi dirbti iš ryto, tą visą dieną ir dirbsi.
Vargšas iš vakaro buvo palikęs staklėse milo rietimą. Rytą, su aušra užsikėlęs, jis išvynios rietimą iš staklių. Ir stebuklai! Vynioja, vynioja, o galo nėra! Žmogus plūkėsi suprakaitavęs ligi vidudienio -jau pilnas kambarys, o rietimas dar nesibaigia. Vakare vargšas nuvažiavo į miestą ir pardavė audeklą už didelius pinigus.

Vargšas nusiuntė sūnų pas brolį sieko pinigams seikėti. Turtuolis pats atnešė sieką ir užsipuolė brolį klausinėti, kaip šis į pinigus įsigyvenęs. Brolis ir apsakė, kaip jam nutiko. Turtuolis lyg akis išdegęs puolė namo ir visą dieną tik kepa, tik verda. Vakare turtuolis pasitiko senuką kaip aukštą svečią ir vis ragina, kad gulti eitų. Iš ryto turtuolis laukia nesulaukdamas, kada elgeta išeis. Pagaliau elgeta sako:
- Ką pradėsi dirbti iš ryto, tą visą dieną dirbsi.
Turtuolis, nė dėkui nepasakęs, nulėkė su pačia į klėtį. Tuojau juodu atsivožė pinigų skrynią ir ims pinigus skaičiuoti. Tik šit turtuoliui nugara panižo.
Tasai priėjo prie durų staktos ir ėmė nugarą kasytis. Pagalvojo, kad jau užteks to kasymosi, bet niekaip nuo staktos atsitraukti negali. Vargšelis ir spardėsi, ir šaukė, bet niekas negelbėjo. Taip turtuolis prie staktos ir prastovėjo visą dieną.
G a i r ė s » Lietuvių liaudies pasakos » Pasakos apie brolius » Pasakos apie varguolius » Pasakos apie senelius

• 2019 Gruodžio 6 d. Penktadienis.

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Bilginas , Bilmantas, Bilmantė , Bilmina , Bilminas , Bilminė , Bylė , Bylenė , Bylenis , Bylius , Koleta , Miglė, Mikalojus, Mikas , Mikita , Norvydė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Aukščiausi kalnai pasaulyje..... ar žinote koks kalnas yra aukščiausias Lietuvoje? Pasirodo 2004 m. buvo nukarūnuota iki tol aukščiausia Lietuvos kalva - Juozapinės kalnas (292,90 m) ir aukščiausiu tapo...

Kalendoriai 2020-iesiems metams..... tradiciškai ir 2020-iesiems, baltosios metalinės žiurkės metams, paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per žiurkės metus :))...

2020 m. nedarbo dienos..... Tad, kiek laisvų dienų turėsime 2020-aisiais metais? Pasirodo, kad 2020-aisiais turėsime net 5 "ilguosius savaitgalius" o vienas iš jų SUPER... ...

Pasakų autoriai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) pasakos kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos pasaka - brūkštelkit mums :))

Grupė - TNN..... tai Lietuvos pop/dance stiliaus grupė, susikūrusi 2008 metų rugsėjo mėn.
Faktai apie ežius..... Ar žinote, kad pasaulyje iš viso gyvena 19 rūšių ežių [iš jų 4 rūšys be spyglių]. Lietuvoje, pasirodo auga tik 1 rūšis.
E-atvirukai Su blynų diena..... gražūs e-atvirukai užgavėnių proga, žinoma originaliau būtų su blynų diena sveikinti nusiunčiant blynų lėkštę, bet deja mes turime tik e-atvirukų :))