» Ratai be žirgo

 TOP meniu » Pradžia » Sielai » Pasakos » Pasakų kategorijos » Pasakų temos » Įgarsintos pasakos » Visos pasakos

Vienas tėvas turėjo tris sūrius: du protingus, vieną kvailą. Kvailiui nieko kito valgyt neduodavo, kaip tiktai kanapių, pabertų į pelenus,- jas liepdavo išsirinkti ir valgyti. O protingieji valgė, ką tik norėjo.
Kartą karalius apskelbė tokią žinią: kas padirbs ratus, kurie be arklio važiuotų, tam atiduosiąs pusę karalystės ir dukters ranką.
Protingieji mėgino tokius ratus dirbti, bet nieko jiems neišėjo. Tada kvailutis nežinia kur gavo mažą kaltelį, kirvuką ir piūklą, išėjo į mišką ir ėmė be arklio važiuojamus ratus dirbtis.
Jam bedirbant, prieina senelis: ką jis čia darąs?
Ką darąs? Ogi tokius ir tokius ratus.
- Na, ar priimsi mane už pagalbininką?
- Mielai! Kodėl ne?
- Gerai, tai kirsk ir nešk medžius, o aš darysiu.
Per dvi dienas ratai ir gatavi. Patys be arklio važiuoja, ir dar kaip greitai!
Kai kvailys atsisėdo į ratus pas karalių važiuoti, senelis jį pamokė: jei kelyje koks vargšas prašysis pavėžėti, tegul neatsakąs.
Galą pavažiavęs, sutinka elgetą su viena koja klibikščiuojant.
Prašo pavėžėti. Kvailys paėmė jį ir toliau važiuoja. Pavažiavęs sutinka elgetą su viena akim. Prašo pavėžėti. Gerai. Dar pavažiavęs sutinka elgetą su viena ranka. Prašo pavėžėti. Ir tą paėmė. Dabar visi keturi - kvailys, vienkojis, vienakis ir vienrankis - atvažiavo Į karaliaus pilį. O pilyje tuo metu didelė puota buvo. Įeina kvailys į pilį, karalius ir klausia, kas toks jis būsiąs.
Kvailys esu. Atvykau su tokiais ratais, kurie be arklio važiuoja.
Tai išgirdęs, karalius tuojau davė jam kitus drabužius, nes buvo baisiai apdriskęs, pelenuose besiknaisiodamas. Tris dienas gėrė ūžė.
Ketvirtą dieną karalius sako:
- Parodyk, ką tavo ratai gali! Per vieną valandą nuvažiuok lig gyvybės šaltinio, pasemk indą vandens ir vėl sugrįžk!
O tasai šaltinis labai toli buvo. Kvailys išėjo nosį nukabinęs. Elgetos jį ir klausia, koks negandas ištikęs, ko taip susirūpinęs.
- Kaip man nesirūpinti? Karalius liepė per valandą lig gyvybės šaltinio nuvažiuoti ir indą vandens pargabenti.
Senukai pasakė, kad jis nesirūpintų, viskas gerai būsią. Vienkojis paėmė indą ir nudūmė prie šaltinio, kad net dulkės pasikėlė. Prie šaltinio nusigavęs, tuoj puolė gerti. Bet kai gerai atsigėrė, tai ir užmigo prie pilno indo. Laikas baigėsi, o vienkojo nėra. Ką daryti?
Tada vienakis pasižiūrėjo: vienkojis begulįs prie šaltinio. Vienrankis per tokius tolius ištiesė ranką ir taip vožė vienkojui, kad tas net pašoko. O pašokęs tik žengė žingsnį - ir namie su gyvybės vandeniu.
Kvailys paėmė indą, įėjo pas karalių:
- Šit vanduo!
- Gerai!- atsakė karalius ir atidavė kvailiui savo dukterį už pačią.
G a i r ė s » Lietuvių liaudies pasakos » Pasakos apie brolius » Pasakos apie kvailelius

• 2020 Vasario 28 d. Penktadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Draudvilas, Draudvilė, Osvaldas , Ramona , Ramonas , Roma , Romana, Romanas, Romas , Vilgarda, Vilgardas, Vilgardė, Žygimantė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

6 kitokios kalėdinių dovanų idėjos..... LaisvalaikioDovanos šiemet pataria daugiau galvoti ne apie materialius pirkinius, bet savo brangiausius nustebinti patirtimis, ir pateikia 6 idėjas.. tegul Kalėdos NEtampa daiktų pirkimo maratonu....

Aukščiausi kalnai pasaulyje..... ar žinote koks kalnas yra aukščiausias Lietuvoje? Pasirodo 2004 m. buvo nukarūnuota iki tol aukščiausia Lietuvos kalva - Juozapinės kalnas (292,90 m) ir aukščiausiu tapo...

Kalendoriai 2020-iesiems metams..... tradiciškai ir 2020-iesiems, baltosios metalinės žiurkės metams, paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per žiurkės metus :))...

Pasakų autoriai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) pasakos kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos pasaka - brūkštelkit mums :))

Kaip išlankstyti dėžutę iš popieriaus?..... juk kiekviena dovana bus šiltesnė jei ją įdėsite į gražią savos gamybos dėžutę argi ne taip?..
Velykų simboliai..... Šv. Velykų simboliai visiems labai gerai žinomi: Velykų kiškutis, Velykų margučiai... Bet iš kur jie atkeliavo iki mūsų dienų, ko gero, ne visi galėtų atsakyti
Nusivylimo žodžiai..... Neįsivaizduoji kaip tave mylėjau, Neįsivaizduoji kaip tave myliu... Naktim sapnuoju, Dienom galvoju Ka veiki, ir kur gi tu... Bet įskaudinai ir palikai tik tarei ir išėjai...