» Kaip meška velnią iš namų išvijo

 TOP meniu » Pradžia » Sielai » Pasakos » Pasakų kategorijos » Pasakų temos » Įgarsintos pasakos » Visos pasakos

Tūlas ūkinykas pasistatė naują butą, bet aname negalėjo gyventi, nės per dienas ir naktis ten vaidėsi.
Vieną kartą atsivedė du meškinyku meškas ir įsiprašė pas aną ūkinyką į nakvynę. Meškinykai, sulaukę vakaro, atsigulė kartu su visa šeimyna, savo gi meškas pririšo anoje vaidijančioj stuboj. Kada saulė nusileido ir ėmė temti, atėjo velnias į aną stubą, atsinešė krepšį žuvų ir, susikūręs ugnį, pradėjo kepti ir valgyti.
Meška, išvydus kepsnį ir suuodus gardų skonį, norėjo ir ji žuvų paragauti, ir kada velnias žuvis kepė, tai meška ėmė po vieną ir valgė. Velnias užpykęs paėmė pagalį – paukšt meškai per nagus:
– Aškac, tu bestija!
Meška „niur niur niur“ ir vėl ima žuvį. Velnias ir antru kartu paukšt per nagus meškai. Ale jau tas buvo per daug. Kaip ji nusitvėrė velnią už kudlų – visą sumankė ir paskui paleido.
Ant rytojaus meškinykai su savo meškoms išsivedė savo keliu, o anoj ūkinyko stuboje nustojo vaidytis. Bet niekas nežinojo priežasties.
Nuo to laiko praslinko septyni metai. Kada vieną kartą minėtas ūkinykas nuvažiavo į tolimą mišką vežti medžių. Jam bekertant medžius, prisiartino prie jo tokis sunykęs žmogelis ir užklausė:
– Prieteliau, ar dar vis pas tave randasi tos katės?
Žmogus iš pradžių nusistebėjo, nežinodams, ką atsakyti, bet paskui susiprato ir sako:
– Randasi – pažiūrėtai, kiek jau jos katukų atvedė.
– Tai gerai, prietel, kad man pranešei. Aš pas tave daugiaus neisiu, nes tos katės kaip mane pavartojo, tai aš ir po šiai dienai neturiu sveikatos! Ar girdi, prietel, tavo stuboje po pečium randasi katilukas pinįgų, tai tu juos išsiimk, o man katilaitį sugrąžinki, nės jis yra man reikalingas.
Tas žmogus sunykęs buvo velnias.
G a i r ė s » Įvairios pasakos » Pasakos apie velnią » Pasakos apie meškiukus

• 2019 Spalio 20 d. .

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Adelė, Adelina, Deimina, Gedartas, Gedartė, Gedas, Gedautas, Gedautė, Gedbutas, Gedbutė, Gedė, Gedutė, Gedutis, Gelmina, Gelminas, Gelminė, Gelvainas, Gelvainė, Gelvarda, Gelvardas, Gelvardė, Irena, Saulė, Saulena, Saulenė, Saulenis, Saulius,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Faktai apie liftus..... Oficialiai laikoma, kad pirmasis keleivinis liftas, kuriame buvo įrengtos kabinos apsaugos nuo kritimo priemonės, buvo įrengtas 1857 m. Niujorke....

Faktai apie krepšinį..... Krepšinio istorijos pradžioje, žaidime buvo naudojamas futbolo kamuolys ir krepšiai su dugnu, taigi po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo ištraukti iš krepšio...

Faktai apie vorus..... Lietuvoje gyvena irgi keletas vorų rūšių, kurios gali įkąsti ir žmogui, tačiau tai nėra mirtini įkandimai, prilygsta širšės įgėlimui....

Pasakų autoriai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) pasakos kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos pasaka - brūkštelkit mums :))

Viskas apie šv. Kūčias..... Kūčios tai šventė, Kalėdų išvakarės.. kurių metu išsivaduojama iš tamsiojo meto. Ši šventė tapatinama ir su krikščioniškąja – kūdikėlio Jėzaus gimimo išvakarėmis. Kūčių ritualiniam valgymui nuo se
Eglutės papuošalai iš kankorėžių..... ... įvairių kalėdinių žaisliukų iš kankorėžių rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdinėms dekoracijoms..
Sveikinimai Tėvo dienos proga.....Tėti mano tėti, Noriu pasakyti, kad tave labai myliu.. Ir tau dovanoti tortą ir ledų..