» Kaip meška velnią iš namų išvijo

 TOP meniu » Pradžia » Sielai » Pasakos » Pasakų kategorijos » Pasakų temos » Įgarsintos pasakos » Visos pasakos

Tūlas ūkinykas pasistatė naują butą, bet aname negalėjo gyventi, nės per dienas ir naktis ten vaidėsi.
Vieną kartą atsivedė du meškinyku meškas ir įsiprašė pas aną ūkinyką į nakvynę. Meškinykai, sulaukę vakaro, atsigulė kartu su visa šeimyna, savo gi meškas pririšo anoje vaidijančioj stuboj. Kada saulė nusileido ir ėmė temti, atėjo velnias į aną stubą, atsinešė krepšį žuvų ir, susikūręs ugnį, pradėjo kepti ir valgyti.
Meška, išvydus kepsnį ir suuodus gardų skonį, norėjo ir ji žuvų paragauti, ir kada velnias žuvis kepė, tai meška ėmė po vieną ir valgė. Velnias užpykęs paėmė pagalį – paukšt meškai per nagus:
– Aškac, tu bestija!
Meška „niur niur niur“ ir vėl ima žuvį. Velnias ir antru kartu paukšt per nagus meškai. Ale jau tas buvo per daug. Kaip ji nusitvėrė velnią už kudlų – visą sumankė ir paskui paleido.
Ant rytojaus meškinykai su savo meškoms išsivedė savo keliu, o anoj ūkinyko stuboje nustojo vaidytis. Bet niekas nežinojo priežasties.
Nuo to laiko praslinko septyni metai. Kada vieną kartą minėtas ūkinykas nuvažiavo į tolimą mišką vežti medžių. Jam bekertant medžius, prisiartino prie jo tokis sunykęs žmogelis ir užklausė:
– Prieteliau, ar dar vis pas tave randasi tos katės?
Žmogus iš pradžių nusistebėjo, nežinodams, ką atsakyti, bet paskui susiprato ir sako:
– Randasi – pažiūrėtai, kiek jau jos katukų atvedė.
– Tai gerai, prietel, kad man pranešei. Aš pas tave daugiaus neisiu, nes tos katės kaip mane pavartojo, tai aš ir po šiai dienai neturiu sveikatos! Ar girdi, prietel, tavo stuboje po pečium randasi katilukas pinįgų, tai tu juos išsiimk, o man katilaitį sugrąžinki, nės jis yra man reikalingas.
Tas žmogus sunykęs buvo velnias.
G a i r ė s » Įvairios pasakos » Pasakos apie velnią » Pasakos apie meškiukus

• 2020 Vasario 17 d. Pirmadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Aleksas, Dona , Donalda , Donaldas , Donas , Donata , Donatas , Donatilė , Donė , Donis , Donius , Vaišvila , Vaišvilas , Vaišvilė , Vaišvilkas , Viltė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

6 kitokios kalėdinių dovanų idėjos..... LaisvalaikioDovanos šiemet pataria daugiau galvoti ne apie materialius pirkinius, bet savo brangiausius nustebinti patirtimis, ir pateikia 6 idėjas.. tegul Kalėdos NEtampa daiktų pirkimo maratonu....

Aukščiausi kalnai pasaulyje..... ar žinote koks kalnas yra aukščiausias Lietuvoje? Pasirodo 2004 m. buvo nukarūnuota iki tol aukščiausia Lietuvos kalva - Juozapinės kalnas (292,90 m) ir aukščiausiu tapo...

Kalendoriai 2020-iesiems metams..... tradiciškai ir 2020-iesiems, baltosios metalinės žiurkės metams, paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per žiurkės metus :))...

Pasakų autoriai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) pasakos kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos pasaka - brūkštelkit mums :))

Kaip papuošti kalėdinę eglutę..... belaukiant švenčių, norisi kad ir namai kvepėtų jomis, tad kelios idėjos kaip paprastai ir originaliai sukurti kalėdinę nuotaiką namuose..
Susan Magdalane Boyle..... Susan Magdalane Boyle - g. 1961 m. balandžio 1 d. – britų dainininkė, išgarsėjo 2009 m. sudalyvavusi talentų realybės šou Britain’s Got Talent ir užėmusi 2-ą vietą. Tais pačiais metais išlei
Nertos snaigės kalėdiniai eglutei..... nertos snaigės - tokiems žaisliukams pasidaryti, daug laiko nereikia, tereikia truputį mokėti megzti vašeliu..