» Bėdžiaus brolio nelaimė

 TOP meniu » Pradžia » Sielai » Pasakos » Pasakų kategorijos » Pasakų temos » Įgarsintos pasakos » Visos pasakos

Gyveno du pusininkai: vienas turtuolis, antras bėdžius. Tas bėdžius nei koks girtuoklis buvo, nei koks švaistūnas - dirbo plušo kiek galėdamas, o prasigyventi niekaip nestengė - vargšas buvo, vargšas ir liko. O galop ir visai riesta pasidarė: turtuolis už skolą rengėsi jo paskutinę karvutę atimti.
Vieną vakarą jis sėdi pirkioje prie stalo baisiai nusiminęs, ir galvoja apie savo nelaimę. Ūmai užkrosnyje kažin kas taip linksmai užsmuikavo, jog kojos pačios pradėjo kilnotis. Visas bėdas užmiršęs, jis ėmė asloje trypti, net viskas rūksta. Šoko, šoko, kol atsišoko, taip nuvargo, kad kvėpčiodamas sudribo ant suolo, o kojos vis tiek pačios kyla, dar šokti nori. ,,Tai monai! -pagalvojo jis.- Pats šokti nebenoriu, o kojos nori. Koks kipšas ten taip groja? Lįsk lauk iš užkrosnio!”
Gerai. Išlenda aukštas aukštas ilgšis, pats groja ir pats šoka. O šeimininkas čiupt jį:
- Nešok, pasiutėli, geriau sakyk, kas toks esi, vaiduoklis ar kas? Sakyk, prakeiktas smuikininke!
Ilgšis atsakė:
- Tu nori žinoti, kas aš esu? Ogi tavo Nelaimė!
- Ak, tai tu toji Nelaimė, kuri mane taip seniai kamuoja! Na palauk, aš tau parodysiu!
Ir šeimininkas kai griebė ilgšį, tai ir pasmaugė; tada įgrūdo į maišą, nutempė į kapus ir užkasė savo Nelaimę.
Nuo tos akimirkos jokių bėdų ir stygiaus bėdžius nebematė.
Javai augo kone ant akmenų, o galvijai tarpte tarpo - tik stebėtis reikia. Netrukus išsimokėjo skolas ir į turtą įsigyveno.
Vienądien atėjo turtingasai pusininkas ir prašo papasakoti, kaip jis taip greitai praturtėjo. Jam pavydas pašoko, kad bėdžiui šitaip pradėjo sektis.
Bėdžius atsakė:
- Aš pasmaugiau savo Nelaimę, užkasiau kapinėse, ir nuo tos dienos visai kitaip klojasi.
„A! -pagalvojo pavydninkas.- Va kaip čia yra!”
Ir jis tuoj nuskuodė į kapus bėdžiaus Nelaimės atkasti, kad toji vėl jį apsėstų ir į neturtą įstumtų.
Gerai - nuėjo, iškasė. Ilgšis išlenda apsimiegojęs: kuriem galam jį trukdą?
Taip ir taip - turtingasai sako:
- Aš tave prižadinau, kad tu vėl eitum pas savo draugą, pas tą bėdžių, kuris dabar praturtėjo, kol tu čia miegojai.
Bet ilgšis prasidžiugo, puolė turtuoliui ant kaklo ir dėkoja susiriesdamas:
- Ačiū, ačiū, kad mane prikėlei! Ko aš dar pas kitą eisiu? Geriau liksiu su tavimi ir tau vienam visą amžių tarnausiu.
Turtuolis dabar išsigando: „Ką jis paisto, ar iš proto išsikraustė?”
Ir jėga norėjo Nelaimės atsikratyti, bet veltui: kaip dagis prilipo, nė per pėdą neatstoja.
Ir nuo tos dienos turtingasai šeimininkas ėmė vis labiau ir labiau smukti, kol dar plikesnis nei anas pusininkas pasidarė.
G a i r ė s » Lietuvių liaudies pasakos » Pasakos apie brolius » Pasakos apie varguolius » Pasakos apie turtus

• 2019 Rugsėjo 20 d. Penktadienis.

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Eustachas , Eustachijus , Eustakas , Eutalė , Eutalija , Fausta , Kolumba , Tautgirdė , Vaišgantas , Vaišgina , Vaišginas , Vaišginė , Vaišgirda , Vaišgirdas , Vaišgirdė , Vaišius , Vaišnius , Vaišnoras , Vaišnys , Vaišys , Vainora , Vainoras , Vainorė , Vaižgantas ,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Rumšiškių apžvalgos bokštas..Tai 15 metrų aukščio bokštas Kauno marių regioniniame parke, jo statyba atsiėjo maždaug 90 tūkst. litų ir yra mokamas, į jį įkopti galima tik nusipirkus Rumšiškių liaudies muziejaus bilietą.....

Lietuvos liaudies buities muziejus..... tai muziejus po atviru dangumi, atidarytas 1974 m. Rumšiškėse, prie Pravienos upelio žiočių, Kauno marių pakrantėje. Tai didžiausias ir žinomiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje, beto...

Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas..... Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas įkurtas istoriniame pastate – Nerijos forte arba dar vadinam Kopgalio tvirtovėje, Kuršių nerijos smaigalyje. Muziejus ir akvariumas forte atidarytas 1979 metais...

Pasakų autoriai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) pasakos kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos pasaka - brūkštelkit mums :))

Gražus šventinis kaspinas..KASPINAS... tai neatsiejama dovanų dalis, nors aišku galima supakuoti dovaną ir be kaspino, bet kaspinas suteikia daugiau dekoratyvumo, puošnumo ir pan... Kartais tik idėjos ir pritrūksta, tad, kaip p
Faktai apie čiaudulį..... Ar žinote, kad čiaudėjimas gydo žagsulį. Pradėjot žagsėti, ieškokite pipirų, pipirai sukels čiaudulį, taigi žagsėjimas turėtų praeiti.
Merginų užkalbinimo būdų topas..... pasirodo paprastas - labas - vienas iš populiariausių būdų norint užkalbinti patinkantį žmogų, tad.. Labas, kaip Tau sekasi :)