» Tarptautinė vergų kelio ir vergovės panaikinimo diena

 Jūs esate » Pradžia » Šventėms » Kalendorius » Mėnesiai »» Rugpjūtis

Rugpjūčio 23-oji yra Tarptautinė vergų kelio ir vergovės panaikinimo diena, kuri Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) iniciatyva yra minima nuo 1997 metų.

Būtent 1791 metų rugpjūčio 23 dienos naktį prasidėjo sukilimas Santo Dominge, dabartinio Haičio ir Dominikos Respublikos teritorijoje. Šis vergų sukilimas buvo vienas iš svarbiausių įvykių, nulėmusių transatlantinės prekybos juodaodžiais vergais nutraukimą. 1791 metais prasidėjęs vergų sukilimas baigėsi buvusios Prancūzijos kolonijos Haičio nepriklausomybės paskelbimu.

Nežiūrint tarptautinės bendruomenės vergovės pasmerkimo, vergovė įvairiomis savo formomis išliko iki mūsų dienų. Dar ir šiandien vyrai, bet ypatingai moterys ir vaikai, dažnai tampa išnaudojimo aukomis bei turi kęsti žmogaus teisių pažeidimus. Prekyba žmonėmis, moterų ir vaikų seksualinis išnaudojimas, priverstinis darbas, darbai susiję su namų priežiūra, vaikų išnaudojimas juos įtraukiant į karinius konfliktus ar verčiant juos elgetauti – tai naujos vergovės formos. Skirtingi šaltiniai pateikia, kad šiandien vis dar yra nuo 27 iki 200 milijonų vergų.

• 2020 Spalio 31 d. Šeštadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Benignas, Jundilas, Jundilė, Jundutė, Jundutis, Mąstvilas, Tanas, Tanbutas, Tanbutė, Tanė, Tangėlas, Tangėlė, Tanius, Tanmantas, Tanmantė, Tanvilas, Tanvilė, Tanys,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip kovoti su rudeniška depresija?..... visų geriausias vaistas nuo ligų ir depresijos – imuniteto stiprinimas tinkamo poilsio, procedūrų ir vandens SPA pagalba. Tai gali būti poilsis vienam asmeniui, dviems ar visai šeimai. Lietuvoje t...

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Siūlome paskaityti

Pėdsakas svetainėje

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute pasidalinti mintimis apie šventes - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie Vilnių..... Čia kur Vytautas Didysis mus ir Vilnių gynė, Bus per amžius, kaip ir buvus, Lietuvos tėvynė!
1965-ųjų metų poezija..... tai 1965-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)
Faktai apie žmogaus veiksmus..... Sakoma žinai faktus - valdai situaciją. Tad, pasidairome.. įvairūs faktai apie miegą, čiaudulį, uoslę, valgymą, žvejybą, kūno temperatūrą bei žinoma kvėpavimą :)