» Angelų sargų arba Policijos diena

 Jūs esate » Pradžia » Šventėms » Kalendorius » Mėnesiai »» Spalis

1990 m. gruodžio 11 d. priimtas Lietuvos Respublikos policijos įstatymas, sukurta ir Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje pašventinta policijos vėliava, kurioje įrašyti prasmingi žodžiai: „Įstatymas ir teisėtumas“, atkurta Policijos diena – spalio 2-oji.

Kilniems priesakams vykdyti bei policijos darbuotojams rengti pirmaisiais nepriklausomybės metais Lietuvoje duris atvėrė Teisės akademija, jos filialas Kaune, Klaipėdos aukštesnioji policijos mokykla.

Lietuvos policijos tradicijos buvo kuriamos ne vieną dešimtmetį. Pradžią davė 1918-1924 m. Lietuvoje įkurta milicijos organizacija, dirbo milicininkai savanoriai. 1924 m. sausio 1 d. milicija oficialiai pervardyta į policiją. Jos veiklą reglamentavo to meto įstatymai ir statutai. Pagrindiniai jų: 1920 m. gegužės 14 d. Milicijos įstatymas, 1935 m. gegužės 19 d. Valstybinio saugumo departamento statutas, Policijos aplinkraščių Sąvados ir Instrukcija policijos tarnautojams.

Nuo 1924 m. policijos organizacija ne kartą keitėsi. Iš pradžių policijos reikalus tvarkė Vidaus reikalų ministerijos Piliečių apsaugos departamentas. Vėliau jis buvo reorganizuotas ir 1935 m. sausio 1 d. įkurtas Policijos departamentas, kuriam priklausė viešoji arba tvarkos, geležinkelio, pasienio, privatinė ir vandens kelių policija. Kriminalinė policija veikė kaip atskira Valstybės saugumo departamento dalis.

Šiandien Lietuvos policija - tai dvi sudėtinės dalys: kriminalinė ir viešoji. Tai vientisa policijos organizacija, kurios jungiamoji ir vadovaujamoji grandis – Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.

Policijos departamento tarnybos, skyriai palaiko glaudžius ryšius su užsienio valstybėmis, keičiasi delegacijomis, bendradarbiauja rengiant bendras programas, analizuoja bei prognozuoja kriminogeninę situaciją, keičiasi darbo patirtimi. Sudaro bendradarbiavimo sutartis, nagrinėja nusikalstamumo didėjimo tendencijas, sąlygas bei priežastis, palaiko viešąją tvarką, vykdo prevencines programas, bendradarbiauja su valstybinėmis bei visuomeninėmis organizacijomis.
Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

Kaip nugaros masažas veikia kūną ir protą?..... Masažas turi dvi populiarias konotacijas. Vieniems jis asocijuojasi su reabilitacija, kitiems - su prabangia grožio procedūra. Tuo tarpu masažas yra ne tik reabilitacija ar ekstravagancija, bet vi...

Su kokiais automobiliais lengva mokintis vairuoti?..... Beveik kiekvienas paauglys negali sulaukti, kada galės pradėti B kategorijos vairavimo kursus. Juk išlaikius vairavimo egzaminą atsiveria neribotos galimybės keliauti ir savarankiškai tyrinėti pas...

• 2023 Rugsėjo 29 d. Penktadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Gabrielius, Kęsgailas, Kęsgailė, Michalina, Mikalina, Mikolė, Mykolas, Mykolė, Rapolas, Rapolė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Siūlome paskaityti

Pėdsakas svetainėje

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute pasidalinti mintimis apie šventes - brūkštelkit mums :))

Pajūrio tiltas..... Tai gelžbetoninis 165 Šilalė–Šilutė tiltas per Jūros upę, Pajūrio miestelyje. Senasis medinis tiltas stovėjo truputį aukščiau upe nei dabartinis.
Faktai apie telefonus..... Ar žinote, kad telefonu kalbantys žmonės nesugeba eiti tiesiai, nesuvokia aplinkos, praranda gebėjimą sutelkti dėmesį ir kelia pavojų sau bei aplinkiniams.
Faktai apie titaniką..... Ar žinote, kad 1912 metų birželio 12 dieną gimusi mergaitė - Millvina Dean - buvo jauniausia keleivė „Titanike", kuris tuo metu buvo prabangiausias, moderniausias ir didžiausias keleivinis laineri