» Galingiausias žemės drebėjimas Japonijoje

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Gyvenimo realybė

2011-03-11 Japoniją sukrėtė galingas 8,9 balo stiprumo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas. Žemės drebėjimo židinys buvo 10 km gylyje, už maždaug 125 km nuo Japonijos rytinė pakrantės. Šis rajonas yra už maždaug 380 km į šiaurės rytus nuo sostinės Tokijo.

Po drebėjimo, kurio stiprumas siekė 8,9 balo, sekė mažiausiai 19 smarkių pakartotinių smūgių. Dauguma jų buvo stipresni nei 6 balų. Smarkūs požeminiai smūgiai krėtė dešimtis miestų ir kaimų, išsibarsčiusių po 2 100 km ilgio rytinę pakrantę. Jie buvo juntami net Tokijuje, esančiame už šimtų kilometrų nuo drebėjimo epicentro, kuris buvo prie šiaurės rytinės Japonijos pakrantės.

Stiprus žemės drebėjimas sukėlė didelę cunamio bangą. Šios stichijos mastas buvo siaubingas netgi prie žemės drebėjimų pripratusiai Japonijai. Šis cunamis, įvardinamas kaip didžiausias cunamis Japonijoje, per visa jos istoriją. Šniokščianti didžiulė vandens siena tarsi skiedras nubloškė į miestus didelius žvejybinius laivus ir kitokias vandens transporto priemones. Televizijos reportažuose buvo matyti vandenyje plūduriuojantys apversti automobiliai.

JAV Geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad drebėjimo, kuris įvyko 14 val. 46 min. vietos laiku, stiprumas siekė 8,9 balo. NHK teigimu, tai galingiausias žemės drebėjimas Japonijoje nuo tada, kai XIX amžiaus pabaigoje buvo pradėti registruoti duomenys apie požeminius smūgius.

Iki šiol galingiausiu žemės drebėjimu Japonijoje buvo laikytas 1923 metais Kanto regione įvykęs 8,3 balo stiprumo drebėjimas, kuris, kaip nurodo JAV Geologijos tarnyba, nusinešė 143 tūkst. gyvybių.

1996 metais Kobės miestą sudrebinęs 7,2 balo drebėjimas pareikalavo 6 400 žmonių gyvybių.

Japonija yra vadinamajame Ramiojo vandenyno ugnies žiede, kur didelis seisminis ir vulkaninis aktyvumas - čia įvyksta apie 90 proc. visų žemės drebėjimų.

2004 metų gruodžio 26 dieną prie Indonezijos Sumatros salos įvykęs 7,9 balo stiprumo žemės drebėjimas sukėlė milžinišką cunamį, kuris dvylikoje valstybių nusinešė apie 230 tūkst. gyvybių.

Pernai vasarį Čilės centrinius rajonus sukrėtęs 8,8 balo drebėjimas taip pat sukėlė cunamį, per kurį žuvo 524 žmonės.

Dėl galingo žemės drebėjimo Japonijoje visoje planetoje diena tapo šiek tiek trumpesnė, tvirtina NASA geofizikas Richardas Grossas. Jis apskaičiavo, kad Žemės sukimasis paspartėjo 1,6 mikrosekundės. Taip atsitiko dėl planetos masės poslinkio, kurį sukėlė žemės drebėjimas. Anot mokslininko, per 2004 metais Sumatroje įvykusį žemės drebėjimą diena sutrumpėjo 6,8 mikrosekundės.

Mokslininkai tikina, jog tokie pokyčiai nėra neįprasti. Juos dar didesniu mastu negu žemės drebėjimai sukelia vandenyno srovių pokyčiai ir atmosferos sąlygos. Žemė visąlaik virpa ir svyruoja, dienos trukmė nuolat kinta.

[2011-03-15]
Galingiausias žemės drebėjimas Japonijoje

  Japonijos cunamis 2011-ieji
  Cunamis - kas tai?

• 2020 Birželio 4 d. Ketvirtadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Dausprungas, Deimena, Kornelijus, Pranciškus, Vincė, Vincenta, Vincentas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Faktai apie bites..... Ar žinote, kad bitės medaus pūslėje telpa iki 60 mg nektaro.Per dieną ji gali atnešti iki 300-400 mg, per visą gyvenimą - 6-8 g nektaro....

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti savo mintimis apie gyvenimo realybę - brūkštelkit mums :))

Faktai apie pingvinus..... Ar žinote, kad pingvino kaulai sveria mažiau negu jo plunksnos
Faktai apie arbatą..... Ar žinote, kad arbata buvo atrasta Kinijoje ir atgabenta į Japoniją. Pasakojama, kad Gautama Buda atrado arbatą, kai, jam medituojant sode, krentantis lapas nusileido į jo puodelį.
Faktai apie žmogaus veiksmus..... Sakoma žinai faktus - valdai situaciją. Tad, pasidairome.. įvairūs faktai apie miegą, čiaudulį, uoslę, valgymą, žvejybą, kūno temperatūrą bei žinoma kvėpavimą :)