» Faktai apie kaulus

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Faktai » Kategorijos » Temos » Nauji » Liaudiškas folkloras » Palik PĖDSAKĄ

 Dabar skaitote » Žmogaus organizmas »» Faktus apie kaulus
• Gimstant kūdikio kūne yra 300 kaulų, o suaugusių lieka tik 206.

• Iš 206 žmonių skelete esančių kaulų pusę jų yra rankose ir pėdose.

• Kaip tai būtų nekeista, nurodyti tikslų kaulų kiekį žmogaus skelete neįmanoma padaryti.Pirma, kaulų kiekis skiriasi savo kiekiu atskiruose individuose.Pavyzdžiui, 20 proc.žmonių turi skirtingus stuburo slankstelių kiekius.Vienas žmogus iš dvidešimties turi perteklinį šonkaulį ir kaip taisyklė, vyrai turi tris kartus dažniau, negu moterys (biblijinės legendos apie Jievos sutvėrimą iš Adomo šonkaulio).Antra, kaulų kiekis keičiasi žmogui augant: kai kurie kaulai suauga vienas su kitu, sudarydami kietas siūles.Todėl ne visada aišku, kaip skaičiuoti kaulų kiekį.Pavyzdžiui, kryžkaulis sudarytas iš penkių suaugusių vienas su kitu stuburo slankstelių.Taigi, tai vienas, ar penki kaulai? Todėl rimti vadovai atsargiai nurodo, kad žmogus turi „truputi daugiau negu 200 kaulų“.

• Kaulai yra organizmo kraujo gamykla.Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių.

• Mažiausi kūno kaulai yra ausyje.Ausies kilpa yra vos 2.5 mm dydžio.

• Pats ilgiausias kaulas – šlaunikaulis; jo ilgis paprastai sudaro 27,5 proc.nuo žmogaus ūgio.Pats trumpiausias kauliukas yra ausyje.Jis perduoda garso virpesius iš išorės, vienai iš ausies ląstelių.Jis dirba lyg svirtis, didindamas garso bangų slėgį.Jo ilgis 3-4 milimetrai.

• Suaugusio žmogaus kaulų smegenys, puri masė, užpildanti kai kurių kaulų ertmes, sveria maždaug 2,6 kg.Per žmogaus 70 metų augimą, minėta masė išaugina 650 kg eritrocitų ir toną leukocitų.

• Žmogaus šlaunies kaulas yra kietesnis už betoną.

• Žmogaus žandikaulis gali pasiekti slėgį, lygų 90 kg.į krūminius dantis.

• Žmonės gimsta turėdami apie 300 kaulų, tačiau kai užauga lieka tik apie 206, augant - brestant žmogui kai kurie kaulai susijungia į vieną.

Patiko [0]Nepatiko [1]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

 Rekomenduojami video..

• 2022 Gegužės 25 d. Trečiadienis.

• Juodojo vandens Tigro metai (iki 2023-01-21).

• Pasveikink varduvininkus: Almanta, Almantas, Almantė, Bedas, Danutė, Evelina, Grigalius, Grigas, Magdalena, Urbonas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

6 įkvepiančios idėjos šiltajam sezonui..... Su pavasariu ateina ir noras į kasdienybę įnešti daugiau spalvų, o vienas iš geriausių būdų tai padaryti yra spalvoti papuošalai. Šiuo metu spindintys visur – nuo TikTok’o iki garsiausių Europos m...

Kiaušinių marginimas ciberžole..... šiemet pafantazavome su ciberžole, svogūnų lukštais, kinrožės arbata bei popieriaus gabaliukais.. rezultatas nenuvylė, gavosi tokie kaip ir marmuriniai velykiniai kiaušiniai :))...

Iki leidinys: geriausios akcijos viename kataloge..... Iki leidinys – tai viena patogiausių priemonių, padedančių paprasčiau numatyti būsimus pirkinius, todėl jį visada palanku peržiūrėti dar prieš vykstant į prekybos centrą.....

Siūlome paskaityti

Pėdsakas svetainėje

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Mįslės - Ką matai?..... įdomių bei linksmų paveiksliukų rinkinukas tema - Ką matai - pastabumo lavinimui :)
Ilgiausi žodžiai pasaulyje..turbūt kiekviena kalba turi savo kalbos perliukų, kurie realiai kalboje retai arba visiškai nenaudojami, bet yra tituluojami kaip ilgiausi žodžiai. Tad ar žinote ilgiausį lietuvišką žodį?
Didžiausi žemės drebėjimai pasaulyje..... Čilėje 1960 metais gegužės 22 d. netoli Valdivijos miesto įvyko didžiausias XX a. žemės drebėjimas stiprumas siekė 9,5 balo. Tuo metu žuvo 1655 žmonės. Drebėjimo sukeltas cunamis p