» Faktai apie rūkymą

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Faktai » Kategorijos » Temos » Nauji » Liaudiškas folkloras » Palik PĖDSAKĄ

 Dabar skaitote » Žalingi įpročiai »» Faktus apie rūkymą
• Pas rūkančiuosius chroniškas bronchitas registruojamas 5-7 kartus dažniau, nei pas nerūkančiuosius.Palaipsniui chroniškas bronchitas perauga į plaučių efizemą ir pneumosklerozę, tai ligos, kurios labai stipriai ardo plaučių funkciją.


• Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, maždaug 25 proc.visų parduodamų cigarečių – padirbtos.


• Pasaulyje yra apie 120 gydymo nuo rūkymo būdų, praktikoje naudojama tik apie 40.


• Pastoviai rūkant nėštumo metu, vaisius visada jaučia chronišką deguonies stygių, o tai įtakoja lėta gemalo vystymąsį.Rūkančiai nėščiajai padidėja tikimybė persileisti, pagimdyti mirusi kūdikį arba pagimdyti su vaiką su per maža kūno mase.


• Pati parduodamiausia prekė pasaulyje – cigaretės.Pasaulyje kiekvienais metais parduodamas 1 trilijonas cigarečių.Tabako pramonė yra pati pelningiausia verslo šaka pasaulyje: kasmetinė apyvarta siekia 400 milijonų JAV dolerių.


• Po ilgos konkurencijos su “Coca Cola” , prekės ženklas “Marlboro” buvo pripažintas pačia brangiausia preke tarp kasdienio vartojimo prekių 80-iais ir 90-iais praėjusio amžiaus metais.Prekės ženklas buvo įvertintas 30 miljardų JAV dolerių.


• Rūkantieji 2-8 kartus dažniau suserga miokardo infarktu.Beto rūkaliai 3-4 kartus dažniau miršta nuo išeminės širdies ligos.


• Rūkymas žymiai sustiprina kitų žalingų įpročių poveikį žmogaus organizmui.Pvz.jei žmogus reguliariai vartoja alkoholinius gėrimus, tačiau nerūko, tai susirgimo burnos, gerklų ar stemplės vėžiu padidėja 2-3 kartus, tačiau jeigu žmogus išgeria tokį patį kiekį alkoholio, ir aktyviai rūko – tikimybė daugiau negu 9 kartai.


• Tabake ir tabako dūmose yra daugiau nei 3000 cheminių junginių, kaikurie iš jų yra kancerogenai, t.y.jie gali pažeisti lastelės genetinę medžiagą ir taip sukelti vėžį.


• Tabako krūmas kiles iš Amerikos žemyno, jis priskiriamas tai pačiai šeimai kaip ir bulvė bei pipiras.


• 2020 Spalio 26 d. Pirmadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Evaristas, Liauda, Liaudas, Liaudgina, Liaudginas, Liaudginė, Liaudginta, Liaudgintas, Liaudgintė, Liaudys, Liudginas, Mingina, Minginas, Minginė, Minginta, Mingintas, Mingintė, Vita,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip kovoti su rudeniška depresija?..... visų geriausias vaistas nuo ligų ir depresijos – imuniteto stiprinimas tinkamo poilsio, procedūrų ir vandens SPA pagalba. Tai gali būti poilsis vienam asmeniui, dviems ar visai šeimai. Lietuvoje t...

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Siūlome paskaityti

Pėdsakas svetainėje

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Vestuviniai tostai..... Būkite tuo, kas esate: Gražūs, tyri, dar nepraradę vaikiškumo.. Būkite lyg muzikos garsai: Švelnūs, guodžiantys kiekvieno širdį.. Būkite žvaigždėmis, randančiomis kelią į gėrį.. Būkite žmonėmis –
Gražūs žodžiai bet kokiai progai..Žydėkite kaip rožės, kvepėkit kaip lelijos, spindėkite kaip žvaigždės, švieskite kaip saulė. Būkite visados laimingi!
Kalėdų senelio personažai..... Kalėdų senelis pas mus, o kas kitose šalyse? Tad, įvairiose šalyse Kalėdų senelius atitinkantys personažai..