» Faktai apie knygas

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Faktai » Kategorijos » Temos » Nauji » Liaudiškas folkloras » Palik PĖDSAKĄ

 Dabar skaitote » Daiktai »» Faktus apie knygas
• Seniausia Lietuvoje išspausdinta knyga – „Mažoji kelionių knygelė“.Ją išspausdino Pranciškus Skorina 1522 m.Vilniuje.


• Seniausia Lietuvos istorija - parašyta Motiejaus Strijkovskio.Tai "Lenkijos, Lietuvos, Žemaičių ir visos Rusijos kronika", išleista lenkų kalba 1582 Karaliaučiuje.


• Seniausia spausdinta Lietuvoje enciklopedija - 1608 m.Vilniuje Jono Protasevičiaus išleistas "Trumpas aprašymas, kas ką išrado ir žmonėms naudotis davė".Ši 32 puslapių enciklopedija parašyta eiliuota lenkų kalba.Joje aprašyti 174 išradimai ir paminėta 180 išradėjų.


• Seniausia, parašyta lietuvių kalba, Lietuvos istorija - apie 1838 m.- Simono Daukanto.Išleista dviem knygomis 1893 ir 1897 m.


• Seniausias inkunabulas (inkunabulas – pirmuoju spaudos laikotarpiu (iki 1501 m.) išleista knyga) – Rabano Mauro „Veikalas apie Visatą“ („Opus de Universo“), išspausdintas 1467 m.Strasbūre, dabar saugomas Vilniaus universiteto bibliotekoje.


• Seniausias lietuviškas rankraštinis tekstas – parašytas ne vėliau kaip XVI a.pirmame ketvirtyje.Šis trijų poterių, 25 eilučių tekstas įrašytas knygos „Tractatus sacerdotalis“ („Traktatas kunigams“) paskutiniame puslapyje.


• Seniausias lietuvių kalbos žodynas - išleistas Konstantino Sirvydo.Spėjama leidimo data - apie 1620 m.Žodynas trikalbis (lenkų - lietuvių - lotynų), jame yra apie 6000 lietuviškų žodžių.


• Storiausia lietuviška knyga yra 11 cm storio.Tai 1536 puslapių Liudviko Rėzos rūpesčiu 1816 m.Karaliaučiuje gotišku šriftu išspausdintas trečiasis Biblijos leidimas.


• Trečioje vietoje sėdi ir anglišką arbatą supamajame krėsle gurkšnoja britė Agata Kristi.Baisiausių žmogžudysčių siužetai jai į galvą ateidavo tuomet, kai ji darydavo to, ko labiausiai nekentė - plaudavo indus.Nuo 1920 m.anglų kalba šios autorės knygų parduota per milijardą, tiek pat parduota kitomis 45-iomis kalbomis.


• 2020 Gegužės 30 d. Šeštadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Ferdinandas, Fernanda, Fernandas, Joana, Jomilė, Vyliauda, Vyliaudas, Vyliaudė, Žana, Žanas, Žaneta,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Faktai apie bites..... Ar žinote, kad bitės medaus pūslėje telpa iki 60 mg nektaro.Per dieną ji gali atnešti iki 300-400 mg, per visą gyvenimą - 6-8 g nektaro....

Siūlome paskaityti

Pėdsakas svetainėje

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie vandens gyvūnus..... Ar žinote, kad mėlynasis banginis sukelia didžiausią triukšmą savo švilpimu iš visų gyvūnų. Jis gali siekti net 188 decibelus..
Eilėraščiai apie meilę..... Tu esi kaip saulė, Danguje šviesi. Aš tave mylėsiu, Kad ir kur esi...
Idėja dovanų pakavimui Nr. 3..Dovanų pakavimas turbūt vienas iš didžiausių rūpesčių prieš dovanos įteikimą, tad originali idėja dovanai..