» Faktai apie knygas

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Faktai » Kategorijos » Temos » Nauji » Liaudiškas folkloras » Palik PĖDSAKĄ

 Dabar skaitote » Daiktai »» Faktus apie knygas
• Seniausia Lietuvoje išspausdinta knyga – „Mažoji kelionių knygelė“.Ją išspausdino Pranciškus Skorina 1522 m.Vilniuje.


• Seniausia Lietuvos istorija - parašyta Motiejaus Strijkovskio.Tai "Lenkijos, Lietuvos, Žemaičių ir visos Rusijos kronika", išleista lenkų kalba 1582 Karaliaučiuje.


• Seniausia spausdinta Lietuvoje enciklopedija - 1608 m.Vilniuje Jono Protasevičiaus išleistas "Trumpas aprašymas, kas ką išrado ir žmonėms naudotis davė".Ši 32 puslapių enciklopedija parašyta eiliuota lenkų kalba.Joje aprašyti 174 išradimai ir paminėta 180 išradėjų.


• Seniausia, parašyta lietuvių kalba, Lietuvos istorija - apie 1838 m.- Simono Daukanto.Išleista dviem knygomis 1893 ir 1897 m.


• Seniausias inkunabulas (inkunabulas – pirmuoju spaudos laikotarpiu (iki 1501 m.) išleista knyga) – Rabano Mauro „Veikalas apie Visatą“ („Opus de Universo“), išspausdintas 1467 m.Strasbūre, dabar saugomas Vilniaus universiteto bibliotekoje.


• Seniausias lietuviškas rankraštinis tekstas – parašytas ne vėliau kaip XVI a.pirmame ketvirtyje.Šis trijų poterių, 25 eilučių tekstas įrašytas knygos „Tractatus sacerdotalis“ („Traktatas kunigams“) paskutiniame puslapyje.


• Seniausias lietuvių kalbos žodynas - išleistas Konstantino Sirvydo.Spėjama leidimo data - apie 1620 m.Žodynas trikalbis (lenkų - lietuvių - lotynų), jame yra apie 6000 lietuviškų žodžių.


• Storiausia lietuviška knyga yra 11 cm storio.Tai 1536 puslapių Liudviko Rėzos rūpesčiu 1816 m.Karaliaučiuje gotišku šriftu išspausdintas trečiasis Biblijos leidimas.


• Trečioje vietoje sėdi ir anglišką arbatą supamajame krėsle gurkšnoja britė Agata Kristi.Baisiausių žmogžudysčių siužetai jai į galvą ateidavo tuomet, kai ji darydavo to, ko labiausiai nekentė - plaudavo indus.Nuo 1920 m.anglų kalba šios autorės knygų parduota per milijardą, tiek pat parduota kitomis 45-iomis kalbomis.


• 2019 Spalio 23 d. Trečiadienis.

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Doloresa , Dolorosa , Lolita , Odilija , Ramvyda , Ramvydas , Ramvydė , Sanginas ,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Faktai apie liftus..... Oficialiai laikoma, kad pirmasis keleivinis liftas, kuriame buvo įrengtos kabinos apsaugos nuo kritimo priemonės, buvo įrengtas 1857 m. Niujorke....

Faktai apie krepšinį..... Krepšinio istorijos pradžioje, žaidime buvo naudojamas futbolo kamuolys ir krepšiai su dugnu, taigi po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo ištraukti iš krepšio...

Faktai apie vorus..... Lietuvoje gyvena irgi keletas vorų rūšių, kurios gali įkąsti ir žmogui, tačiau tai nėra mirtini įkandimai, prilygsta širšės įgėlimui....

Siūlome paskaityti

Pėdsakas svetainėje

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Afrodiziakai ir jų savybės..... ar žinojote, kad pvz. paprastas svogūnas stovi ant aukščiausios geismą žadinančių produktų pakylos. Svogūnas, vadinamas "vargšų muskusu", Ajurvedoje minimas kaip šlapimą varanti bei žadinanti prie
Kaip parašyti eta raidę (ženklą)?..... ar žinote, kaip, esant tik lietuviškai klaviatūrai, parašyti taip vadinamą raidę arba ženklą eta (@) arba tiesiog klaviatūros ypatumai ir ne tik
Romantiškiausių dainų dešimtukas..... jau keli metai, kaip viena iš romantiškiausių man dainų yra - Bosson. One In A Million... o Jums kokia? išduosite :)