» Eurovizija kas tai?

 TOP meniu » Pradžia » Nuotaikai » Eurovizija » Apie » Grojaraščiai » Praeitis

Žaidimai

Eurovizijos dainų konkursas (angl. Eurovision Song Contest, pranc. Concours Eurovision de la Chanson) – kasmet vykstantis dainų konkursas, kuriame varžosi norinčių dalyvauti Europos valstybių atstovai. Kiekviena dalyvaujanti valstybė pateikia po vieną dainą, o vėliau ta daina varžosi su kitų šalių atstovais. Kiekvienoje šalyje konkursą transliuoja jos nacionalinė televizija, kurios užduotis – atrinkti atlikėją ir dainą, atstovausiančius savo šaliai šiame konkurse. Konkurso finale du atskirus taškų rinkinius išdalina tiek profesionalų komisija, tiek žiūrovai.

Pirmasis Eurovizijos dainų konkursas įvyko 1956 metų gegužės 24-ąją dieną, Lugane, Šveicarijoje. Konkursas buvo grindžiamas Sanremo muzikos festivalio pavyzdžiu ir buvo laikomas kaip technologinis televizijos ambicingas eksperimentas. Pirmojoje eurovizijoje dalyvavo septynios šalys Nyderlandai, Šveicarija, Belgija, Vokietija, Prancūzija, Liuksemburgas ir Italija. Konkursą laimėjo patys konkurso rengėjai šveicarai, kuriems atstovavo dainininkė Lys Assia su daina „Refrain“, kurią atliko prancūzų kalba.

Lietuva Eurovizijos dainų konkurse dalyvavo 16 kartų, debiutavo 1994 m. Po Ovidijaus Vyšniausko užimtos paskutinės vietos be taškų, Lietuva pasitraukė iš konkurso ir į jį sugrįžo tik 1999 metais, kai Aistė Smilgevičiūtė atliko žemaičių tarme atliekamą dainą „Strazdas“.

Šiuo metu eurovizija yra vienas iš populiariausių ne sporto renginių visame pasaulyje, sutraukiantis minias ne tik prie TV ekranų.

2019-ųjų metų Eurovizijos dainos ir dalyviai

Belaukiant švenčių
IT konsultacijos
Schemos siuvinėjimui kryželiu
Foto galerija
Pasakos mažiesiems

Faktai apie šinšilas..... teigiama, kad šinšilų kailis pats tankiausias iš visų žinduolių gyvenančių sausumoje - iš vieno folikulo gali išaugti maždaug40-90 plaukų, o 1 kvadratiniame centimetre yra apie 25 tūkst. plaukelių...

Kašalotas..... Kašalotas (Physeter catodon arba Physeter macrocephalus) - tai žinduolis, visą laiką gyvenantis vandenyje, vienintelis banginių (Cetacea) būriui piklausančios kašalotinių (Physeteridae) šeimos ats...

• 2021 Spalio 26 d. Antradienis.

• Baltojo Metalinio Jaučio metai (iki 2022-01-30).

• Pasveikink varduvininkus: Evaristas, Liauda, Liaudas, Liaudgina, Liaudginas, Liaudginė, Liaudginta, Liaudgintas, Liaudgintė, Liaudys, Liudginas, Mingina, Minginas, Minginė, Minginta, Mingintas, Mingintė, Vita,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Šorena Džaniašvili

Biografija trumpai.. ... Gruzijoje ji išgarsėjo po „Robinzonų“. Mergina net 40 dienų ištvėrė negyvenamoje saloje Malaizijoje ir per plauką nepateko į finalą

Justinas Marcinkevičius

Biografija trumpai.. ... tai Lietuvos poetas, dramaturgas, vertėjas, aktyvus visuomenės veikėjas (1930-03-10 / 2011-02-16)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) dainos autorių, atlikėją, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos dainomis - brūkštelkit mums :))