» Nelly Paltinienės gyvenimo faktai

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Biografijos » Veikla

NELLY PALTINIENĖ (1934-02-16) » » » Dainininkė

Nelly Paltinienė - Lietuvių estrados dainininkė
Nelly Paltinienė - lietuvių estrados dainininkė.

... (mergautinė pavardė - Etevičiūtė, pagal pirmąją santuoką - Klimenko) gimė mažame miestelyje Minske, netoli Varšuvos. Jos tėvas lietuvis, motina lenkė. Motina mirė N. Paltinienei dar esant vaikui. II-ojo pasaulinio karo metais augo Lenkijoje. Karo metu, mobilizavus tėvą, kurį laiką gyveno su žydų kilmės pamote, tačiau naciams ją sušaudžius liko dviese su jaunesne seserimi. Teko elgetauti - duonai „užsidirbdavo“ dainuodama vokiečių okupuotoje Lenkijoje. Vėliau abi su seserimi pateko į vaikų namus. Po karo tėvas susirado jas, vėl pasiėmė auginti. Lietuviškai kalbėti Nelly Paltinienė išmoko tik paauglystėje, po II pasaulinio karo.

Tikslūs gimimo metai nežinomi (dėl II pasaulinio karo teko tikslinti asmeninius faktus: bažnyčios, kurioje krikštyta, dokumentai žuvę, tad krikšto įrašai neišlikę) - gimtadienį švenčia vasario 16 d. Paprastai įvardijamos dvi datos: arba 1934, arba 1929 m.

Dainuoti N. Paltinienė pradėjo 1951 m. Klaipėdos miesto Ryšių darbuotojų profsąjungos meninės saviveiklos ansamblyje, vadovaujamame Aurelijos Daunorienės. Kūrybinės veiklos pradžioje dainavo dainas iš kino filmų, operečių arijas bei kitas tuo metu populiarias dainas. 1960 m. perėjo dainuoti į Klaipėdos miesto kultūros namų estradinį orkestrą.

2009 metais įtraukta į Lietuvos rekordų knygą, kaip » daugiausiai metų dainuojanti solistė.

1961 m. Nelė atėjo į Arvydo Paltino vadovaujamą ansamblį, kuris vėliau pasivadino „Kopų balsais“. „Kopų balsuose“ susikūrė pirmasis Lietuvoje - N. Paltinienės ir E. Ivanausko - estradinis vokalinis duetas. Spaudoje šis duetas pirmą kartą paminėtas 1967 m. Pažymėtina, kad tai pats ištikimiausias duetas - nuo pat dueto susikūrimo dainininkai dainavo tik kartu, arba kiekvienas atskirai soliniuose koncertuose. Kaip duetas jie nuo 1967 m. iki 1982 m. ir nuo 1993 iki 2007 m. spalio kartu koncertavo Lietuvoje ir užsienyje.

Tik dėl sovietinės ideologijos sampratos, duetas negalėjo dainuoti kartu nuo 1982 m. (N. Paltinienė gyveno užsienyje). Ansamblyje „Kopų balsai“ N. Paltinienė dainavo iki pat išvykstant į Vakarų Vokietiją (1982 m.). Gyvendama Vokietijoje rengė solinius koncertus išeivijos lietuviams JAV, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje. Nuo 1989 m. vėl koncertuoja ir Lietuvoje.

N. Paltinienė dalyvavo daugelyje konkursų, festivalių, apžiūrų. Sulaukta gero pasisekimo - „Kauno pavasario“ laureatė (I vieta, 1967 m.), „Gintarinės triūbos“ festivalio geriausia dainininkė (1967 m.), Klaipėdos saviveiklininkų apžiūros nugalėtoja (1968 m.), lenkiškos dainos konkurso Vilniuje nugalėtoja (1969 m.), geriausia „Kauno pavasario“ dainininkė (1969 m.), A. Šabaniausko premijos (2003 m.) laureatė. Be to ji apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai Karininko kryžiumi (2003 m.).

2003 m. Vasario 16-ąją Nelly Paltinienė buvo apdovanota ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“. Tų pačių metų pabaigoje ji kartu su dueto partneriu E. Ivanausku tapo Antano Šabaniausko premijos laureatais.

Iki 2009 m. rugsėjo yra išleistos 7 vinilinės ir 12 kompaktinių plokštelių bei, 22 garsajuostės su jos atliekamomis dainomis. Visą šį laiką dainininkė aktyviai koncertuoja - kasmet surengia nuo keliolikos iki keliasdešimt solinių koncertų.
Informacijos šaltinis: ltvirtove.lt rinktinė informacija
  Paskutinis atnaujinimas: 2013-02-10
Rodyklė Nelly Paltinienė nuotraukose »»» žiūrim ką turim »
Rodyklė Rekordas - daugiausiai metų dainuojanti solistė (2009)

• 2020 Spalio 21 d. Trečiadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Gilanda, Hilaras, Hilarija, Hiliaras, Hiliarija, Raitvilas, Raitvilė, Uršė, Uršulė, Uršulina, Vilma,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip kovoti su rudeniška depresija?..... visų geriausias vaistas nuo ligų ir depresijos – imuniteto stiprinimas tinkamo poilsio, procedūrų ir vandens SPA pagalba. Tai gali būti poilsis vienam asmeniui, dviems ar visai šeimai. Lietuvoje t...

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute aprašyti savo mėgstamą įžymybę, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

E-atvirukai Motinos dienos proga..... gražūs e-atvirukai Motinos dienos proga, sakoma negali nuvažiuoti - skambink, negali paskambinti - rašyk :)
Kalėdinės žvaigždutės - snaigės.... nebrangi idėja, kaip kartu su vaikais pasidaryti kalėdinių žaisliukų eglutei. Taigi, šį kartą žaisliukai iš minkštos medžiagos, tam puikiai tiks spalvingos prekybos centruose pardavinėjamos pigios
Kaip organizmą veikia muzikos instrumentai?..Dar senovės Egipto žyniai pastebėjo, kad niekas taip nepersmelkia jausmų kaip muzika. Tam tikrais sąskambiais žyniai šventyklose gydydavo ligonius. Stebuklingą muzikos poveikį pripažino ir graikai, o