» Vytauto Šapranausko gyvenimo faktai

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Biografijos » Veikla

VYTAUTAS ŠAPRANAUSKAS (1958-04-19 - 2013-04-18) » » » TV laidų vedėjas » Humoristas » Aktorius

Vytautas Šapranauskas
Vytautas Šapranauskas gimė Vilniuje – tai Lietuvos teatro ir kino aktorius, TV laidų vedėjas, humoristas.

• 1976-1980 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją.

• Iki 1990 metų dirbo Rusų dramos teatre, kuriame 1977 m. suvaidino savo pirmajame spektaklyje (V. Lanskojaus režisuotame „Skutarevskyje”). Rusų dramos teatre sukūrė vaidmenis spektakliuose „Grįžtamasis ryšys” (1981 m., rež. V. Zacharovas), „Arena” (1981 m., rež. I. Nikolajevas), „Slenkstis” (1982 m., rež. S. Koromščikovas), „Snieguolė ir septyni nykštukai” (rež. J. Popovas, 1986 m.), „Ekspromtas” (1987 m., rež. A. Vilkinas), „Meistras ir Margarita” (1988 m., rež. R. Viktiukas), „Kvietimas į ešafotą” (1989 m., rež. G. Gladijus) ir kituose..

• Nuo 1990 metų vaidino Vilniaus mažajame teatre pas režisierių R. Tuminą. Mažajame teatre sukūrė vaidmenis aštuoniuose R. Tumino režisuotuose spektakliuose – A.Čechovo „Vyšnių sode” (1990 m.), V. Kukulo ir R. Tumino „Čia nebus mirties” (1990 m.), B. Brechto „Galilėjuje” (1992 m.), G. Kanovičiaus „Nusišypsok mums, Viešpatie” (1994 m.), M. Lermontovo „Maskarade” (1997 m.), N. Gogolio „Revizoriuje” (2001 m.), S. Becketto „Belaukiant Godo” (2002 m.), A. Čechovo „Trijose seseryse” (2005 m.).

• Pastaruoju metu V.Šapranauskas buvo "Domino" teatro aktorius. Domino teatre sukūrė vaidmenis K. Smorigino režisuotuose spektakliuose „Vilnius–Dakaras” (2008 m.) ir „Mano žmonos vyras” (2009 m.), O. Šapošnikovo pastatytame „Nuodėmių mieste” (2010 m.).

• Su „Juodojo humoro klubu“ keliavo po Lietuvą. Pasižymėjo aštriu liežuviu, puikiu humoro jausmu, mėgo juodą humorą.

• Vestos TV laidos: „Šapro šou“, „TV šeškas“, „Puikusis šou“, TV3 „Šok su manimi“, „Chorų karai“, „Auksiniai svogūnai“ ir kt.

• Dalyvavo TV talentų šou „Lietuvos talentai“, „X Faktorius“ laidose kaip žiuri narys.

• Vaidino TV seriale „Moterys meluoja geriau“ atliko advokato Pauliaus vaidmenį.

• 1997 m. V. Šapranauskas pelnė aukščiausią teatro apdovanojimą, „Kristoforo" statulėlę už vaidmenį režisieriaus Rimo Tumino spektaklyje „Maskaradas“.

• Vaidino filmuose Medaus mėnuo Amerikoje” (1981 m.), „Amerikietiška tragedija” (1981 m.), „Turtuolis, vargšas...” (1984 m.), „Sofija Kovalevskaja” (1985 m.), „Chameleono žaidimai” (1986 m.), „Vilniaus getas” (2006 m.), „Lernavan” (2006 m.), „Zero 2” (2010 m.), „Valentinas vienas” (2013 m.).
Bei netrukus aktorių bus galima pamatyti dar vienoje juostoje – naujausiame E. Vėlyvio filme „Flight Redirected”, kurio pats aktorius.. deja.. jau nbeesulaukė.

• Garsino ir animacinius filmus „Op“, „Garfildas“, „La troškinys“, „Zebriukas Dryžius“, „Ledynmetis 3“.

• Buvo verslo klasės vyriškų drabužių prekės ženklo „Pierre Cardin“ veidu Lietuvoje.

• Laisvalaikiu mėgo žvejoti. Beje, norėjo studijuoti anglų kalbą, tačiau gyvenimas susidėliojo kitaip - „Visada norėjau studijuoti anglų kalbą. Tačiau stojimai į aktorinį vyko anksčiau nei į mano norimą specialybę. Nuėjau, pamėginau ir įstojau. Kelio atgal nebuvo, todėl ir tapau aktoriumi.“


Draugai, kolegos apie V. Šapranauską interneto platybėse atsiliepia bei pasakoja labai pagarbiai bei šiltai:

R.Rimeikis - "Jis labai talentingas žmogus, vienas iš talentingiausių Lietuvos aktorių - ir komiško, ir dramatiško plano. Buvo žvaigždė tikrąja to žodžio prasme."

Arūnas Sakalauskas - "Jis buvo vienas talentingiausių lietuvių aktorių. Teatre jis būtų kalnus nuvertęs, bet buvo priverstas vaidinti zuikį televizijoje. Jis „Ferari“ buvo, o jam reikėjo važinėti vaikišku dviratuku. Žinoma, jis tai darė sąmoningai, iš kažko gyventi juk reikia. Ir jis tai darė gerai, „nechaltūrindavo“. Iš to atsirasdavo ir jo sarkazmas, jis mokėdavo ir iš savęs pasijuokti.“

Mindaugas Stasiulis - "Jis buvo vienas iš svarbiausių žmonių Lietuvoje. Jis pasielgė tragiškai teatrališkai dramatiškai. Blogiausia tai ieškoti pretekstų, kodėl jis tai padarė. Tai nėra buitinė meilė. Per savo šlovingą ir didingą karjerą kiek sukūrė vaidmenų, išgyveno sudėtingų situacijų, vieną dieną paėmė ir susprogo. Nes vienas žmogus negali tiek panešti ir padaryti. Tai buvo perpildytas indas.“

Agnė Grigaliūnienė - "Buvome geri bičiuliai, visuomet jutau, kad tame žmoguje yra ir komedija, ir tragedija vienu metu. Matyt, tragedijos buvo daugiau."

Jurijus Smoriginas - "Lietuva neteko vieno iš didžiausių per visą dviejų nepriklausomybių istoriją aktoriaus."

Eglė Jackaitė - "Liūdniausia, kad žmogus nesusitvarkė, buvo labai daug sunkumų. Labai liūdna, gaila. Tuo metu pagalvoji, kaip viskas yra trapu, laikina, pasaulis nestovi vietoje. Tik gražiausiais žodžiais galiu prisiminti šį žmogų. Tai visai Lietuvai baisi netektis. Žinoma, ne mums vertinti, tačiau tai parodo, kad Vytautas buvo nelaimingas žmogus."

R. Tuminas - „Vytautas Šapranauskas mūsų gyvenimui davė šventę, nors jo paties gyvenimas ne visada būdavo šventiškas. Tačiau tokių žiūrovų, kokius turėjo Vytautas, turi retas aktorius. Jo žiūrovai buvo nuo vaiko iki senelio."


• Buvusi sutuoktinė – Daiva Šapranauskienė, su kuria susilaukė sūnaus Gyčio ir dukters Judrės. Santuoką su ja oficialiai nutraukė 2012 m. rugsėjo mėn.

• Aštuonerius metus gyveno su aktore Rimante Valiukaite.

• Nuo 2008 m. palaikė santykius su pop grupės „ŠarkA“ (buv. „YVA“) nare Ieva Stasiulevičiūte, kuri buvo jo asistentė TV3 laidoje „Puikusis šou“.

• Sūnus Gytis Šapranauskas Vilniuje vadovauja klubui „Tas Pubas“, LNK seriale „Kriminalistai“ suvaidino jauną turčių, debiutavo TV6 humoro laidoje "TV šeškas"

• Dukra Judrė Šefildo universitete (D. Britanija) studijuoja archeologiją.


Mirė savo namuose Vilniuje, Konarskio gatvėje (pasitraukė iš gyvenimo pats - rastas pasikoręs vonios kambaryje), buvo pašarvotas Vilniaus mažajame teatre. Palaidotas Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, šalia JAV lietuvių politologo, prezidento Valdo Adamkaus patarėjo Juliaus Šmulkščio bei kompozitoriaus ir atlikėjo Raimundo Kirliausko. Antakalnio kapinėse atsisveikinti su mylimu aktoriumi ir televizijos laidų vedėju susirinko per tūkstantį žmonių.
Informacijos šaltinis: ltvirtove.lt rinktinė informacija
  Paskutinis atnaujinimas: 2013-04-22
Rodyklė Vytautas Šapranauskas nuotraukose »»» žiūrim ką turim »

• 2023 Gruodžio 11 d. Pirmadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Aistė, Aistis, Artūras, Damas, Damazas, Deividas, Dovydas, Lauksmė, Lauksmina, Lauksminas, Lauksminė, Lauksmis, Lauksvyda, Lauksvydas, Lauksvydė, Tautvaldė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute aprašyti savo mėgstamą įžymybę, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Tinginio taisyklių TOP dešimtukas..... daryk poryt tai, ką gali padaryti šiandien, turėsi dvi laisvas dienas
Kas pasaulyje stipriausia..... SAKOMA: stipriausia geležis, tačiau ją pasirodo gali išlydyti ugnis.. ugnis stipri, bet ją, pasirodo užgesina vanduo..
Faktai apie Kaziuko mugę..Spėjama, kad kaip tik nuo Šventojo Kazimiero palaikų perkėlimo 1636 m. ir prasideda Kaziuko mugės istorija. Teigiama, kad Vilniaus senamiestyje vykstančios (2017 m.) Kaziuko mugės ilgis ~ 17 km