» Aleksandro Diuma gyvenimo faktai

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Biografijos » Veikla

ALEKSANDRAS DIUMA (1802-07-24 - 1870-12-05) » » » Rašytojas

Aleksandras Diuma :: Alexandre Dumas
Aleksandras Diuma - Alexandre Dumas - tai prancūzų literatūros klasikas, vienas ir su bendraautoriais parašęs daugiau nei 600 knygų.

Gyveno mažame Viler – Kotrė miestelyje. Jaunasis Aleksandras nebuvo linkęs į mokslus, jam labiau patikdavo medžioti ir kitaip pramogauti. Šešiolikos metų A. Diuma pamatė Šekspyro Hamletą, pirmąjį spektaklį savo gyvenime, ir tuomet pradėjo svajoti apie Paryžių ir kaip tapti dramaturgu.

Pirmoji A.Diuma knyga pripažinta 1844 metais ir būtent tada prasidėjo jo šlovė bei turtingas gyvenimas. Iki tol jo sukurtos pjesės ir kelionių aprašymai tokio pripažinimo nebuvo sulaukę.

Jis buvo vienas iš produktyviausių pasaulio rašytojų, per visą savo gyvenimą parašė daugiau kaip šešis šimtus knygų. A.Diuma iš tikrųjų turėjo bendraautorių; tai buvo priimta to meto literatūrinėje aplinkoje (pvz. Viktoras Hugo, Žorž Sand, Stendalis ir O.Balzakas irgi naudojosi kitų rašančiųjų paslaugomis). A. Diuma visus darbus pasirašydavo tik savo vardu. Kurdamas romanus A.Diuma labai praturtėjo. Pinigus leisdavo prabangiems rūmams, pokyliams, teatrams ir žinoma moterims.

Dauguma A.Diuma romanų yra istoriniai ir aprašo tikrus Prancūzijos asmenis bei įvykius. Romanuose įdomūs ir įmantrūs siužetai, sudėtinga, tačiau patraukli intriga, ryškūs, skirtingi personažai. Geriausiai žinomi Diuma romanai: Trys muškietininkai, Grafas Montekristas, Geležinė kaukė.

Rašytojas A.Diuma labai mėgo keliauti. Jis aplankė Italiją, Ispaniją, Šveicariją, Vokietiją, Alžyrą, Rusijos imperiją, Kaukazą. Rašytojo kelionių rezultatas – dešimtys tomų įspūdžių.

A.Diuma, praturtinęs pasaulį savo romanais, mirė 1870 metais gruodžio 5 dieną, neturėdamas nė skatiko kišenėje. Palaikai parvežti į gimtąjį miestelį, kur palaidoti šalia A. Diuma tėvo ir motinos. 2005 m. rašytojo palaikai perkelti į Paryžiaus panteoną.

Garsiu rašytoju tapo ir Aleksandro Diumos sūnus, palikęs taip pat nemažai knygų, tarp kurių populiariausia – Dama su kamelijomis.
Informacijos šaltinis: ltvirtove.lt rinktinė informacija
  Paskutinis atnaujinimas: 2013-02-08
Rodyklė Aleksandras Diuma nuotraukose »»» žiūrim ką turim »

• 2020 Gruodžio 3 d. Ketvirtadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Atalija, Audinga, Audingas, Audingė, Gailintas, Ksavera, Ksaveras, Ksaverija, Linvyda, Linvydas, Linvydė, Pranciškus,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

3 būdai kaip romantiškai pasipiršti..... Restoranai uždaryti. Kino teatrai uždaryti. SPA neveikia. Lauke būtinos kaukės! Viskas, kas galėtų būti romantiškų piršlybų vieta – sugadinta. Ką tokiu atveju daryti? Kaip romantiškai pasipiršti n...

Kaip kovoti su rudeniška depresija?..... visų geriausias vaistas nuo ligų ir depresijos – imuniteto stiprinimas tinkamo poilsio, procedūrų ir vandens SPA pagalba. Tai gali būti poilsis vienam asmeniui, dviems ar visai šeimai. Lietuvoje t...

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute aprašyti savo mėgstamą įžymybę, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Velykų tradicijos Lietuvos regionuose..... aukštaičiai tikėjo Velykų bobute bei puošdavo Velykų medelį. Skirtinguose rajonuose Velykė skirtingai įsivaizduojama. Daug kur ji nupasakojama kaip miela moteriškė, kuri dailiame vežimėlyje veža v
Tostai šv. Velykų proga..... Tebūnie palaiminti tie namai, kur Šventos Velykos yra šventė ne tik kūnui, bet ir sielai! Už namus be dūmų!
Ką vertėtų žinoti prieš dažant kiaušinius..... prieš dažant, kiaušinius patariama nuplauti muiluotu vandeniu su trupučiuku alkoholio - dažai pasiskirstys vienodžiau ir gausite gražesnius margučius..