» Julian Paul Assange gyvenimo faktai

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Biografijos » Veikla

JULIAN PAUL ASSANGE (1971-07-03) » » » Kompiuteristas

Julian Paul Assange :: Garsiausias australas hakeris pasaulyje
Julian Paul Assange - garsiausias australas bei hakeris pasaulyje.

Gimė Australijoje (Taunsvilo mieste), jo tėvai turėjo kilnojamojo teatro trupę, o mama buvo maištautoja, kuri sulaukusi šešiolikos sudegino savo mokyklinius vadovėlius ir ant motociklo iškeliavo iš miesto. Kai J.P. Assange buvo aštuoneri metai, moteris antrą kartą ištekėjo už muzikanto ir susilaukė sūnaus, tačiau vėliau poros keliai išsiskyrė.

Tuomet motina pasiėmė abu vaikus ir slapstydamasi nuo buvusio vyro su jais keliavo po šalį penkerius metus.

Teigiama, kad J.P. Assange iki 14 metų Australijoje pakeitė net 35 mokyklas bei 37 gyvenamas vietas, tokia vaikystės patirtis atsispindi dabartiniame klajokliškame J.P. Assange gyvenimo būde.

Kuomet J.P. Assange suėjo šešiolika metų, jis kartu su dviems vaikinais įkūrė „hakerių“ grupę „International Subversives“, kuri lauždavosi į kompiuterius visame pasaulyje.

Knygoje „Underground", kurią jaunasis „hakeris“ parašė bendradarbiaudamas kartu su žmogumi, pasivadinusiu Suelette Dreyfus, jis aprašė pagrindines ir auksines hakerių taisykles:

• „Nesužaloti kompiuterio, į kurį įsilaužei, sistemos,
• nepakeisti esančios informacijos,
• dalintis gauta informacija“.


Šešiolikos J.P. Assange įsimylėjo savo bendraamžę ir išsikraustė iš mamos namų. Tačiau tuomet jam pateikti 24 kaltinimai dėl įsilaužimų į svetimus serverius ir paskirta 2100 Australijos dolerių bauda.

J.P. Assange nusprendė būti atsargesnis ir persikraustė gyventi į Melburną. Tačiau sužinojęs, kad jo draugė laukiasi, sugrįžo gyventi arčiau jos. Aštuoniolikos metų vaikinas vedė neoficialioje ceremonijoje ir susilaukė sūnaus. Mergina po keleto meto jį paliko ir pasiėmė su savimi berniuką.

Būdamas 18-os J. Assange tapo bene žymiausiu Australijos kompiuterių įsilaužėliu, sugebėjusiu įsibrauti į Australijos universiteto ir Kanados telekomunikacijų milžino „Nortel" kompiuterinę sistemą. Už tai jaunuolis buvo areštuotas, bet vėliau atleistas nuo bausmės, neįžiūrint kriminalinio įsilaužimo pobūdžio.

J.P. Assange studijavo Melburno universitete matematiką ir fiziką, tačiau jokio mokslinio laipsnio neįgijo ir mokslų nebaigė.
Taip pat mokėsi Australijos nacionaliniame fizikos mokslų universitete, tarp pasirinktų studijų buvo ir filosofija ir neurologijos mokslai.

2006 metais Australijoje J.P. Assange užsidarė namuose netoli universiteto ir pradėjo dirbti: ant viso namo sienų pradėjo rašyti įvairias diagramas, kurios turėjo padėti sukurti naują informacinę sistemą. Jo lova stovėjo virtuvėje ir J.P. Assange kviesdavosi savanorius, kurių už nakvynę prašydavo padėti kurti jam naują puslapio sistemą. „Kiek pamenu, jis nieko nevalgydavo ir beveik nemiegodavo", – pasakoja jam padėjęs asmuo - taip gimė garsiausias pasaulyje puslapis - WikiLeaks.

WikiLeaks“ šiuo metu dirba devyni žmonės, svetainė neturi oficialios būstinės, tik anoniminę pašto dėžutę Melburno universitete. Žinomi du portalą tvarkantys žmonės – J.P. Assange ir vokietis, kuris save vadinantis Danieliumi Schmittu.
Teigiama, kad J.P. Assange ir kiti darbuotojai už darbą negauna jokio atlygio. Tačiau per metus žmonės iš viso pasaulio projektui paaukoja apie 258 tūkst. dolerių, kurie skiriami puslapio vystymui.

Nuo 2010 metų apsigyveno Islandijos sostinėje Reikjavike.

Pats J.P. Assange save lygina su karo žurnalistu, kuris turi nuolat keliauti ir būti įvykių centre.
J.P. Assange vienintelė nuosavybė kelionėse – mėlyna kuprinė, kurioje jis laiko mobiliuosius telefonus, kompiuterį ir didelę kolekciją kojinių.

Už savo veiklą J. Assange yra gavęs tris apdovanojimus:

• 2008 m. „WikiLeaks“ paskirta žurnalo „The Economist“ Naujosios žiniasklaidos (New media) premija, J.Assange - „Index of Censorship“ premija už žodžio laisvę,
• 2009 m. - žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ Žiniasklaidos premija už neteisminių nužudymų atskleidimą Kenijoje,
• 2010 m. jis apdovanotas Sam Adams premija už principingumą.

2010 metų rudenį Švedijos prokuratūra iškėlė J.Assange bylą pagal kaltinimą išžaginimu, seksualiniu priekabiavimu ir vertimu turėti lytinį aktą. J.Assange šiuos kaltinimus kategoriškai neigia ir vadina juos nepagrįstais.

Didžiosios Britanijos policija antradienį (2010-12-07) areštavo skandalingai pagarsėjusio tinklalapio "WikiLeaks" įkūrėją Julianą Assange (Džulianą Asandžą), remdamasi europiniu orderiu, kurį išdavė Švedija.
Informacijos šaltinis: ltvirtove.lt rinktinė informacija
  Paskutinis atnaujinimas: 2013-02-09
Rodyklė Julian Paul Assange nuotraukose »»» žiūrim ką turim »
Rodyklė Oficiali "WikiLeaks" svetainė
Rodyklė Faktai apie tinklalapį Wikileaks ir jo įkūrėją

• 2020 Spalio 21 d. Trečiadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Gilanda, Hilaras, Hilarija, Hiliaras, Hiliarija, Raitvilas, Raitvilė, Uršė, Uršulė, Uršulina, Vilma,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip kovoti su rudeniška depresija?..... visų geriausias vaistas nuo ligų ir depresijos – imuniteto stiprinimas tinkamo poilsio, procedūrų ir vandens SPA pagalba. Tai gali būti poilsis vienam asmeniui, dviems ar visai šeimai. Lietuvoje t...

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute aprašyti savo mėgstamą įžymybę, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie mikrobangų krosneles..... Ar žinote, kad mikrobangų krosnelės veikia efektyviausiai kai sušyla. Jei prieš šildydami maistą paliktume mikrobangų krosnelę veikti tuščią 3 sekundėms, tai sumažintų bendras energijos sąnaudas i
Eilėraščiai apie gėles..... Nesulaukę vasarėlės, Ant langų pražydo gėlės, Priglaudžiu prie stiklo skruostą, Ir ledinę gėlę uostau...
Eilėraščiai apie vaikus..... Aš mergytė kaip pupa, Po kiemelį opa pa! Žasinėlį sutikau, Labas rytas jam sakau. Žasinėli tu nepyk, Man šonelių negnaibyk...