» Irenos Starošaitės gyvenimo faktai

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Biografijos » Veikla

IRENA STAROŠAITĖ ŽVAGULIENĖ (1969-10-01) » » » Dainininkė

Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis
Dainininkė Irena Starošaitė gimė saviveiklinės cirko artistų trupės “Jaunystė” vadovo Vlado ir 20 metų jaunesnės šio cirko trenerės Tamaros šeimoje. Irena turi “netikrą” brolį Vladą ir seserį Liudą iš pirmosios tėčio santuokos.

Iki penkerių Irena augo ant trupės narių rankų, nes abu tėvai tiesiog gyveno cirku,praleisdami čia kone visą savo laiką. Tad nenuostabu, jog tėtis netrukus tapo profesionalaus Lietuvos cirko artistų kolektyvo “Vilnius” vadovu, o mama - artiste.

Beje, Irenos mama prieš tapdama trenere įvairiose programose atlikdavo taip vadinamą “moters - gyvatės” numerį. Įsivaizduokite - šį cirko numerį ji sugebėjo atlikti netgi besilaukdama Irenos, kai mažajai atžalai dar buvo likę mamos pilve “kalėti” 6 mėnesius.

Taigi, neišvengiama, jog ir pati Irena nuo pat mažens taip pat domėjosi cirku ir norėjo tapti artiste. Deja, tai jai nebuvo lemta - Irena cirkui buvo kiek per stambaus sudėjimo. Būdama aštuonerių Irena nukrito nuo arklio ir susilaužė ranką. “Tada nustojau net ir svajoti apie cirko artistės karjerą”, - sako ji.

Pastebėję, jog dukra turi polinkį į muziką, tėvai Ireną nuvedė į “Liepaičių” chorą, ten Irena pradėjo lankyti ir fortepijono pamokas.
Kaip pati sako, kone “miegodavusi ant tėvų nupirkto fortepijono” - taip norėjo išmokti skambinti. Kiek pramokusi, sukūrė trumpą kompoziciją, kurią išklausęs motinos bičiulis žinomas muzikantas Vladimiras Čekasinas nuvedė 13-metę Ireną į Balio Dvariono muzikos mokyklą.
Kadangi muzikos mokyklai Irena buvo gerokai “per didelė”, ją iš karto priėmė į 3 -čią estrados skyriaus solinės gitaros specialybės klasę.

Po dviejų metų, nusprendusi, kad grojimas solo gitara - ne jai ir per vienas atostogas pionierių stovykloje išmokusi groti “akordais”, Irena perėjo į estradinio dainavimo specialybę pas mokytoją Algį Frankonį.
Pradėjusi dainuoti estradinę muziką, Irena nustojo lankyti “Liepaites”.

1986 metais Irena įstojo į J.Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą (dabar - Vilniaus konservatorija). Estradinio dainavimo subtilybių ją mokė buvusio dainavimo mokytojo Algio Frankonio brolis Valdemaras.
“Dar studijuodama aukštesniojoje muzikos mokykloje pradėjau dainuoti su pučiamųjų orkestru “Trimitas”. Po II-ojo kurso dainavau tarptautiniame dainų konkurse Jaltoje, kur tapau laureate. Beje, tais metais šiame konkurse pagrindinį prizą laimėjo Filipas Kirkorovas, su kuriuo turėjau garbės susipažinit ir aš”, - prisimena pirmąjį ir paskutinį konkursą atlikėja. Tais pačiais metais ji praėjo atranką Maskvoje į tuomet labai svarų konkursą “Intertalant”. Tačiau Čekijoje turėjęs vykti konkursas dėl politinių įvykių buvo “užšaldytas”. Tuomet Irena nutarė daugiau nebandyti laimės konkursuose.

Per savo 19-ąjį gimtadienį dainininkė sulaukė Žilvino Žvagulio skambučio. Po dešimties metų jos vyru tapęs Žilvino Žvagulis tuomet ją kvietė kartu dainuoti “Lietuvos” viešbučio 22-ojo aukšto baro “Panorama” programoje. Dainavimas baruose ir restoranuose Irenai buvo ne naujiena - prieš tai ji kelis mėnesius dainavo naktinių barų “Šaltinėlis” ir “Dainava” programose.

“Panorama” buvo bene pirmasis Lietuvos kolektyvas, kuriam pavyko išvykti padirbėti į Lenkiją, vėliau - Bulgariją ir Vokietiją. 1991 metais “Panorama” išvyko koncertuoti į Islandiją. Pats kolektyvas Islandijos sostinėje Reikjavike tepabuvo dvi savaites - dar tiek pat laiko Irena dainavo pritariant dviems vietiniams muzikantams. “Nori nenori, teko pramokti angliškai. Su vietiniu saksofonistu ir pianistu dainavome “The Beatles” koverius, populiarias džiazo temas”, - pasakoja I.Starošaitė. 1992-uosius sutikusi snieguotoje Islandijoje, dainininkė grįžo į Lietuvą, tačiau neilgam. Pavasarį kartu su “Panorama” ji išvyko į Jungtinius Arabų Emyratus.

JAE sostinėje Dubajuje Irenai buvo lemta būti gan ilgą laiką, mat Irena kartu su savo drauge Vilma Martišiūte buvo pakviestos į grupę “Studiją”, kuriai reikėjo dainininkių merginų.

Irena kartu su grupe “Studija” Dubajaus baruose su pertraukomis, kurių metu grįždavo į gimtinę, dainavo iki 1995 metų. Savo “koverių“ repertuarą muzikantai nuolat atnaujindavo - vienai ar kitai dainai tik pasirodžius per MTV, po savaitės ji jau surepetuota skambėdavo lietuvių koncertuose.

Tad nenuostabu, jog 1993 metais “Studija” buvo išrinkta geriausia užsieniečių grupe, dirbančia Dubajuje.

Grįžusi į Lietuvą Irena ir toliau dainavo “Studijoje”. 1997 metų vasarą grupė “Studija” surengė ilgiausią koncertą Lietuvoje, mesdama iššūkį kitiems šalies kolektyvams. “Studijos” muzikantai scenoje atliko net 216 skirtingų dainų, koncertas truko daugiau nei 17 valandų.

Kaip solinė atlikėja Irena sužibėjo įrašiusi Ovidijaus Vyšniausko sukurtą dainą “Saulė leidžias”, kuri tapo jos vizitine kortele. 1997 m. šiai dainai Latvijoje buvo nufilmuotas vaizdo klipas, kurio dėka Ireną išgirdo ir pamatė visa Lietuva.

1998 metais, įrašiusi visą dainų albumą, išvyko dainuoti į egzotiškąją Japoniją. Grįžusi liepos mėnesį Irena pataikė tiesiai į savo albumo “Saulė leidžias” prezentaciją klube “Muzikinis angaras”, kurio vienas iš savininkų buvo Žilvinas Žvagulis.

Pagal pradinį planą dainininkė neturėjo spėti į albumo pristatymą, tad į žurnalistų klausimus, atsiųstus faksu į Japoniją, dainininkė atsakė iš anksto įrašytoje ir į Vilnių atsiųstoje vaizdajuostėje. Vis tik albumo leidybos reikalai truputėlį “strigo”, tad pristatymas buvo nukeltas. Irena grįžo likus dviems dienoms iki savo debiutinio albumo pristatymo.

Tačiau to į albumo pristatymą susirinkę svečiai to nežinojo. Dainininkė buvo slapčia atgabenta į klubą ir paslpėta persirengimo kambarėlyje. Tai, kad ji pasislėpusi klube, težinojo sužadėtinis Žilvinas, Irenos mama bei renginio vedėja Asta Stašaitytė. Įsivaizduokite, koks buvo nustebimas, kai “Studijai” užgrojus “Saulė leidžias”, pasigirdo Irenos balsas!

Jau rugpjūčio pabaigoje Irena atšoko savo vestuves su Žilvinu Žvaguliu.
Judviejų vestuvės nuskambėjo plačiai. Vestuvių piršlys žinomas šoumenas Arūnas Valinskas, nusprendęs pajuokauti,paskambino į policiją ir pranešė, jog Šarūnui Marčiulioniui priklausančiame viešbutyje “Šarūnas”, kuriame vyko vestuvių puota, yra padėta bomba. Žinoma, jokios bombos nebuvo, tad už melagingą iškvietimą piršlys buvo nubaustas 15 tūkst. litų bauda. A.Valinskas nebūtų A.Valinskas - baudą, pasityčiodamas iš nubaudusių pareigūnų, sumokėjo 1,2 ir 5 centų vertės monetomis.

Lapkričio mėnesį jaunavedžių dainininkų pora išvyko medaus mėnesiui į Ispaniją. Gruodžio mėnesį Irena su Žilvinu pratęsė medaus mėnesį JAV. Čikagoje surengę vieną bendrą koncertą emigrantams iš Lietuvos, dainininkai ten sutiko ir 1999-uosius metus.

1999-2003 m.: “Tarp karjeros ir šeimos”

Savo trisdešimtmetį Irena sutiko gimdydama tą pačią dieną kaip ir mamą panorusį į pasaulį ateiti sūnų Vakarį. Sūnaus gimimas neprivertė nutraukti karjeros. Padaugėjus dar vienu “rūpesčiu”, Irenos gyvenimo tempas dar labiau suaktyvėjo.

2000 m. Irena Starošaitė su kartu su kitomis ką tik pagimdžiusiomis mamomis - dainininkėmis Asta Pilypaite ir Rosita Čivilyte įrašė “Lopšinių” albumą.

2000-aisiais pasirodė ir antrasis solinis Irenos Starošaitės albumas “Būki su manim”. 2000 - tųjų gegužę Mamos dienos proga su vyru Ž.Žvaguliu surengė koncertą Vokietijoje,Vasario 16-osios gimnazijoje.

2001 m. balandį Irena Starošaitė pasirodė tikro garso koncertų serijoje “Tavo zona” LRT studijoje. Koncertinis įrašas buvo išleistas kompaktinės plokštelės pavidalu. Rudenį dainininkų pora vėl skrido koncertuoti į kitapus Atlanto, šį kartą - jau Kanadoje.

Koncertuodama kartu su vyru Žilvinu ji išvažinėjo visą Lietuvą, surengdami rekordinį koncertų skaičių. Dainininkų pora mėgstama ir laukiama visoje Lietuvoje ir dabar..
Parengė ir mums atsiuntė: Laurynas
  Paskutinis atnaujinimas: 2013-02-17
Rodyklė Irena Starošaitė Žvagulienė nuotraukose »»» žiūrim ką turim »

• 2020 Balandžio 4 d. Šeštadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Adonis, Algaudas, Ambraziejus, Dzidas, Dzidė, Dzidorius, Eglė, Izidora, Izidorė, Izidorius, Nergunda, Nergundas, Nergundė, Zidorius,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Vandens pramogų nauda.... ar žinote, kad pati reikšmingiausia vandens pramogų nauda, šiuo metu dar ir aktualiausia.. jog stiprinama imuninė sistema. Dėl vandens šalinasi toksinai. Tad būtent šis procesas prisideda prie imu...

6 kitokios kalėdinių dovanų idėjos..... LaisvalaikioDovanos šiemet pataria daugiau galvoti ne apie materialius pirkinius, bet savo brangiausius nustebinti patirtimis, ir pateikia 6 idėjas.. tegul Kalėdos NEtampa daiktų pirkimo maratonu....

Aukščiausi kalnai pasaulyje..... ar žinote koks kalnas yra aukščiausias Lietuvoje? Pasirodo 2004 m. buvo nukarūnuota iki tol aukščiausia Lietuvos kalva - Juozapinės kalnas (292,90 m) ir aukščiausiu tapo...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute aprašyti savo mėgstamą įžymybę, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Žaidimai su alkoholiu..Žaidimėliai vyrams, kad linksmiau būtų, kai nerodo futbolo... ar tiesiog pasilinksminimui prie stalo. Beje, šie žaidimai ne vaikams..
Victor Nunes menas..Victor Nunes - menininkas iš Brazilijos, San Paulo, g. 1950 metais, kuriantis savotiškus piešinius, kur eskizus suderina su įvairiais maisto produktais, namų apyvokos daiktais, augalais ir sukuria tik
Kalėdinės dekoracijos iš vaisių..... įvairių žaisliukų iš iš vaisių, prieskonių bei riešutų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės originalios bei įdomios idėjos kalėdinėms dekoracijoms..