» Romo Dambrausko gyvenimo faktai

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Biografijos » Veikla

ROMAS DAMBRAUSKAS (1960-11-05) » » » Dainininkas

Romas Dambrauskas :: Lietuvos dainininkas, dainų kūrėjas
Romas (Romualdas) Dambrauskas - dainininkas, dainų kūrėjas, gimęs Mažeikiuose.

„Aš rudeninis paukštis, rudeninis“, – turbūt daugelis išgirdęs šios dainos pirmuosius akordus prisimena Mažeikius ir balsingąjį dainininką Romą Dambrauską. 2005 metai- Romas Dambrauskas šventė 20-ies metų sceninio darbo jubiliejų.

Muzikavimu pradėjo domėtis šeštoje klasėje, groti gitara Romą išmokė draugai. Muzikos mokyklos nelankė, ko iki šiol gailisi. Septintoje klasėje jau grojo šokių vakaruose Mažeikių aštuonmetėje mokykloje. Tai buvo turbūt pirmoji scena Romo gyvenime. Kurti dainas pradėjo budamas aštuntoku. Jos buvo labai paprastos ir nuoširdžios, skirtos tik draugų ratui.

Toliau sekė dainavimas Šiaulių politechnikumo ansamblyje, tarnyba armijoje, kur Romas sukūrė dainų, netgi rusų kalba. 1982 metų rudenį, grįžęs namo, nusprendė grįžti ir prie muzikavimo scenoje. Pirmas rimtas žingsnis - Mažeikių kultūros namų estradinis ansamblis, vadovaujamas Antano Dargio (dabar gr."Sekmadienis"). Po kelių metų dainavimo šiame kolektyve Romas Mažeikiuose sukūrė savo grupę "Auditorija".

Dar po kelių metų jis buvo pakviestas dainuoti grupėje "Raktas". Su šia grupe Romas koncertavo iki 1991 metų rudens. Iširus grupei, koncertuoti tekdavo vienam. Sukurti naują, produktyviai dirbančią grupę vis nepavykdavo. Laimė nusišypsojo tik 1998 metų sausio mėnesį, kai su Romu Dambrausku pradėjo dirbti būgnininkas Kęstutis Gascevičius, gitaristas Gintaras Šulinskas ir klavišininkas Jonas Šopa. Jau pats pirmas šios grupės albumas "Krantas" susilaukė aukščiausio klausytojų įvertinimo - "Platininio disko" apdovanojimo 2000 metų gruodžio menesį.

Romas Dambrauskas ne tik muzikantas, dainų kūrėjas ir atlikėjas, bet ir tradicinių renginių Mažeikiuose organizatorius. Penkiolika pastarųjų metų žiūrovai gausiai lankydavo Romo organizuojamus Mažeikių grupių ir solistų koncertus "Tip-Top Šou", "Rudens fiesta" ir "Naujametinis reviu".

Šį atlikėją galima pavadinti vienu produktyviausių senosios Lietuvos estrados dainininkų – atlikėjo hitus sunku suskaičiuoti, beto, jis iki šiol itin aktyviai koncertuoja.

2006 metais R. Dambrauskas, grupė „Vairas“ ir aktorė Nijolė Narmontaitė paruošė projektą „Cafe Emigrant“, kuris veikiai susilaukė didelio populiarumo. 2008 metais, kartu su jauna atlikėja Kera Romas įrašė naujausią savo darbą - „Talismanas“.

Šiuo metu Romas Dambrauskas gyvena ir kuria Mažeikiuose.
Informacijos šaltinis: ltvirtove.lt rinktinė informacija
  Paskutinis atnaujinimas: 2013-02-10
Rodyklė Romas Dambrauskas nuotraukose »»» žiūrim ką turim »
Rodyklė Romo Dambrausko dainų tekstai

• 2020 Birželio 5 d. Penktadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Bonifacas, Kantalgas, Kantalgė, Kantas, Kantautas, Kantautė, Kantė, Kantenis, Kantvydė, Marcė, Namkanta, Namkantas, Namkantė, Namkinta, Namkintas, Namkintė, Vinfridas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Faktai apie bites..... Ar žinote, kad bitės medaus pūslėje telpa iki 60 mg nektaro.Per dieną ji gali atnešti iki 300-400 mg, per visą gyvenimą - 6-8 g nektaro....

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute aprašyti savo mėgstamą įžymybę, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Fojė, Mamontovas..Tu atnešei šviesą, Į mano pasaulį, Tik ištarei žodį, Ir dingo apgaulė, Aš tekanti upė, Tu tekanti saulė..
Kalėdų dvasia pulsuojantis Kaunas 2013..... 2013-aisiais metais eglę papuošė šilumą simbolizuojančiais mezginiais iš baltų plastikinių maišelių. Pati eglutė šiek tiek aukštesnė nei 18 metrų..
E-atvirukai TIK moterims..... gražūs ir šilti e-atvirukai, skirti tik moterims įvairiausiomis progomis ir bet kokiam skoniui - sveikink ir būsi pasveikintas :))