» Joseph Barbera gyvenimo faktai

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Biografijos » Veikla

JOSEPH BARBERA (1911-03-24 - 2006-12-18) » » » Animatorius

Joseph Barbera :: Animacijos kūrėjas
Joseph Barbera - žymus animacinių filmukų kūrėjas, Gimęs Niujorke. "Barbera išties buvo animacijos ir televizijos legenda, sakė Warner Bros" vadovas Baris Mejeris. Herojai, kuriuos jis sukūrė su velioniu partneriu Viljamu Hana, yra ne tik animacijos superžvaigždės, bet ir labai mylima popkultūros dalis".

Savo karjerą pradėjo kaip banko darbuotojas, bet žurnalui "Collier" išspausdinus kai kuriuos jo komiksus, piešimas tapo jo profesija. Jis studijavo dailę, o paskui pradėjo dirbti Niujorko animacijos studijoje "Van Beuren".

1937 metais V.Ha­na ir J.Bar­bera drau­ge dirbo "Metro-Goldwyn-Mayer" kur su­kūrė "Tomą ir Džerį". V.Hana, ku­ris režisavo, ir J.Bar­bera, ku­ris piešė, už šios serijos filmukus gavo septynis "Oskarus". Be to tituluo­jamas vi­sų laikų sėkmingiausiu trumpametražiu multiplika­ciniu seria­lu.

1937 metais V.Ha­na ir J.Bar­bera drau­ge dirbo "Metro-Goldwyn-Mayer" kur su­kūrė "Tomą ir Džerį". V.Hana, ku­ris režisavo, ir J.Bar­bera, ku­ris piešė, už šios serijos filmukus gavo septynis "Oskarus". Be to tituluo­jamas vi­sų laikų sėkmingiausiu trumpametražiu multiplika­ciniu seria­lu.

1957m., kai te­levi­zorius tapo įprastu dalyku amerikiečių namuose, jis kar­tu su Vil­jamu Hana (Williams Hanna) įkūrė kompaniją „Hanna-Barbera“. ši kom­panija išleido daugiau kaip 300 anima­cinių filmų, tarp jų - "Flintstounus" (The Flintstones), kurie buvo pra­dėti rodyti 1960-aisiais, "Meškiuką Jogį" (Yogi Bear), pasirodžiusį kitais metais, "Skūbį Dū" (Scooby Doo), kuris buvo rodomas net 17 metų ir buvo ilgiausiai demonstruotas animacinis televizijos serialas.

Per 60 bendro dar­bo metų J.Barbera ir W.Hanna sukūrė dau­giau kaip 3 tūkst. ani­macinių pus­valan­džio trukmės šou. Ir pa­si­rodo, kūrėjai per il­gus dar­bo metus te­turėjo vieną konku­rentą - Walt Dinsey.

W.Hanna ir J.Barbera 1976 metais bu­vo pa­gerbti žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje.

Los Andžele... prie J.Bar­beros mirties patalo bu­vo jo žmona Sheila (šila). Jis taip pat tu­rėjo tris vai­kus iš ankstesnės santuokos.
Informacijos šaltinis: ltvirtove.lt rinktinė informacija
  Paskutinis atnaujinimas: 2013-02-09
Rodyklė Joseph Barbera nuotraukose »»» žiūrim ką turim »
Rodyklė Video - animacija

• 2021 Balandžio 23 d. Penktadienis.

• Baltojo Metalinio Jaučio metai (iki 2022-01-30).

• Pasveikink varduvininkus: Adalberta, Adalbertas , Albrechtas, Albrektas, Daugas, Daugauda, Daugaudas, Daugaudė, Daugys, Juras, Jurga, Jurgė, Jurgina, Jurgis, Jurgita, Vaitiekus, Vigmantas, Vyga, Vygailas, Vygailė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Velykų medis..... belaukiant velykų, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus? Taigi.. velykų medis. Šiais metais išbandėme labai paprastą ir nesudėdingą kiaušinių marginimo būdą - lipdukus kiaušiniams...

Kalendoriai 2021-iesiems metams..... 2021-iesiems, baltojo metalinio jaučio metams ir šiemet paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per jaučio metus :))...

Ypatinga 2021-ųjų metų diena!..... pasirodo.. 2021-aisiais metais, turėsime vieną ypatingą dieną, kuri turbūt labiausiai apaugusi mitais ir prietarais, kai nieks nesiseka, viskas krenta iš rankų ir pan......

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute aprašyti savo mėgstamą įžymybę, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Padėkos žodžiai tėveliams..... Ačiū, Tėveliai, už jaunystę, Už polėkį, laimingąsias dienas, Už meilę, kurią gavome iš Jūsų, Už viską viską iš širdies dėkojame mes..
Kiaušinių marginimas kinrožių arbata..... taigi šiemet, bandžiau patikrinti ar galima ir kokią kiaušinio spalvą galima išgauti su kinrožių žiedlapių arbata.. rezultatas ne tai kad nenuvylė, bet jis netgi pritrenkė :))
Faktai apie gyvūnus..... tikri, neišgalvoti, nuogi... faktai ir tik faktai apie įvairius gyvūnus