» Joseph Barbera gyvenimo faktai

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Biografijos » Veikla

JOSEPH BARBERA (1911-03-24 - 2006-12-18) » » » Animatorius

Joseph Barbera :: Animacijos kūrėjas
Joseph Barbera - žymus animacinių filmukų kūrėjas, Gimęs Niujorke. "Barbera išties buvo animacijos ir televizijos legenda, sakė Warner Bros" vadovas Baris Mejeris. Herojai, kuriuos jis sukūrė su velioniu partneriu Viljamu Hana, yra ne tik animacijos superžvaigždės, bet ir labai mylima popkultūros dalis".

Savo karjerą pradėjo kaip banko darbuotojas, bet žurnalui "Collier" išspausdinus kai kuriuos jo komiksus, piešimas tapo jo profesija. Jis studijavo dailę, o paskui pradėjo dirbti Niujorko animacijos studijoje "Van Beuren".

1937 metais V.Ha­na ir J.Bar­bera drau­ge dirbo "Metro-Goldwyn-Mayer" kur su­kūrė "Tomą ir Džerį". V.Hana, ku­ris režisavo, ir J.Bar­bera, ku­ris piešė, už šios serijos filmukus gavo septynis "Oskarus". Be to tituluo­jamas vi­sų laikų sėkmingiausiu trumpametražiu multiplika­ciniu seria­lu.

1937 metais V.Ha­na ir J.Bar­bera drau­ge dirbo "Metro-Goldwyn-Mayer" kur su­kūrė "Tomą ir Džerį". V.Hana, ku­ris režisavo, ir J.Bar­bera, ku­ris piešė, už šios serijos filmukus gavo septynis "Oskarus". Be to tituluo­jamas vi­sų laikų sėkmingiausiu trumpametražiu multiplika­ciniu seria­lu.

1957m., kai te­levi­zorius tapo įprastu dalyku amerikiečių namuose, jis kar­tu su Vil­jamu Hana (Williams Hanna) įkūrė kompaniją „Hanna-Barbera“. ši kom­panija išleido daugiau kaip 300 anima­cinių filmų, tarp jų - "Flintstounus" (The Flintstones), kurie buvo pra­dėti rodyti 1960-aisiais, "Meškiuką Jogį" (Yogi Bear), pasirodžiusį kitais metais, "Skūbį Dū" (Scooby Doo), kuris buvo rodomas net 17 metų ir buvo ilgiausiai demonstruotas animacinis televizijos serialas.

Per 60 bendro dar­bo metų J.Barbera ir W.Hanna sukūrė dau­giau kaip 3 tūkst. ani­macinių pus­valan­džio trukmės šou. Ir pa­si­rodo, kūrėjai per il­gus dar­bo metus te­turėjo vieną konku­rentą - Walt Dinsey.

W.Hanna ir J.Barbera 1976 metais bu­vo pa­gerbti žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje.

Los Andžele... prie J.Bar­beros mirties patalo bu­vo jo žmona Sheila (šila). Jis taip pat tu­rėjo tris vai­kus iš ankstesnės santuokos.
Informacijos šaltinis: ltvirtove.lt rinktinė informacija
  Paskutinis atnaujinimas: 2013-02-09
Rodyklė Joseph Barbera nuotraukose »»» žiūrim ką turim »
Rodyklė Video - animacija

• 2020 Spalio 21 d. Trečiadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Gilanda, Hilaras, Hilarija, Hiliaras, Hiliarija, Raitvilas, Raitvilė, Uršė, Uršulė, Uršulina, Vilma,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip kovoti su rudeniška depresija?..... visų geriausias vaistas nuo ligų ir depresijos – imuniteto stiprinimas tinkamo poilsio, procedūrų ir vandens SPA pagalba. Tai gali būti poilsis vienam asmeniui, dviems ar visai šeimai. Lietuvoje t...

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute aprašyti savo mėgstamą įžymybę, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdinė dekoracija Nr. 1..... prieš kalėdas, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus? Taigi, paprasta, nesudėtinga kalėdinė kompozicija..
Padėkos atvirukai..... gražūs e-atvirukai tinkantys išreikšti padėką mylimiems ar patinkantiems žmogeliukams :)
Laimos istorijos..Sukurptos linksmos istorijos... nors rašyt stengiausi linksmai. Kai kurios parašytos pagal tikrą faktą kažkada įvykusį, kažkurios tiesiog fantazija..