» Žukų evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Žukų evangelikų liuteronų bažnyčiaTai veikianti evangelikų liuteronų bažnyčia Žukuose, Pagėgių savivaldybėje, už 7 km į rytus nuo Vilkyškių. Pamaldos vyksta restauruojamoje bažnyčioje.

Parapija Žukuose atsikūrė 1992 m. Nuo 1997 m. bažnyčios su klebonija pastatų ansamblis yra kultūros paveldo objektas. Šalia bažnyčios yra senosios neaptvertos, bet tvarkomos liuteronų kapinės, kuriose dauguma antkapių sunykę.

Evangelikų liuteronų parapija ėmė kurtis 1845 m. nupirkus 27,5 ha žemės sklypą įkurdinti kunigui, įrengti laikiniems maldos namams. Pamaldas čia laikyti imta tik nuo 1869 m. Atvykdavo kunigas iš Viešvilės. Iki 1900 m. Žukai buvo Viešvilės parapijos filija. Melstasi mokykloje. 1905 m. nuo Viešvilės parapijos atskirti 22 kiemai, įkurta savarankiška Žukų parapija. Bažnyčia Žukuose buvo pastatyta 1904 m. (H. Kurschatas nurodo vėlesnę jų statybos datą – 1907 m.).

1947 m. bažnyčia uždaryta. Sovietmečiu vietos valdžia maldos namus nusavino, įrengė čia tarybinio ūkio sandėlį, klebonijoje įkurdino NKVD valsčiaus poskyrį, vėliau – ūkio kontorą. Bažnyčioje sunyko interjero detalės, vidaus erdvė suskaidyta į kelis aukštus. Altoriaus kryžių su Nukryžiuotuoju parapijiečiams pavyko išgelbėti, perdavus Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčiai.

1992 m. atgimusiai parapijai grąžintas klebonijos pastatas, o 1998 m. oficialiai sugrąžinta ir bažnyčia, kuri pradėta restauruoti. 2007 m. vyko Žukų bažnyčios šimtmečio minėjimo pamaldos. 2015 m. buvo tęsiamas bažnyčios remontas.

Bažnyčą projektavo Ragainėje gyvenęs architektas Tamošaitis. Sumūryta iš patvarių plytų, išdegintų Lumpėnų ir Palumpių plytinėse. Vakarinėje pusėje turi „buką“ bokštą, priekinėje jo plokštumoje buvo suprojektuotas centrinis įėjimas. Vidinė erdvė padalyta į dvi navas, lubos lygios, dažytos. Altorių iš trijų pusių supo kūrai, galiniame buvo sumontuoti vargonai. Iki šių dienų likęs sovietmečiu įrengtas bažnyčios vidaus perdengimas.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Pagėgių savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: V. Gaigalaičio g. 11, 99247 Žukai, Vilkyškių sen., Pagėgių sav.
Prie maldos namų netoliese yra kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs Labarytukai..... Žingsnis po žingsnio naktis atsitraukia, rytas į skruostą bučiuoja tave. Tu dar miegi? bet gyvenimas laukia... ant lūpų jau žaidžia šilta šypsena :) LABAS RYTAS
Kur statyti Kalėdų eglutę?..... Feng shui specialistai rekomenduoja Kalėdų eglutę statyti ten, kur ji aktyvuos gerąją energiją jūsų namuose, o kartu ir saugos nuo įvairiausių nelaimių..
Menas ant purvinų automobilių..... Nors tai menas, paprastai iki pirmo vandens lašo, tačiau tai nuostabu.. Tad, važinėji su nešvariu automobiliu? nenustebk, kad kažkas ims ir papaišalios ant tavo automobilio