» Zuikų koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Zuikų koplyčiaTai koplyčia stovinti Ignalinos rajone, Zuikų kaimo kapinėse, apie 5 km į pietryčius nuo Ignalinos, 0,7 km į vakarus nuo kelio 102 Vilnius–Švenčionys–Zarasai. Koplyčia statyta XIX a. pabaigoje.

Koplyčia suremontuota. Statinys stilistinės architektūros, stačiakampio plano, atviromis sienomis, tinkuoto mūro. Sienoje ir kolonose įmūrytos atminimo plokštės su palaidotųjų vardais ir datomis (lenkų kalba).

Zuikų kaimas priklausė Kazokinės dvarui, kurį valdė dvarponis Edmundas Bortkevičius. Po jo sūnaus Jonuko mirties, tėvas jam Zuikų kapinėse pastatė stilingą klasikinę koplytėlę. Dvarponio tėvai buvo palaidoti priešais koplytėlę, o jis su žmona, uošve, mirusiais vaikais ir ūkvedžiu – rūsyje po koplyčia.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Ignalinos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Zuikų g. 21, Zuikos, Ignalinos sen., Ignalinos r. sav.
NEveikianti
Koplyčią supa Zuikų kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktus apie liemenėles..... Netinkamos liemenėlės nešiojimas gali sukelti nugaros skausmą ir pakenkti krūtinės stangrumui.
Faktai apie bučinius..... Ar žinote, kad aistringas bučinys, kuris statistiškai tęsiasi apie 90 sekundžių, skatina širdies plakimą, padidina pulsą ir hormonų kiekį kraujyje, o tai pasirodo, sutrumpina gyvenimą viena minute
Eilėraščiai apie gyvūnus..... Turiu aš paukščių didelius pulkus, Didžiausių grifų, sakalų, erelių; Ištiesę spindinčius, žvalius kaklus, Dangaus erdvėn laisvi jie kelias...