» Zuikų koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Zuikų koplyčiaTai koplyčia stovinti Ignalinos rajone, Zuikų kaimo kapinėse, apie 5 km į pietryčius nuo Ignalinos, 0,7 km į vakarus nuo kelio 102 Vilnius–Švenčionys–Zarasai. Koplyčia statyta XIX a. pabaigoje.

Koplyčia suremontuota. Statinys stilistinės architektūros, stačiakampio plano, atviromis sienomis, tinkuoto mūro. Sienoje ir kolonose įmūrytos atminimo plokštės su palaidotųjų vardais ir datomis (lenkų kalba).

Zuikų kaimas priklausė Kazokinės dvarui, kurį valdė dvarponis Edmundas Bortkevičius. Po jo sūnaus Jonuko mirties, tėvas jam Zuikų kapinėse pastatė stilingą klasikinę koplytėlę. Dvarponio tėvai buvo palaidoti priešais koplytėlę, o jis su žmona, uošve, mirusiais vaikais ir ūkvedžiu – rūsyje po koplyčia.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Ignalinos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Zuikų g. 21, Zuikos, Ignalinos sen., Ignalinos r. sav.
NEveikianti
Koplyčią supa Zuikų kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atvirukai rudens proga..... gražūs bei šilti e-atvirukai rudens proga, primink savo draugams.. kad spalvingiausio metų laiko nepražiopsotų, darbų verpete :)
Faktai apie antradienį..... Ar žinote, kad antradienis nuo 1845 metų – oficiali JAV federalinių rinkimų diena, kur rinkimai rengiami antradienį po pirmo lapkričio pirmadienio
Kaip nusimegzti kojines?..... juk artėja žiema pats laikas pradėti mokytis megzti bei nusimegzti žiemai šiltas kojines... sako žiema bus itin šalta ir speiguota..