» Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia
Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Žiežmariuose, Strėvos upės dešiniajame krante. Pirmoji bažnyčia Žiežmariuose pastatyta 1502 m. 1511 ar 1512 m. fundacija padidinta - buvo išlaikomas lietuviškai mokantis kunigas ir mokytojas. Per reformaciją bažnyčia atiteko protestantams. Jos žemes Radvilos 1609 ir 1616 m. prijungė prie savo dvaro. 1621 m. iš Žiežmarių dvaro klebonui skirta dešimtinė pakeista dviem papildomai duotais kaimais, grąžintos anksčiau atimtos žemės, smuklės.

1621 m. minima sudegusi bažnyčia. Netrukus ji atstatyta kitoje vietoje. 1655 m. bažnyčia vėl sudegė. Parapijos metrikų knygos išlikusios nuo 1665 m. 1672 m. pastatyta nauja medinė bažnyčia. 1702 m. nuo Švedijos kariuomenės nukentėjusi bažnyčia 1707 m. suremontuota. 1740 m. nurodoma lotyniško kryžiaus plano su 2 bokštais ir kupolu bažnyčia. Netrukus ji sudegė. 1744 m. atstatyta. 1770 m. pastatyta nauja medinė klebonija, 1777 m. – varpinė, 1782 m. – prieglauda. 1777 m. atkurta parapinė mokykla. Klebonas Eustachijus Jeleniauskas 1883–1901 m. ignoravo lietuvių kalbą bažnyčioje. Jo rūpesčiu ir parapijiečių lėšomis 1895–1896 m. bažnyčia perstatyta, įrengti 2 nauji altoriai.

1909 m. patvirtintas mūrinės bažnyčios projektas. 1912 m. įkurtas Lietuvos katalikų blaivybės draugijos skyrius (vadovavo kunigas Justinas Aukštuolis), leista įsteigti biblioteką - skaityklą. 1914 m. senosios bažnyčios vietoje pradėta statyti nauja bažnyčia. Iki 1915 m. sumūrytos sienos. 1922–1924 m. statyba ir lėšomis rūpinosi klebonas Juozas Balčiūnas, vėliau - prelatas Bernardas Sužiedėlis.

Nepabaigus darbų, 1924 m. tikintieji persikėlė į naująją bažnyčią. Bažnyčia turėjo būti dvibokštė, tačiau lėšų pakako tik vienam bokštui, kuris buvo užbaigtas 1929 m. Lietuvių kalbą bažnyčioje grąžino kunigas Stasys Šlamas (XIX a. pab.). Jis platino ir lietuvišką spaudą. 2009 m. gautas valdžios leidimas antrojo bokšto užbaigimui.

Bažnyčia neogotikinė (archit. Vaclovas Michnevičius), kryžminio plano, su bokštu ir bokšteliu. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Kaišiadorių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kaišiadorių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Žiežmariai [2]
Adresas: Nepriklausomybės a. 1, Žiežmariai, Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav.
Tel: 8 346 58 361

Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia nuotraukose:

Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Žiežmarių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Ironiški eilėraščiai..... nors iš ties kiekvienas savaip supranta skaitomą eilėraštį, bet kaip bebūtų, mes išskyrėme ir tokio tipo eilėraščius, kaip ironiškus :)
Gatvės žargonų žodynėlis!..Viena kartą pas draugę paklausiau ko čia taip bjauriai kalbi, o ji - kad blatniau būtų, ale kame tas blatnumas... nusikalbėjime? Kaip bebūtų, taip liaudis kalbėjo, taip ir kalbės...
Galvosūkiai su degtukais..... gyvuoja galvosūkių rūšis, kuriems reikalingi būtent degtukai, nors aišku nebūtinai, galima puikiai išsiversti ir su dantų krapštukais ..