» Židikų Šv. Onos koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Židikų Šv. Onos koplyčiaTai koplyčia stovinti Židikų kaimo kapinėse, Liūliškių kaime. Koplyčia pastatyta 1940-1941 metais. Pastačius koplyčią, į jos rūsį buvo perkelti rašytojos Marijos Pečkauskaitės ir jos „mamatės“ palaikai.

Koplyčia pastatyta pagal architekto Jono Muloko projektą. Koplyčios pastatymo iniciatoriumi laikomas tuometinis Židikų klebonas Vaclovas Martinkus. 1974 metais koplyčią restauravo Vytautas Landsbergis-Žemkalnis. 2004-2005 metais ji ir vėl buvo pertvarkyta.

Koplyčioje kiekvienais metais, paskutinį liepos sekmadienį, vyksta Šv. Onos atlaidai. Į juos kiekvienais metais atvyksta vis kitas kunigas svečias. Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis koplyčioje visada aukojamos Šv. Mišios. Telšių vyskupas Jonas Boruta 2011 m. prieš Šv. Onos atlaidus suteikė koplyčiai Šv. Onos titulą.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Mažeikių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Mažeikių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Dariaus ir Girėno g. 48, Liūliškiai, Židikų sen., Mažeikių r. sav.
Koplyčią supa Židikų kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atvirukai vasaros proga..... gražūs bei šilti e-atvirukai vasaros proga, primink savo draugams.. kad vasaros nepražiopsotų, darbų verpete :)
Kalėdinės dekoracijos iš vaisių..... įvairių žaisliukų iš iš vaisių, prieskonių bei riešutų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės originalios bei įdomios idėjos kalėdinėms dekoracijoms..
Faktai apie ketvirtadienį..... pagal kai kurias konvencijas (pvz., ISO 8601), savaitės numeruojamos pagal ketvirtadienius