» Žibartonių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Žibartonių koplyčiaTai koplyčia stovinti Panevėžio rajone, 8 km į vakarus nuo Krekenavos, Žibartoniuose. Koplyčia yra veikianti. Įsikūrusi Žibartonių kaimo kapinėse, netoli kelio 3019 Mairiškiai–Žibartoniai–Gudžiūnai. Statinys mūrinis, stačiakampio plano, bebokštis.

Pirmąją koplyčią 1811 m. pastatė dvarininkas Vincentas Vyšniauskas. 1937 m. iš Amerikos grįžusio darbininko Vincento Banaičio ir apylinkės gyventojų lėšomis buvo pastatyta nauja dabartinė mūrinė koplyčia. V. Banaitis paaukojo šiai koplyčiai 2 000 dolerių; jų dalis panaudota statybai, antroji – knygynėliui.

Koplyčią 1938 m. kun. G. Spudas pašventino Šv. Vincento Pauliečio titulu. Koplyčioje buvo švenčiami metiniai Švč. Trejybės atlaidai.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Panevėžio-Krekenavos dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Panevėžio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Žibartonių g. 2B, Žibartoniai, Krekenavos sen., Panevėžio r. sav.
Koplyčią supa Žibartonių kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie šunis..... Ar žinote, kad daugiausia nuostolių savininkams atnešančiomis veislėmis paskelbti: vokiečių dogai ir čihuahua. Tarkim, vokiečių dogai per savo gyvenimą pridaro nemalonumų (pvz., ką nors sugraužia)
Eilėraščiai suaugusiems..... eilėraščių rinkinukas tik dideliems dėdėms ir tetos
Kaip pasisiųti kalėdinę kojinę?..... Kalėdinės kojinės - ne lietuviškas Kalėdų šventės atributas, tačiau Lietuvoje vis labiau prigyjanti tradicija Kūčių vakarą namus papuošti Kalėdinėmis kojinėmis - tai gan miela namų dekoracija..