» Žemalės Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Žemalės Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Žemalės gyvenvietėje, 13 km į pietvakarius nuo Mažeikių. Klasicistinės struktūros ir romantizmo architektūrai būdingų formų. Pirmoji medinė bažnyčia pastatyta 1752 m., jai dovanoti 5 valakai žemės.

1765 m. įsteigta parapinė mokykla (veikė iki XIX a. pradžios). Bažnyčiai 1806 m. priklausė Gudiškės kaimas. Dvarininkas Gadonas 1826 m. pastatė dabartinę mūrinę bažnyčią. 1886–1889 m. pastatyta medinė varpinė.

Žemalės bažnyčia iki Pirmojo pasaulinio karo garsėjo melodingais varpais. Bažnyčia yra klasicistinės struktūros ir romantizmo architektūrai būdingų formų, stačiakampio plano, bebokštė. Įrengti 3 altoriai.

Šventoriaus tvora akmenų mūro. Jame yra medinė varpinė. Žemalės kapinėse palaidotas lietuvių poetas, vertėjas, kunigas Antanas Savickis (apie 1782–1836).

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Mažeikių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Mažeikių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: D. Poškos g. 53, Žemalė, Šerkšnėnų sen., Mažeikių r. sav.
Tel: (443) 48235

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Piešinių ir fotografijų kompozicijos..... Piešinys nuotraukoje... kai fantazija veržiasi pro kraštus... įspūdinga... argi ne taip? :)
Kosto Kubilinsko pasakos.....KOSTAS KUBILINSKAS - tai, taip vadinamas, vaikų poetas, nuo 1938 m. skelbė eilėraščius įvairiuose vaikų žurnaluose. Dažniausiai savo eilėraščiams suteikdavo pažintinį..
Atvirukai Boso dienos proga..... gražūs e-atvirukai boso dienos proga, juk savo viršininkus reikia ne tik gerbti, bet ir mylėti :)