» Žeimių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Žeimių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia
Žeimių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia

Tai neogotikinė bažnyčia stovinti Žeimių miestelyje, prie kelio 232 Vilijampolė–Žeimiai–Šėta. Žeimiai istoriniuose šaltiniuose minimi jau XIV amžiuje, jie seniausia vidurio Lietuvos gyvenvietė.


Pirmoji katalikų bažnyčia Žeimiuose pastatyta apie 1522 m. Jos fundatorius – Žeimių dvarininkas Andrius Zaviša. 1565–1631 m. bažnyčia priklausė evangelikų reformatų bendruomenei. Katalikams atgavus bažnyčią, pirmasis klebonas buvo kun. Kazimieras Parafijanavičius. Kan. Andriaus Medekšos fundacija 1720 m. pastatyta nauja medinė bažnyčia. Jai suteiktas Švč. M. Marijos Gimimo titulas.

Dabartinė neogotikinė šventovė Žeimiuose iškilo 1906–1909 m. klebono ir Jonavos dekano kun. Mato Miežinio rūpesčiu. 1909 m. jo paties (Žemaičių vyskupo leidimu) buvo pašventinta tuo pačiu Švč. M. Marijos Gimimo titulu. Bažnyčios projektą kūrė inžinierius architektas Vaclovas Michnevičius. Bažnyčią puošė Vladislovo Pšibitnevskio vitražai. Bažnyčia ypač nukentėjo Pirmojo pasaulinio karo metais. Buvo išvežti vertingi varpai.

Vėliau bažnyčia atstatyta. Apie 1938 metus išlieti nauji varpai. Ši bažnyčia – grakščių formų, su smailiaarkiais langais, dviem smailiais bokštais. Daugelį bažnyčios altorių didingoje trijų navų jos vidinėje erdvėje sukūrė žeimietis Augustinas Meslinas. Didžiajame altoriuje yra aptaisais dengtas maloningasis Švč. M. Marijos su Kūdikiu paveikslas. Bažnyčios šventoriuje – dvi koplytėlės, vienoje iš jų yra Kosakovskių šeimos mauzoliejus. Dar vieną apskrito plano, vėlyvojo baroko koplytėlę, vadinamą Sukilėlių, 1768 m. pastatė T. Medekša. Šventoriuje yra palaidotas šios bažnyčios ir daugiau kaip 30 kitų Lietuvos bažnyčių projektų autorius V. Michnevičius (1862–1947).

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Jonavos dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Jonavos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Žeimiai [5]
Adresas: Kauno g. 45 Žeimiai 55066 Jonavos r.
Tel: (349) 49 313

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS
Sekmadieniais 10.30 val.
Šeštadieniais 12 val.
Šiokiadieniais nėra eilinėmis dienomis.
Šv. Mišios aukojamos: pirmaisiais mėnesių penktadieniais 17 val. (vasaros metu), 16 val. (žiemos metu); gegužės, birželio ir spalio mėn. kasdien, išskyrus pirmadienį, 17 val. Gavėnios penktadieniais 16 val. (išskyrus pirmadienį)
Juciūnų koplyčioje vyksta pagrindinių religinių švenčių progomis, vasaros metu pirmaisiais mėnesio šeštadieniais
Išpažinčių klausomos šiokiadieniais 15 min. prieš šv. Mišias; sekmadieniais ir šeštadieniais pusę valandos prieš šv. Mišias
Švč. Sakramento adoracija pirmaisiais mėnesio penktadieniais po šv. Mišių
Rožinis ištisus metus prieš šv. Mišias (meldžiasi aktyviausi bažnyčios lankytojai), spalio mėnesį pusę valandos prieš šv. Mišias pamaldoms vadovauja kunigas
Gegužinės pamaldos 16.30 val. prieš 17 val. šv. Mišias
Birželinės pamaldos 16.30 val. prieš 17 val. šv. Mišias
Švč. M. Marijos valandos giedamos advento metu sekmadieniais prieš šv. Mišias
Gavėnios metu penktadieniais 15.30 val. prieš 16 val. šv. Mišias giedant apmąstomas Kryžiaus kelias

ATLAIDAI:
Šventosios Dvasios Atsiuntimo (Sekminių)
Šv. Onos – liepos 26 d. (keliama į artimiausią sekmadienį, švenčiami ir Juciūnų koplyčioje)
Švč. Mergelės Marijos Gimimo – rugsėjo 8 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kur statyti Kalėdų eglutę?..... Feng shui specialistai rekomenduoja Kalėdų eglutę statyti ten, kur ji aktyvuos gerąją energiją jūsų namuose, o kartu ir saugos nuo įvairiausių nelaimių..
Mokyklos gatvės tiltas Klaipėdoje..... Tai tiltas Mokyklos gatvėje bei vienas iš trijų tiltų, Klaipėdos centrinėje dalyje, jungiančių skirtingus Akmena-Danės upės krantus.
Kaunas žiemą..... siūlome pasižvalgyti po apsnigtą, apšerkšnijusį Kauno miestą