» Zapyškio senųjų kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Zapyškio senųjų kapinių koplyčiaTai koplyčia stovinti Kauno rajone, Zapyškio rytiniame pakraštyje (nuo Kačerginės pusės), senosiose kapinėse prie pagrindinės Vytauto g., kelio 140 Kaunas–Zapyškis–Šakiai. Teritorija priklauso Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo parapijai.

Koplyčia yra regioninės reikšmės architektūros ir dailės paminklas, 1992-06-01 įregistruotas LR Kultūros vertybių registre. Senosios kapinės ir koplyčia yra vienas iš lankytinų objektų Zapyškio seniūnijoje.

Šiuo metu koplyčia uždaryta, nenaudojama, joje laikomi kapinių kryžiai.

Koplyčios statiniui būdinga klasicizmo stilistika. Pagrindinis fasadas su įėjimo durimis atgręžtas į vakarų pusę, su lauko akmenų prieslenksčiu. Koplyčios tūris kompaktinis, netaisyklingos formos plano, su nusklembtais rytų pusės kampais. Pastatas vienaaukštis, su pastoge. Stogo rytų pusėje koplytėlė su varpu ir kryžiumi neišlikusi. Stogo forma trišlaitė, danga - molio čerpės. Koplyčia yra vienos patalpos, su zakristija pietryčių pusėje ir įėjimu iš šiaurės vakarų pusės. Vakarų pusės fasado frontone įrengta apskrita švieslangio anga. Pastatas sumūrytas iš molio plytų. Viduje įrengta medinė sijinė perdanga, molio plytų grindys. Fasadai nutinkuoti, išsiskiria plytų mūro profiliuotas karnizas, kampų tinkuoto molio plytų mūro modifikuoti piliastrai.

Viduje įrengtas altorius su nutinkuota mūrine mensa ir dalinai išlikusiu mediniu retabulu.
Koplyčią supa padrikai išsidėstę įvairūs mažosios kraštovaizdžio architektūros statiniai ir vaizduojamojo meno formos, lieto metalo antkapinės tvorelės, masyvūs kryžiai. Kapinių pietrytinėje pusėje (šalia kelio) išsiskiria tinkuoto molio plytų mūro laidojimo rūsys.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Zapyškis [2]
Adresas: Vytauto g. 2A, Zapyškis, Zapyškio sen., Kauno r. sav.
Koplyčią supa Zapyškio senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Vabalas raganosis..... įdomūs faktai iš gyvūnų pasaulio... taigi, ar žinote koks gyvūnas pasaulyje stipriausias, lyginant su jų pačių svoriu... ar bandote spėti?
Proto mankšta - pasimankštiname?..... ... įdomių galvosūkių, mįslių rinkinukas - proto mankštai, tad "palaužykime" galvas, juk pavasaris :)
Kalėdinės kompozijos..... Prieš kalėdas, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus ar kambarį, kaip pasidaryti kažkokią kalėdinę dekoraciją ir pan..