» Žalpių Šv. Benedikto bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Žalpių Šv. Benedikto bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Žalpių miestelyje, prie Viduklės – Liolių kelio. Žalpiai 1616–1721 m. priklausė Raseinių evangelikų reformatų bažnyčiai. Apie 1814 m. pastatyta katalikų koplyčia, įsigytas varpas, 1815 m. – vargonai. Iki 1907 m. nuolatinio kunigo nebuvo.

Viduklės klebono rūpesčiu 1896 m. Žalpių koplyčiai pakeista dalis sienojų. Kunigas Izidorius Gudavičius 1928 m. pastatė dabartinę medinę bažnyčią. 1929 m. sausio 20 d. konsekruota. Žalpių kapinėse palaidotas žymus vargonų meistras Jonas Garalevičius (1871–1943). Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, su trisiene apside, žema penkiasiene zakristija ir 2 bokšteliais. Vienanavė.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Kelmės dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kelmės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Pėriškių g. 16, Žalpiai, Pakražančio sen., Kelmės r. sav.
Tel: (427) 49551
Prie bažnyčios netoliese yra Žalpių kapinės.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 9.30 val.,
Šeštadieniais – pagal susitarimą.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Garsiausias dviračių fanas - Didi Senft..... Garsiausias dviračių fanas - Didi Senft - gyvena Vokietijoje, gimęs 1952 metais, pasižymi sunkiai gyvenime pritaikomų dviračių kūrimu. Įdomiausia tai, kad tos visos keistenybės yra važiuojančios
Liaudiškas folkloras apie golf automobilius..... Ar žinote, kad apskaičiuta kad į golfuką gali tilpti viena studentų grupė, jeigu įskaitome bagažinę ir bardačioką - iš liaudiško folkloro aruodų
Faktai apie naujagimius (kūdikius)..... vaikai sparčiausiai auga, savo pirmaisiai gyvenimo metais. Netgi paskaičiuota, kad jei augtų taip pat spačiai iki 18-ojo savo gimtadienio, tai žemėje vaikščiotų 5 metrų aukščio žmonės..