» Vytėnų laidojimo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vytėnų laidojimo koplyčiaTai Panemunės pilies (dar vadinamos Gelgaudų, Vytėnų) kompleksui priklausanti koplyčia, stovinti Vytėnų kaime (kuris ankščiau vadinosi Pilies I kaimas), Skirsnemunės seniūnijoje, Jurbarko rajone, už 200 m į rytus nuo pilies rūmų, atokioje parko vietoje ant atskiros kalvos, kitapus tvenkinių.

Koplyčia yra valstybės saugomas architektūros paminklas, 1996 m. įtrauktas į LR Kultūros vertybių registrą.

XX a. pirmojoje pusėje parką prižiūrėjo Vytėnuose veikęs saleziečių vienuolynas. Koplyčią 1937 m. pastatė vienuoliai. Čia iš Skirsnemunės bažnyčios buvo perkelti saleziečių globėjo kunigo Antano Petraičio, mirusio 1933 m., palaikai. Antrojo pasaulinio karо metu jie vėl buvo grąžinti į Skirsnemunės bažnyčią. 1930 m. testamentu A. Petraitis įgytą turtą buvo perdavęs saleziečių kongregacijai.

Istorizmo stilistikos koplyčia pastatyta pagal inžinieriaus Jurgio Valaičio projektą. Raudonų plytų mūro stačiakampio plano statinys yra sudėtingo tūrio: turi žemesnę vienanavę patalpą ir aukštesnę presbiteriją. Virš dvišlaičio stogo iškeltas kupolas. Laidojimo rūsyje 4 aukštais išdėstytos stačiakampės laidojimo nišos.

Priekiniame fasade virš įėjimo durų yra dvikalbis įrašas (lotynų ir lietuvių k.): „Atlygink, Viešpatie, ištikimiesiems ir geraširdžiams (PSCXXIV4)“. Po galine siena betoniniame pamate įspausta koplyčios pastatymo data „1937“.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Jurbarko rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vytėnai [2]
Adresas: Parko g. 28, 74464 Pilis I, Skirsnemunės sen., Jurbarko r. sav.
Belikę griuvėsiai

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Bukiausi pasaulio nusikaltėliai..... sakoma: bukumui nėra ribų, taigi
Gražiausios bažnyčios Lietuvoje..... juk bažnyčios vieni iš įspūdingiausių pastatų argi ne taip?
Kalėdinės dekoracijos iš vyno kamščių ..... įvairių žaisliukų iš vyno kamščių rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..