» Vytautavos Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vytautavos Šv. Antano Paduviečio bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Vytautavos kaime, 8 km į šiaurės rytus nuo Rūdiškių, 4,5 km į pietus nuo Aukštadvario-Trakų kelio. Būsimai bažnyčiai 1930 m. Donatas Malinauskas dovanojo Paulinavos ūkio žemę ir kitur esančius ūkinius pastatus.

Vytauto Didžiojo metų proga būsimą parapiją nutarta pavadinti Vytautava. Kunigo Nikodemo Švogžlio-Milžino rūpesčiu 1939 m. iš atvežto kluono ir kitų ūkinių pastatų surenčiama bažnyčia, įkuriama parapija. 1940 m. nupirktas gyvenamasis namas ir pastatoma klebonija. Kunigas Juozapas Rakickas (1908–1946) 1945 m. bolševikų suimtas, kalintas ir nužudytas.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, vienabokštė. Vidus 3 navų. Šventoriaus tvora medinių statinių.

2010-03-04 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Elektrėnų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Trakų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vytautava 5, Antakalnio pšt., LT-21190 Trakų r.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Pajūrio tiltas..... Tai gelžbetoninis 165 Šilalė–Šilutė tiltas per Jūros upę, Pajūrio miestelyje. Senasis medinis tiltas stovėjo truputį aukščiau upe nei dabartinis.
Vilniaus LRTC apžvalgos aikštelė - Paukščių takas..... tai aukščiausias statinys Lietuvoje - Vilniaus TV bokštas, kurio žiedinėje dalyje įrengtas restoranas - Paukščių takas - su įspūdinga besisukančia apžvalgos aikštele..
Video - triukai - fokusai..... įdomių video rinkinukas - fokusų, triukų mėgėjams. Domitės fokusais? pasidalinkite įdomiais video su fokusais, triukais :))