» Vištyčio evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vištyčio evangelikų liuteronų bažnyčiaTai evangelikų liuteronų bažnyčia Vilkaviškio rajone, Vištyčio miestelyje, Taikos g. 59. Greta yra evangelikų kapinės. 1844 m. pastatyta akmeninė bažnyčia, akmenys buvo sumūryti su kalkių skiediniu, o stogas uždengtas čerpėmis.

Pirmuoju parapijos kunigu tapo iš Garliavos kilęs Leopoldas Eduardas Erdmanas. Tačiau jis netrukus pasitraukė ir iki 1854 m. čia kunigavo Gotlybas Genšas, 1854–1857 m. – Aleksandras Šulcas.

Vėliau Vištyčio filiją pakaitomis aptarnavo Virbalio ir Vižainių parapijų kunigai. 1923 m. bažnyčia subūrė parapiją, įsigijo kleboniją. 1993 m. atkurta parapija.

Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Vilkaviškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vištytis [2]
Adresas: Taikos g. 59, Vištytis, Vištyčio sen., Vilkaviškio r. sav.
Prie maldos namų netoliese yra Vištyčio evangelikų kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip marginti kiaušinius velykoms?..... aišku kiaušinių marginimo būdų yra ne 1 ir ne trys.. jų yra daug.. tad, keli iš jų..
Puntuko akmuo..... Anykščių šilelio landšaftiniame draustinyje (5 km į pietus nuo Anykščių, Šventosios kairiajame krante) dunkso priešistorinio laikotarpio liudininkas
Kalėdinės dekoracijos iš ledų pagaliukų..... įvairių žaisliukų iš ledų pagaliukų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..