» Vilniaus Švč. Trejybės bažnyčia (Trinapolio)

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vilniaus Švč. Trejybės bažnyčia (Trinapolio)
Vilniaus Švč. Trejybės bažnyčia (Trinapolio) © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Vilniuje, dešiniajame Neries krante, prie Cedrono (Baltupio) žiočių. Neparapijinė, skirta rekolekcijų namų ir jų dalyvių reikmėms. Priklauso Vilniaus Kalvarijų parapijai.

Trinapolio rekolekcijų namai įsikūrę Verkių regioniniame parke, Verkių kalvarijų parko pietuose. Namus prižiūri Kristaus Karaliaus kongregacijos seserys.

Švč. Trejybės bažnyčia ir trinitorių vienuolyno pastatai, iš pradžių mediniai, pastatyti XVII ir XVIII amžių sandūroje. Vienuolynas buvo pritaikytas trylikai vienuolių, jiems išlaikyti vyskupas paskyrė Krosnos dvarą ir dvi karčiamas. 1710 m. maro metu Krosnos dvare slėpėsi vienuoliai, tačiau tuo tarpu apleistas vienuolynas ir bažnyčia sudegė. Mūrinės bažnyčios statybos darbai vyko nuo 1715 iki 1721 m. Šventovė konsekruota 1722 m. 1752 m. perstatytas ir vienuolynas.

1812 m. vienuolyne buvo prancūzų karo ligoninė. 1832 m. bažnyčia ir vienuolynas uždaryti, 1846 m. perduoti stačiatikių metropolitui Josifui Semaškai. Vienuolyne buvo įrengta archierėjaus vasaros rezidencija, o bažnyčia rekonstruota į Šv. Juozapo cerkvę (1849 m.). Po Pirmojo pasaulinio karo bažnyčia grąžinta katalikams, remontuota, nuo tada buvo Vilniaus vyskupų žinioje.

1918 m. Vilniaus vyskupas Jurgis Matulaitis leido Trinapolyje įkurdinti lietuvių vaikų prieglaudą, ten veikė našlaičių ir senelių prieglauda, pradinė mokykla. 1926 m. vienuolyno patalpose įkurta vyskupų vasaros rezidencija. 1927 m. Trinapolyje atidarytas 1913 m. Vilniuje įkurtos Švč. Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos vienuolynas. 1948 m. bažnyčia uždaryta, vienuolyno patalpose buvo ligoninė, nuo 1959 m. – turizmo bazė. 1992 m. ansamblis grąžintas Vilniaus arkivyskupijos kurijai. 1997 m. bažnyčia konsekruota, o restauruotuose vienuolyno pastatuose įsikūrė Kristaus Karaliaus kongregacijos seserų noviciatas, atidaryti seserų prižiūrimi rekolekcijų namai.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Kalvarijų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vilnius [70]
Adresas: Verkių g. 70, 08341 Vilnius, Vilniaus m. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kūčių pavadinimo kilmė..... kiekvienas pavadinimas slepia savyje vienokią ar kitokią prasmę. Kūčios – Kalėdų išvakarių apeiginė vakarienė. Nuo jos – ir dienos pavadinimas. Taigi, kokia prasmė slypi pavadinimuose kūčios, kūči
Eilėraščiai apie Šv. Velykas..... Klanais ir klaneliais, Vanduo nupliuškėjo. Balandis sušuko: Velykos atėjo!...
Skaičiuotės..Tai trumpi ritmiški kūrinėliai, pagal kuriuos žaidžiant pasiskirstoma, kam teks gaudyti, nežiūrėti ar tiesiog taip parenkamas (išskaičiuojamas) pradėsiantis žaidimą žaidėjas..