» Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčiaTai barokinė bažnyčia stovinti Vilniuje, Senamiestyje, Savičiaus g. Vienintelis Lietuvoje vienabokštis vėlyvojo baroko kulto pastatas ir paskutinis Vilniaus baroko paminklas.

Antrojo pasaulinio karo metu bažnyčios interjeras buvo sunaikintas, pastatas paverstas sandėliu. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, bažnyčia vėl perduota katalikų bendruomenei. Kurį tai laiką priklausė vienuoliams augustinams.

Šiuo metu neveikianti ir yra viena labiausiai apleistų bažnyčių Vilniaus mieste. Bažnyčia pastatyta 1746–1768 m. Paskutiniu metu pastatas priklauso Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM).

1992-05-22 bažnyčia įrašyta į Kultūros paveldo registrą. Priklauso Vilniaus augustinų vienuolyno statinių ansambliui.

[P a p i l d y m a s 2017-08-10]
2017 metų rugpjūčio mėnesio pradžioje bažnyčios pastatas perėjo Vidaus reikalų ministerijos (VRM) nuosavybėn. Pastatas bus suremontuotas ir pritaikytas bendruomenės ir pareigūnų reikmėms. Idėjos iniciatorius policijos kapelionas Algirdas Toliatas.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vilnius [70]
Adresas: Savičiaus g. 15, Vilnius, Vilniaus m. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Švedų koplyčia
Švedų koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Mintys apie mokytojus..... Mokytojas – tai žmogus, kuris išugdo dvi mintis ten, kur anksčiau buvo viena..
Gražūs žodžiai vestuvių proga..... Ženkit saulėtu gyvenimo taku, Skinkit pačius gražiausius žiedus, Neškit džiaugsma ir laime vienas kitam. Ir būkit neišskiriami draugai - amžini draugai!
Eilėraščiai apie sapnus..... Šią naktį sapnavau, jog tu mirei: Kažkur toli, atrodo, varpas gaudė, Visam name užgeso žiburiai, Ir širdį juodas nerimas suspaudė...