» Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Vilniaus senamiestyje, Šv. Ignoto gatvėje. Pastatyta 1622–1647 m., ją suprojektavo Tomas Žebrauskas. Priklausė jėzuitams. 1737 m. Šv. Ignoto bažnyčia sudegė, įgriuvo vidurinės navos skliautai. 1748–1750 m. ją atstatant, viduje įrengti mūriniai altoriai, vadovaujant architektui Tomui Žebrauskui SJ padidintos šoninės koplyčios, langai, perstatytas vargonų choras, skliautai dekoruoti tapyba ir lipdiniais.

Jėzuitų ordiną panaikinus, bažnyčia perduota Vilniaus dvasinei seminarijai 1774–1798 m. 1798 m. vienuolynas ir bažnyčia perduoti rusų kariuomenės Preobražensko pulkui. Išgriauti dirbtinio marmuro altoriai, nukapoti lipdiniai, tapyba. Bažnyčios erdvė suskaidyta į 3 aukštus, vien bažnyčioje apgyvendinta apie 500 kareivių bei įrengtos arklidės. 1869 m. įrengtas karininkų klubas.

1925 m. rekonstruota pagal Juliušo Kloso projektą, imituojant ankstyvojo baroko formas. 1939 m. lapkritį sugrąžinus Vilnių Lietuvai Šv. Ignoto bažnyčioje aukojamos pirmosios mišios Lietuvos kariams. 1955 m. Šv. Ignoto bažnyčia paversta kino studijos sandėliu.

1991–2004 m. veikė paveikslų galerija, vyko Šv. Kristoforo orkestro repeticijos. 2004 m. lapkričio 23 d., vėl atiteko religinėms reikmėms ir yra kaip pagrindinė Lietuvos kariuomenės bažnyčia - Lietuvos Kariuomenės Šv. Ignoto Bažnyčia.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Vilniaus I dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vilnius [70]
Adresas: Šv. Ignoto g. 6, 01144 Vilnius, Vilniaus m. sav.
Tel: +370 5 278 7013

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
Šiokiadieniais ir šeštadieniais 17.15 val.
Sekmadieniais: 10.30 val. Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę, 12.00 val. Šv. Mišios už Lietuvos policiją.
Gegužinės – gegužės mėn. 17.50 val.
Birželinės – birželio mėn. 17.50 val.
Rožinio malda – spalio mėn. 16.50 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Menas iš domino..... Turint daug daug domino... galima ir pažaisti štai tokias pasakiškas dėliones. Įspūdinga? argi ne taip?
Faktai apie žmogaus veiksmus..... Sakoma žinai faktus - valdai situaciją. Tad, pasidairome.. įvairūs faktai apie miegą, čiaudulį, uoslę, valgymą, žvejybą, kūno temperatūrą bei žinoma kvėpavimą :)
Gražūs žodžiai atminimams..... Tyliai už lango rauda mėnulis, Man daros kažko taip ilgu. Noreciau menulio paklausti, Ar neužmiršai manes dar tu?