» Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiaTai buvusi bažnyčia Vilniaus senamiestyje. Renesanso manierizmo stiliaus, Sapiegų giminės mauzoliejus. Ją 1594 m. pastatydino jos finansuotojas Leonas Sapiega. Bažnyčioje tebėra Leono Sapiegos ir jo dviejų žmonų antkapinis paminklas – didžiausias Lietuvoje memorialinis statinys.

1948 m. Šv. Mykolo bažnyčia vėl buvo uždaryta. 1956 m. joje įkurtas Architektūros muziejus. Vienuolyno pastatai apleisti, dalis jų priklauso muziejui. Devintajame dešimtmetyje atgaivinę veiklą seserys bernardinės šiuo metu gyvena Rudaminoje.

Sovietmečiu bažnyčioje buvo įrengtas Architektūros muziejus. Šiuo metu bažnyčios pastate įrengtas Lietuvos bažnytinio paveldo muziejus, kuriame eksponuojamas Vilniaus katedros lobynas.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vilnius [70]
Adresas: Maironio g. 11, 01124 Vilnius, Vilniaus m. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Abdul Ghofur’s gyvūnų skulptūros iš medžių šaknų..... Abdul Ghofur’s menas - 39-ių metų menininkas iš Javos (Jawa) Indonezijos salos kuria nuostabias gyvūnų skulptūras iš tikmedžio medžių šaknų
Kalėdiniai, naujametiniai sveikinimai..... Nėra geresnio meto kaip Kalėdos, kad palinkėti Jums sėkmės! Nėra nuostabesnio laiko kaip Naujieji, kad suteikti Jums vilties!
Kalėdinės dekoracijos iš sagų..... įvairių žaisliukų iš sagų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..