» Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiaTai buvusi bažnyčia Vilniaus senamiestyje. Renesanso manierizmo stiliaus, Sapiegų giminės mauzoliejus. Ją 1594 m. pastatydino jos finansuotojas Leonas Sapiega. Bažnyčioje tebėra Leono Sapiegos ir jo dviejų žmonų antkapinis paminklas – didžiausias Lietuvoje memorialinis statinys.

1948 m. Šv. Mykolo bažnyčia vėl buvo uždaryta. 1956 m. joje įkurtas Architektūros muziejus. Vienuolyno pastatai apleisti, dalis jų priklauso muziejui. Devintajame dešimtmetyje atgaivinę veiklą seserys bernardinės šiuo metu gyvena Rudaminoje.

Sovietmečiu bažnyčioje buvo įrengtas Architektūros muziejus. Šiuo metu bažnyčios pastate įrengtas Lietuvos bažnytinio paveldo muziejus, kuriame eksponuojamas Vilniaus katedros lobynas.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vilnius [70]
Adresas: Maironio g. 11, 01124 Vilnius, Vilniaus m. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Dainavos koplyčia
Dainavos koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Ypač plona elektronika,- galima apsukti aplink žmogaus plauką ir ji vis tiek veikia...Dar viena gera žinia biologiniai elektronikai,- mokslininkai sukūrė permatomą super ploną grandinę, kurį apsukta apie vieną žmogaus plauką, funkcionuoja. Koncepcijai įrodyti, mokslininkai įtaisė elekt
Velykinių margučių spalvos simbolika!..... kiaušinių spalvos irgi turi savo reikšmę: mėlyna simbolizuoja dangų; žalia – pavasarį, augmeniją, javų daigus; geltona – derlių, subrendusius javus; raudona – gyvybę, šilumą; juoda – žemę..
Kalėdų gėlė..... Puansetija tradiciškai laikoma kalėdiniu augalu ir yra perkama gruodžio mėnesį. Dažnai apibūdinamos kaip lepus "vienkartinis" augalas, bet pasirodo tai daugiametis augalas..