» Vilniaus karaimų kenesa

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vilniaus karaimų kenesaTai karaimų, išpažįstančių karaizmą maldos namai Vilniuje, Liubarto gatvėje.

Vilniaus kenesa buvo pradėta statyti 1911 m., 1911 m. spalio 30 d. buvo pašventintas kertinis akmuo. Architektas M. Prozorovas. Per dvejus metus iškilo sienos ir buvo uždengtas stogas, tačiau prasidėjus pirmam pasauliniam karui, kenesos statybos darbai buvo nutraukti. Kenesos statyba buvo atnaujinta 1921 m. ir 1923 m. rugsėjo 9 d. Vilniaus kenesa buvo pašventinta.

Sovietų okupacijos metu 1949 m. ji buvo uždaryta, joje įkurtas trestas, vėliau – geodezijos tarnybos archyvas, gyveno žmonės. 1989 m. Vilniaus kenesa buvo grąžinta karaimų bendruomenei. 1993 m. po remonto vėl pašventinta.

Kenesa pastatyta maurišku stiliumi pagal architekto Michailo Prozorovo projektą. Viduje kenesa padalinta į tris dalis: pagrindinę maldų salę vyrams, galeriją moterims ir vidurį. Prie rytų sienos yra mauritaniškas echalas. Vilniaus kenesa - pati naujausia Lietuvos kenesa.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vilnius [70]
Adresas: Liubarto g. 6C, Vilnius, Vilniaus m. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip parašyti laišką kalėdų seneliui..... Kaip parašyti laišką Kalėdų Seneliui? tai paprastai didelis vaikų rūpestis prieš šventes... o tai tikrai nesunku padaryti... Nors Kalėdų Senelis turi be galo daug darbo kalėdų metu ir prieš jas..
Kumštinių pirštinių mezgimas..Artėja žiema.. o žiemą šalta.. labai šalta. Tad, pats laikas pasirūpinti šiltomis pirštinėmis. Mes siūlome jas tiesiog, nusimegzti patiems, tai lengviau nei atrodo
Faktai apie smegenis..... Ar žinote, kad nuo gimimo žmogaus galvos smegenyse jau yra apie 14 milijardų ląstelių, o jų skaičius iki mirties nedidėja.Priešingai sulaukus 25 metų kasdien sumažėja 100 000 ląstelių.Per minutę m