» Vilniaus karaimų kenesa

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vilniaus karaimų kenesaTai karaimų, išpažįstančių karaizmą maldos namai Vilniuje, Liubarto gatvėje.

Vilniaus kenesa buvo pradėta statyti 1911 m., 1911 m. spalio 30 d. buvo pašventintas kertinis akmuo. Architektas M. Prozorovas. Per dvejus metus iškilo sienos ir buvo uždengtas stogas, tačiau prasidėjus pirmam pasauliniam karui, kenesos statybos darbai buvo nutraukti. Kenesos statyba buvo atnaujinta 1921 m. ir 1923 m. rugsėjo 9 d. Vilniaus kenesa buvo pašventinta.

Sovietų okupacijos metu 1949 m. ji buvo uždaryta, joje įkurtas trestas, vėliau – geodezijos tarnybos archyvas, gyveno žmonės. 1989 m. Vilniaus kenesa buvo grąžinta karaimų bendruomenei. 1993 m. po remonto vėl pašventinta.

Kenesa pastatyta maurišku stiliumi pagal architekto Michailo Prozorovo projektą. Viduje kenesa padalinta į tris dalis: pagrindinę maldų salę vyrams, galeriją moterims ir vidurį. Prie rytų sienos yra mauritaniškas echalas. Vilniaus kenesa - pati naujausia Lietuvos kenesa.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vilnius [70]
Adresas: Liubarto g. 6C, Vilnius, Vilniaus m. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Juknėnų koplyčia
Juknėnų koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Skaičiuotės..Tai trumpi ritmiški kūrinėliai, pagal kuriuos žaidžiant pasiskirstoma, kam teks gaudyti, nežiūrėti ar tiesiog taip parenkamas (išskaičiuojamas) pradėsiantis žaidimą žaidėjas..
E-atvirukai bet kokiam skoniui..... gražūs e-atvirukai - tema įvairus atvirukai, tinkantys mylimiems ar patinkantiems žmogeliukams bei žinoma priešams :))
MEGA akvariumas Kaune..... tai didžiausias ir aukščiausias akvariumas Lietuvoje, 10 m aukščio ir 4 m pločio, jo ilgis 11 m, vandens talpa – 170 tūkst. litrų, akvariumo storis net 30 cm..