» Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčiaTai evangelikų liuteronų bažnyčia stovinti Vilkyškiuose. Pastatymo metai nėra tiksliai žinomi, teigiama, kad Vilkyškių bažnyčia galėjo būti pastatyta ar 1549 m. ar 1561 ar 1562 metais. Savarankiška parapija organizuota bent keliais metais anksčiau, tikriausiai XVI a. penktajame dešimtmety, jos pirmasis kunigas - Johannas Schneeweissas.

1757 m. bažnyčia buvo sudeginta, ir tik 1771 m. buvo pradėta atstatinėti ir rašoma, kad dailinta ~100 metų, apie 1896 m. bažnyčia įgavo prieš Pirmąjį pasaulinį karą turėtą išvaizdą. Tai buvo neoromantinio stiliaus plytinis pastatas su smailios formos bokštu. Jo trinavį vidų dengė lygios medinės lubos, čia buvo ganėtinai puošnus gotiško stiliaus altorius, Terlecki-El­bing firmos vargonai. Bokšte kabėjo du varpai, išlieti 1772 ir 1814 m.

Iki 1709-1711 m. maro Vilkyškių parapija buvo ištisai lietuviška. Po Antrojo pasaulinio karo parapija atkurta, tačiau egzistavo neilgai. Gerai išsilaikiusi bažnyčia atimta, paversta sandėliu, vėliai veikė grūdų malūnas.

Parapija atgimė 1993 m. Dabar bendruomenėje 110 žmonių, pamaldas laiko kunigas Mindaugas Kairys.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Pagėgių savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vilkyškiai [2]
Adresas: Šereikos g. 9, 99254 Vilkyškiai, Vilkyškių sen., Pagėgių sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdų istorija..... Tai senoji Saulės grįžimo šventė, kuri buvo žinoma daugelyje prieškrikšcioniškųjų Europos tautų. Tai žiemos tamsybių nugalėjimo šventė, tarytum naujųjų metų pradžia..
Faktai apie moteris..... Ar žinote, kad paprašius parodyti rankas, vyrai sąžiningai ištiesia delnus. Moterys ištiesia rankas delnais žemyn tikriausiai tam, kad pademonstruotų nepriekaištingą manikiurą ir žiedus su brilian
Romantiški meilės tostai..... Jeigu norite būti laimingi savaitę – auginkite gėles, Jeigu norite būti laimingi metus - auginkite medžius, Jeigu norite būti laimingi visą gyvenimą – auginkite vaikus.