» Vilkiškių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vilkiškių koplyčiaTai koplyčia Vilkiškėse, Kaišiadorių rajone, prie kelio 1801 Kaišiadorys–Palomenė–Gegužinė, pusiaukelėje tarp Gudienos ir Palomenės, 4 km į šiaurę nuo Kaišiadorių. Koplyčią aptarnauja Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas.

2007 m. Kaišiadorių parapijos klebono mons. Rimvydo Jurkevičiaus rūpesčiu koplyčia buvo atnaujinta. Šv. Mišios koplyčioje aukojamos per didžiąsias metines šventes bei kartą mėnesyje.

Vilkiškių koplyčia yra kaimo kapinių pietvakarių kampe. Koplyčia medinė, stačiakampio plano. Joje yra altorius, klausykla ir kitas bažnytinis inventorius. Šiauriniame pastato gale įrengta zakristija, pietų pusėje – pagrindinė patalpa. Dvišlaitį stogą vainikuoja ornamentuotas kryžius. Kapinių tvoroje prie koplyčios įtaisyti dvivėriai geležiniai varteliai. Šventorius išgrįstas trinkelėmis.

Pirmoji randama data, kada minima Vilkiškių koplyčia, yra 1770 m. minima Žaslių parapijai priklausiusi Vilkiškių koplyčia. Pagal žmonių pasakojimus, šią koplyčią pastatė ir joje kunigą išlaikė kadaise Vilkiškių dvarą valdę dvarininkai Vilčikai.

Antrojo pasaulinio karo pradžioje kaimo koplyčia sudegė. Žinoma, kad 1943 m. kapinėse šalia sudegusios koplyčios retsykiais laikytos šv. Mišios.

Prasidėjus Atgimimui, kapinių pakraštyje stovinčiame mediniame pastate atkurta koplyčia. Joje pradėtos laikyti šv. Mišios. Pasak vietos gyventojų, senosios koplyčios vietą (joje buvusį altorių) kapinių viduryje žymi didelis medinis kryžius, pastatytas 2004 m. Išlikusios senųjų pamatų žymės.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Kaišiadorių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kaišiadorių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Tiesioji g. 2, 56103 Vilkiškės, Kaišiadorių apylinkės sen., Kaišiadorių r. sav.
Koplyčią supa Vilkiškių kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Juokingos žmonių mimikos..... kitaip sakant... tiesiog fotografų užfiksuota juokinga veido išraiška
E-atvirukai Su blynų diena..... gražūs e-atvirukai užgavėnių proga, žinoma originaliau būtų su blynų diena sveikinti nusiunčiant blynų lėkštę, bet deja mes turime tik e-atvirukų :))
Ilgiausias bučinys pasaulyje..... tai 46 valandos, 24 minutės ir 9 sekundės, rekordas pasiektas Tailande, simboliškai vasario 14-ąją ...