» Viekšnių Šv. Sergejaus Radonežiečio cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Viekšnių Šv. Sergejaus Radonežiečio cerkvėTai stačiatikių cerkvė stovinti Viekšnių mieste, Mažeikių rajone. 1867 metais Viekšniuose stačiatikiai įkūrė cerkvę gyvenamajame name, tais pačiais metais įkurta Viekšnių Šv. Sergijaus Radonežiečio parapija. Vėliau pradėta statyti cerkvė, kurios statybos darbus prižiūrėjo šventikas Vasilijus Krukovskis. 1875 m. liepos 20 d. statybos baigtos ir akmeninė cerkvė pašventinta.

Caro valdžia cerkvei perleido malūną ir 5 ha žemės. 1937 m. parapijoje buvo 1297 tikintieji. 1944 m. per karą pastatas stipriai nukentėjo, todėl pamaldos laikytos nuosavame name. 1947 m. cerkvė atstatyta, iškilmingai pašventinta ir oficialiai įregistruota.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Mažeikių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Viekšniai [2]
Adresas: Vytauto g. 1, Viekšniai, Viekšnių sen., Mažeikių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Fejerverkai nuo aukščiausio pastato pasaulyje..... Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) yra aukščiausias pasaulyje statinys Burj Dubai. Šio pastato aukštis yra 828 metrų
Faktai apie kairiarankius..... Ar žinote, kad kairiarankiai dažniausiai gimsta antrame pusmetyje, o rečiausiai pavasarį.
Kalėdiniai, naujametiniai sveikinimai..... Nėra geresnio meto kaip Kalėdos, kad palinkėti Jums sėkmės! Nėra nuostabesnio laiko kaip Naujieji, kad suteikti Jums vilties!