» Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Viduklės miestelyje. Pirmoji bažnyčia Viduklėje pastatyta apie 1416 m. (viena pirmųjų Žemaitijoje). Ldk Vytautas 1421 m. dovanojo Žemaičių vyskupui 10 Viduklės valsčiaus gyventojų su žeme.

1528 m. bažnyčiai skirta daugiau turtų. Viduklės klebonas oficialiai buvo Žemaičių vyskupas. Parapiją valdė jo skirti administratoriai ir vikarai. Plintant protestantizmui bažnyčia kurį laiką kunigo neturėjo. 1579 m. popiežiaus nuncijus Viduklėje rado vikarą (tada pamokslą lietuviškai pasakė jėzuitas M. Sedkovskis).

Nuo 1579 m. veikė parapinė mokykla (minima ir 1632 m., atkurta 1781 m.). Apie 1699 m. pastatyta bažnyčia. Motiejus Beržinskis 1800 m. įsipareigojo pastatyti naują bažnyčią. Ji, baigiama statyti, 1804 m. sudegė.

1806 m. pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. 1841 m. parapijai priklausė Vadžgirio ir Eržvilko filijos. Klebonas turėjo 3 valakus ir 4 margus žemės. Viduklėje gyveno 3 kunigai. 1940 m. Viduklės parapijai priklausė Paupio ir Žalpių filijos.

1976–1982 m. klebonavęs Alfonsas Svarinskas buvo suimtas ir nuteistas 7 m. pataisos darbų už pernelyg aktyvią veiklą (pvz., rengdavo religines vakarones). Bažnyčia stačiakampio plano, su bokšteliu. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Prie jos – 3 tarpsnių varpinė (apatinis – akmenų mūro, viršutiniai – mediniai).

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Raseinių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Raseinių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: S. Stanevičiaus g. 1 Viduklė 60349 Raseinių r.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 10, 11.30 val. (atlaidų metu – 12 val.).
Pirmadieniais nėra.
Antradieniais ir trečiadieniais 18 val.
Ketvirtadieniais ir penktadieniais 9 val.
Išpažinčių klausomos prieš šv. Mišias
Švč. Sakramento adoracija kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį 11–11.30 val.
Gegužinės pamaldos gegužės mėn. 18 val.
Birželinės pamaldos birželio mėn. 18 val.
Rožinio malda spalio mėn. 18 val.

ATLAIDAI:
Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).
Šv. Angelų Sargų – spalio 2 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Velykų medis..... belaukiant velykų, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus? Taigi.. velykų medis. Šiais metais išbandėme labai paprastą ir nesudėdingą kiaušinių marginimo būdą - lipdukus kiaušiniams
Menas iš domino..... Turint daug daug domino... galima ir pažaisti štai tokias pasakiškas dėliones. Įspūdinga? argi ne taip?
Faktai apie vabzdžius..... Ar žinote, kad laumžirgis yra vienas iš greičiausiai skraidančių vabzdžių.Jis gali išvystyti iki 100 km/h greitį