» Vidiškių kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vidiškių kapinių koplyčiaTai koplyčia stovinti Vidiškių miestelio kapinėse, Ukmergės rajone. Ji yra netoli pagrindinės miestelio gatvės, apie 250 m į šiaurės rytus nuo Vidiškių bažnyčios.

Koplyčia pastatyta apie 1880 m. Vidiškių kapinėse, kurios minimos XIX a. antroje pusėje. Kapinėse, rytinėje koplyčios pusėje, yra 1865 ir vėlesnių metų palaidojimų. Ukmergės rajono kultūros paveldo komisijos siūlymu koplyčia įtraukta į kultūros paminklų sąrašus. 1996-01-29 įtraukta į LR Kultūros vertybių registrą.

Koplyčios rytinis fasadas yra netoli mūrinės kapinių tvoros. Nuo tvoros koplyčią skiria dvi eilės kapų. Atokiau į pietus nuo koplyčios yra kapinių vartai. Koplyčia turi vienerias duris ir keturis langus. Viduje yra altorius. Manoma, kad jos rytinėje sienoje kabojęs medinis kryžius ir du paveikslai atiduoti Vidiškių bažnyčiai. Tačiau rašytinių duomenų apie tai neišlikę. Vakarinėje pastato pusėje yra rūsys, mūrytas iš lauko riedulių ir plytų. Įrengta gilesnė už rūsį kripta.

Koplyčia yra stačiakampio plano, mūrinė. Koplyčios statybai panaudotos plytos didesnės už to laikotarpio standartą. Matyt, jos buvo atgabentos iš šalia Radiškio dvaro buvusios plytinės. Statinio architektūroje atsispindi XIX a. antrai pusei būdingi bruožai – įvairių stilistinių krypčių sintezė. Gotiką byloja raudonų plytų netinkuotas mūras, smailiaarkiai langai, triforinė frontono niša, geltono stiklo šukės.

Pastato planas, proporcijos, kampiniai piliastrai atspindi XIX a. pradžios klasicizmo architektūros tradicijų poveikį. Vakarų fasade įsimintina iš tų pačių plytų sumūryta triforinė arka ir du simetriški kryžiai, o kiekvieną šoninio fasado langą apjuosia į paviršių ištrauktų ir apkapotų plytų eilės.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Ukmergės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vidiškiai [2]
Adresas: Tuopų g. 1, Vidiškiai, Vidiškių sen., Ukmergės r. sav.
Koplyčią supa Vidiškių miestelio kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gyvenimiški patarimai..... nieko nėra geriau už gyvenimiškus patarimus. Žinai tokį? pasidalink.. kviečiame būti svetainės patarėju - gyvenimiškais klausimais..
Belaukiant švenčių....... nors ir sakoma, ne dovana svarbiausia, bet dėmesys, tačiau verta šį tą žinoti ir apie dovanas, apie šventes, jų dekoracijas ir aišku .. kaip įpakuoti dovaną? ir pan..
Faktai apie gyvūnus..... tikri, neišgalvoti, nuogi... faktai ir tik faktai apie įvairius gyvūnus