» Vėžaičių Šv. Kazimiero bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vėžaičių Šv. Kazimiero bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Vėžaičių miestelyje, 6 km į rytus nuo Gargždų, Skinijos (Minijos kairiojo intako) dešiniajame krante. Vėžaičių dvarininkai Volmeriai 1784 m. pastatė medinę bažnyčią. 1804 m. įsigyti vargonai. Varpinėje yra 1816 m. lietas žalvarinis varpas.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, turi baroko bruožų. Stačiakampio plano, su bokšteliu. Joje 5 altoriai. Šventoriuje palaidoti Vėžaičiuose nuo 1972 m. klebonavęs Vytautas Motekaitis (1914–1991 m.), ir nuo 1996 m. klebonavęs kun. Vytautas Skiparis (1954-2006 m.). Šventoriuje stovi medinė varpinė. Kun. Vytauto Skipario klebonavimo metais (1996-2006) buvo pakeistas bažnyčios ir varpinės stogas, perdažyta bažnyčia.

Nuo 2007 m. yra sutvarkyti vidaus altoriai, perdažyti suolai, sienos. Šiuo metu Vėžaičių parapija yra aptarnaujama Gargždų parapijos kunigų, jiems vadovauja klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Gargždų dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Klaipėdos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Gargždų g. 23, LT-96214, Vėžaičiai, Klaipėdos r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Modernios bažnyčios Lietuvoje..... arba tiesiog minimalistinės bažnyčios Lietuvoje
Eilėraščiai su mėnesiais ir apie juos..... Rašiau rugsėjui laišką, Ant gelsvo klevo lapo. Kaip gaila!Nuo lietučio, Į rytą jis sušlapo. Vėl naują parašysiu...
Žaisk čia ir dabar..Tai žaidimai online, tiesiog atsidarote ir žaidžiate, smagus užsiėmimas laiko prastūmimui ir ne tik...