» Vėžaičių Šv. Kazimiero bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vėžaičių Šv. Kazimiero bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Vėžaičių miestelyje, 6 km į rytus nuo Gargždų, Skinijos (Minijos kairiojo intako) dešiniajame krante. Vėžaičių dvarininkai Volmeriai 1784 m. pastatė medinę bažnyčią. 1804 m. įsigyti vargonai. Varpinėje yra 1816 m. lietas žalvarinis varpas.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, turi baroko bruožų. Stačiakampio plano, su bokšteliu. Joje 5 altoriai. Šventoriuje palaidoti Vėžaičiuose nuo 1972 m. klebonavęs Vytautas Motekaitis (1914–1991 m.), ir nuo 1996 m. klebonavęs kun. Vytautas Skiparis (1954-2006 m.). Šventoriuje stovi medinė varpinė. Kun. Vytauto Skipario klebonavimo metais (1996-2006) buvo pakeistas bažnyčios ir varpinės stogas, perdažyta bažnyčia.

Nuo 2007 m. yra sutvarkyti vidaus altoriai, perdažyti suolai, sienos. Šiuo metu Vėžaičių parapija yra aptarnaujama Gargždų parapijos kunigų, jiems vadovauja klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Gargždų dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Klaipėdos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Gargždų g. 23, LT-96214, Vėžaičiai, Klaipėdos r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai gedulo juostoms!..Te ramų poilsį Tau ošia gimtosios tėviškės miškai.. Lai beržai gimtinės Tau ramybę ošia..
Pamokanti drugelio pamoka..... jei mums būtų leista gyventi nepatiriant sunkumų, mes būtume silpni ir niekada negalėtume pajusti, ką reiškia.. skraidyti
Faktai apie pirmadienį..... pirmąja savaitės diena pirmadienis yra laikomas šiuolaikinėje Europoje, tai yra standartizuota ISO 8601 standartu