» Veprių Kristaus kapo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Veprių Kristaus kapo koplyčiaTai koplyčia Vepriuose, Ukmergės rajone. Koplyčia priklauso Veprių bažnyčios statinių kompleksui, yra regiono architektūrinis ir sakralinis paminklas, 2014 m. įrašytas į LR Kultūros paveldo registrą. Mūrinė koplyčia pastatyta XX a. pradžioje.

Koplyčia, stūksanti bažnyčios šventoriaus pietinėje pusėje, yra XXXIV Kryžiaus kelio stotis (Jėzaus Kristaus kapas). Tai Vepriuose nusidriekusio 5,5 km ilgio ir 35 stočių Veprių Kalvarijų Kryžiaus kelio objektas. Už šventoriaus ribų, miestelyje ir šalia jo išsidėsčiusios 28 Kryžiaus kelio stotys sovietmečiu buvo sunaikintos, vėliau atstatytos.

Jeruzalėje, vadinamųjų trijų religijų mieste, yra vieta, kurioje pagal šventuosius raštus buvo nukryžiuotas, palaidotas ir po trijų dienų prisikėlė Jėzus Kristus. Pirmoji Kristaus kapo bažnyčia buvo pastatyta 335 m., vėliau daug kartų nugriauta, nuniokota gaisrų, perstatyta.

Bažnyčios, šventoriaus koplyčios ir kitų čia stovinčių koplytėlių architektūra turi bendrų bruožų, būdingų istorizmo laikotarpio statiniams. Pagrindinio fasado smailiaarkėje nišoje virš portalo yra tapytas ant skardos paveikslas, atspindintis šios Kryžiaus kelio stoties siužetą.

Koplyčia vientiso tūrio, dengta dvišlaičiu čerpių stogu, sienos sumūrytos iš gelsvų plytų. Planas stačiakampis, vienos patalpos. Joje prie galinės sienos įrengtas tapytas altorius, vaizduojantis Jeruzalės miestą, Kristaus kapą ir du angelus, palinkusius virš jo.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Ukmergės dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Ukmergės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vepriai [2]
Adresas: Ežero g. 2, 20283 Vepriai, Veprių sen., Ukmergės r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Galvosūkiai su degtukais..... gyvuoja galvosūkių rūšis, kuriems reikalingi būtent degtukai, nors aišku nebūtinai, galima puikiai išsiversti ir su dantų krapštukais ..
Faktai apie bibliją..... Ar žinote, kad iš visų knygų, išėjusių iš spausdinimo per pastaruosius 50 metų, Biblija lieka pati paklausiausia knyga rinkoje iki šiol.
Faktai apie pirmadienį..... pirmąja savaitės diena pirmadienis yra laikomas šiuolaikinėje Europoje, tai yra standartizuota ISO 8601 standartu