» Veiverių Šv. Liudviko bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Veiverių Šv. Liudviko bažnyčia
Veiverių Šv. Liudviko bažnyčia © Laima

Tai bažnyčia stovinti Veiverių miestelyje, prie Marijampolės – Kauno kelio. Veiveriuose iki 1782 m. pastatyta koplyčia. Jos vietoje Aukštosios Fredos dvaro savininkas Juozas Godlevskis 1818 m. pastatė medinę bažnyčią.

Ji buvo Zapyškio parapijos filija, aptarnavo. Zapyškio vikarai. 1818 m. minima parapinė mokykla. 1846 m. įkurta parapija. J. Godlevskis 1853 m. pastatė dabartinę bažnyčią. Ją 1887 m. konsekravo Seinų pavyskupis Juozapas Olekas. 1907 m. įsikūrė „Žiburio“ draugijos skyrius (pirmininkas kunigas A. Skaržinskas), įsteigta biblioteka - skaitykla.

1909–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. 1912 m. pastatyti to skyriaus namai. Juose įsikūrė parduotuvė ir arbatinė. Per Pirmąjį pasaulinį karą bažnyčia nuniokota, nugriauta dalis bokšto.

Remontuoti pradėta 1922 m. Bažnyčią 1934–1935 m. atnaujino kunigas Mykolas Krupavičius: paaukštintas bokštas, bažnyčia padidinta, išdažyta, sutvirtintos lubos, įdėtos naujos grindys. Darbus baigė kunigas Juozas Šalčius (1900–1988), (6 metus kalėjo Karagandoje).

Po Antrojo pasaulinio karo kunigas Antanas Pangonis pastatė mūrinę kleboniją. Valdžia ją nusavino. Bažnyčia neorenesansinė, stačiakampio plano, vienabokštė, su apside. Šventoriaus tvora metalinių statinių (cokolis mūrinis).

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Prienų dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Prienų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Veiveriai [2]
Adresas: Kauno g. 39, Veiveriai, LT-59295 Prienų r.
Tel: (319) 6 81 44

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 9.30 val. (per atlaidus – 9.30, 12 val.).

ATLAIDAI:
šv. Onos – liepos 26 d. (Keliama į sekmadienį).
šv. Liudviko – rugpjūčio 25 d. (Keliama į sekmadienį).


Veiverių Šv. Liudviko bažnyčia nuotraukose:

Veiverių Šv. Liudviko bažnyčia | Autorius: Laima  Veiverių Šv. Liudviko bažnyčia | Autorius: Laima  Veiverių Šv. Liudviko bažnyčia | Autorius: Laima  Veiverių Šv. Liudviko bažnyčia | Autorius: Laima  Veiverių Šv. Liudviko bažnyčia | Autorius: Laima  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Drugelis iš biserio..... gražus drugelis iš mažų karoliukų, lengvai padaromas ir kuris puikiai tiks ir kaip dekoracija kalėdinei eglutei ir kaip dovanos supakavimui ir pan..
Viskas apie šv. Kūčias..... Kūčios tai šventė, Kalėdų išvakarės.. kurių metu išsivaduojama iš tamsiojo meto. Ši šventė tapatinama ir su krikščioniškąja – kūdikėlio Jėzaus gimimo išvakarėmis. Kūčių ritualiniam valgymui nuo se
Eilėraščiai su mėnesiais ir apie juos..... Rašiau rugsėjui laišką, Ant gelsvo klevo lapo. Kaip gaila!Nuo lietučio, Į rytą jis sušlapo. Vėl naują parašysiu...