» Veiverių skausmo kalnelio koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Veiverių skausmo kalnelio koplyčiaTai koplyčia Prienų rajone, važiuojant nuo Kauno link Marijampolės, netoli Veiverių gyvenvietės riboženklio, kairėje pusėje prie pat plento, ant kalnelio su koplytstulpiu, kryžiais, mažais kryželiais ir kukliais kapeliais, kuriuose palaidoti apylinkėse žuvę pokario partizanai.

Koplyčia pastatyta apie 1988-2011 metais.

Veiverių Skausmo kalnelyje palaidota apie 90 partizanų. Jų palaikus surinkti iš griovių ir pamiškių padėjo žuvusiųjų artimieji, 1988 m. įkurtos Prienų iniciatyvinės Sąjūdžio grupės nariai. Pirmąjį kryžių Skausmo kalnelyje pastatė legendinio partizano Juozo Lukšos-Daumanto brolis, ilgametis Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) pirmininkas Antanas Lukša, šiais metais atšventęs savo devyniasdešimtmetį. Jis pastatė atminimo paminklus savo žuvusiems broliams Jurgiui Piršliui, Juozui Daumantui, Stasiui Juodvarniui ir kitiems laisvės kovų dalyviams.

Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Prienų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Veiveriai [2]
Adresas: Veiveriai, Veiverių sen., Prienų r. sav.
Koplyčią supa Skausmo kalnelis - Lietuvos partizanų laidojimo vieta.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip organizmą veikia muzikos instrumentai?..Dar senovės Egipto žyniai pastebėjo, kad niekas taip nepersmelkia jausmų kaip muzika. Tam tikrais sąskambiais žyniai šventyklose gydydavo ligonius. Stebuklingą muzikos poveikį pripažino ir graikai, o
Ypač plona elektronika,- galima apsukti aplink žmogaus plauką ir ji vis tiek veikia...Dar viena gera žinia biologiniai elektronikai,- mokslininkai sukūrė permatomą super ploną grandinę, kurį apsukta apie vieną žmogaus plauką, funkcionuoja. Koncepcijai įrodyti, mokslininkai įtaisė elekt
Kalėdinės kompozijos..... Prieš kalėdas, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus ar kambarį, kaip pasidaryti kažkokią kalėdinę dekoraciją ir pan..